Търговски продажби - стъпки

damadzhana

New Member
Здравейте на всички във форума! Моля, без обидени, нов съм! И като всеки нов "най-навярно" ще попитам нещо, което е питано стотици пъти. Въпреки това ще рискувам.

Бързам да си призная, че съм прост човек. Кой както иска да го приема. Търся съвети, литература и всякакъв друг вид информация или способи, с които да науча как се прави търговия легално.
Идея имам, продукт също(изработен от мен собственоръчно), спонсори и реклама не търся. Но цялата тая какафония какво се регистрира, какво се декларира, трябват ли ми задължително адвокати и счетоводни услуги, трябва ли да издържам някакви тестове и проектантски сертификати, патенти... Ще ми гръмне главата, много е сложно! Аз съм глупав!

Накратко, имам продукт, който е преработена суровина, закупена от друга фирма. Готовият от мен продукт бих искал да разпространявам в страната и навън. Как? За какъв период от време става? Единствено с рег на фирма ли се правят тези неща? Моля за професионално мнение по въпроса.
Не съм предприел никакви стъпки, освен довършителна работа по стоката ми.

Благодаря за отделеното време и получени съвети!
 
може би ако напишеш поне нишата някой все ще те ориентира
 
какво се регистрира
Фирма.
какво се декларира
Това е за консултация със счетоводителя.

трябват ли ми задължително адвокати и счетоводни услуги
Адвокати може да ти трябват за регистрация на фирма, патент, защитаване на авторски права, ТМ. Счетоводил си трябва.

трябва ли да издържам някакви тестове и проектантски сертификати, патенти...
Зависи от продукта.

Готовият от мен продукт бих искал да разпространявам в страната и навън. Как?
С физически и/или онлайн магазин. Аз попринцип търся нови продукти които да продавам онлайн. Ако решиш, че можем да сме си полезни пиши.

Единствено с рег на фирма ли се правят тези неща?
Ако ще е износ, не може без фирма. За в страната може и без, но не е препоръчително.
 
Е не съм сигурен това, в коя ниша е от какво значение е. Тъй като може да се избегнат дадени регулации чрез рекламата. На Musk напримен "not a flamethrower"-а.

Относно фирмата и счетоводните услуги, ако има вариант да ги няма, бих се възползвал.
 

Горе