Трябва ми програмист (C,C++ ...)

stelt88

Member
Рейтинг - 88.9%
8   1   0
Здравейте на всички,
Трябва ми програмист за изработката на една програма.Идеята е според мен уникална за това няма да навлизам в повече подробности,ако има заинтересовани да ми пишат ЛС или на email: [email protected] ,за да обясня точно за какво става на въпрос.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Up на темата.

Тъй като виждам,че няма заинтересовани,може би поради липсата на информация реших да обясня горе-доло за какво става на въпрос.
Имам един уеб сайт,който трябва да служи като организатор(най-просто казано).В момента все още не е завършен,но се надявам в най-скоро време да е готов.Та значи искам някой да ми направи една програма с която сайта ми да не е нужно да се отваря чрез някои браузер,а като се стартира да зарежда сайта на декстопа на компютъра.
Аз не съм програмист и нищо не разбирам от програмиране за това не зная дали операционната система би позволила това.Ако някой знае нещо повече моля да ми пише поне да не се занимавам и да пиша по форумите,че ми трябва програмист.Разбирасе ако има някои с добра идея как може това да стане и по друг начин може да ми пише.

Благодаря ви много.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

трябва ти някой да ти напише браузер :) за мен това е ненужно, ползвай си chrome и той се отваря от десктопа само че ще бъде с повече функции :)
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Явно не съм се изразил ясно.
Да може да се каже,че искам браузер,но искам и иконите които имате на декстопа да си се виждат и сайта ми да е под тях,нещо като backgraund.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Това, което искаш го имаше под Windows XP и се наричаше Active Desktop. Можеше да вградиш уебсайт в бекграунда.
Само че във Виста и в 7 няма такава екстра по подразбираме. Прегледай тези продукти дали ще ти свършат работа:
http://www.makeuseof.com/tag/three-replacements-for-windows-active-desktop/
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Това, което искаш го имаше под Windows XP и се наричаше Active Desktop. Можеше да вградиш уебсайт в бекграунда.
Само че във Виста и в 7 няма такава екстра по подразбираме. Прегледай тези продукти дали ще ти свършат работа:
http://www.makeuseof.com/tag/three-replacements-for-windows-active-desktop/

Благодаря ти много.Нещо такова искам и ще е хубаво да работи под всякакъв вид операционна система ако е възможно.

Има ли навити да се заемат с това ?
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Ето и едно видео за да видите какво горе доло искам да се получи http://vbox7.com/play:87ea4a70.
Значи сайта ми е organiser (dot) bg и трябва да излиза на десктопа.
И от сега на татък ще знам че се нарича активен десктоп.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

И какво й е "уникалното" на идеята ти, измислил си топлата вода? И защо искаш това чудо да се напише на С, С++, не разбирам? Вярно е, че има някои хора, които успешно измислят, и то многократно топлата вода, но трябва да се казваш Стив Джобс, за да направиш пари и слава от подобни "уникални" идеи. Или пък да докопаш отнякъде венчър-капитал от два-три милиона долара и да го вложиш не толкова в изработката, колкото в промотирането на подобен продукт. Все пак поздравления, че имаш идеи и че се мъчиш да ги реализираш, това е достойно за уважение :)
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Благодаря ти много.Нещо такова искам и ще е хубаво да работи под всякакъв вид операционна система ако е възможно.

Има ли навити да се заемат с това ?

Казвам ти, че такова нещо имаше до Windows XP. Защо мислиш, че е отпаднало? Надявам се, че не залагаш защото е било уникално добра идея, ама е така са го махнали за кеф. Помисли дали ще е толкова функционално, колкото си го представяш. Дори от Google не успяха да наложат Google Desktop толкова масово, колкото им се е щяло.
Просто когато става дума за cloud организационни системи ... както виждаш се налага модела да се управляват през браузъра. И това не е случайно, но сега няма да обяснявам защо.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Добре вече активния десктоп някои го е измисли няма лошо .Но аз искам по този начин да ми се отваря уеб сайта,понеже ще е много по практично за потребителя.Самата идея на сайта е да организира www.organiser.bg (надявам се да не се сметне за спам).Мисля че това е нещо уникално и различно от всичко което се среща в последно време из нета(сайтове за музика,телевизия,филми,социални мрежи,сайтове за запознанства и още много такива.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

И какво й е "уникалното" на идеята ти, измислил си топлата вода? И защо искаш това чудо да се напише на С, С++, не разбирам? Вярно е, че има някои хора, които успешно измислят, и то многократно топлата вода, но трябва да се казваш Стив Джобс, за да направиш пари и слава от подобни "уникални" идеи. Или пък да докопаш отнякъде венчър-капитал от два-три милиона долара и да го вложиш не толкова в изработката, колкото в промотирането на подобен продукт. Все пак поздравления, че имаш идеи и че се мъчиш да ги реализираш, това е достойно за уважение :)

Колкото до С,C++ написах ги просто така,това не значи че ако има друг вариант няма да го приема,целта ми е да се постигне това което искам.
Таплата вода не съм открил,най-вероятно и няма да я открия,открих нещо по различно.В което вложих много "любов" и пари.
До капитала само аз знам колко мога да вложа,вярно е няма да са милиони долари,но мисля че ще е достатъчно да го видят доста хора.
Благодаря за мнението,уважавам хора като теб.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Едит: пращам отговора по темата на ЛС.
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

Реших да побликувам това което ми написа voic4e и да му благодаря публично,защото поне ми даде насока къде да търся.

Цитирам написаното от него в личното съобщение което ми изпрати:

Значи аз доколкото разбирам идеята на колегата stelt88, само ще се изразя съвсем грубо, за да не пиша много, та според мен явно идеята е нещо като хартийките, които някои хора лепят на монитора си, за да им напомнят нещо. Казах най-грубо Тъй като става дума за органайзер, съм склонен да го подкрепя, дано наистина проекта да успее!

За да е многоплатформено според мен ще е по-добре да е на JAVA, за да не се налага да се пишат много варианти на програмата. Защото хайде, да речем че по някакъв начин ще стане за Windows-ите. Но вижте Linux - там има KDE, Gnome, един куп WindowManagers... Да не говорим за мобилните устройства, където има Android и др. ОС.

Затова според мен, ще е добре колегата да потърси нещо готово на JAVA и ако то не му върши работа, да се обърне към програмист, владеещ добре този език, за да му го направи. Аз не се занимавам с JAVA и вероятно ще видя зор да навляза, но ако не беше така на драго сърце бих го написал (ако разбира се няма готово решение)
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

В момента се боря с JAVA, искам да видя до колко е реално това, което споменах. Мисля, че има шанс скоро (може би утре) да имам готова някаква програмка само за демонстрация, за по-сериозна е рано да говоря. Т.е. ще ти предложа да напиша цялата програма едва когато разбера дали има шанс да стане. Ще те държа в течение, ако има нещо интересно :)
 
От: Трябва ми програмист (C,C++ ...)

В момента се боря с JAVA, искам да видя до колко е реално това, което споменах. Мисля, че има шанс скоро (може би утре) да имам готова някаква програмка само за демонстрация, за по-сериозна е рано да говоря. Т.е. ще ти предложа да напиша цялата програма едва когато разбера дали има шанс да стане. Ще те държа в течение, ако има нещо интересно :)

Много ти благодаря.
 

Горе