Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

mantaman

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
26   0   0
Мои познати ме помолиха да им съдействам за закупуването на сървър (стар или нов) и настройката му за работа със складова програма

Ето и фактическото състояние към момента - Закупени са три лиценза за складовата програма които ползват една и съща база данни - Едната програма е инсталирана на стационарен компютър където е базата - Втората е на лаптоп в същото помещение свързан по ЛАН - Третата машина е отдалечена и се свързва с базата през VPN - И трите машини са на Уин 7 към момента работят добре но с нарастването на базата данни работата се забавя и понякога забива. (Базата не се обработва на сървъра - Всеки път когато някой от отдалечените компютри направи заявка - Базата се изтегля на неговият компютър обработва се и когато се потвърди извършената промяна се връща обратно на сървъра)

От фирмата на складовата програма са им препоръчали да ползват следните решения за по бърза и стабилна работа (но не го предлагат като услуга)

Вариант 1 - Закупуване на Сървърна машина ROK - Инсталиране на Уин Сървър 2012 ROK - Закупуване на няколко лиценза за Ремоте Десктоп - Инсталиране на трите копия на програмата в отделни акаунти на сървъра и управлението им през - Ремоте Десктопа

Вариант 2 - Закупуване на сървърна машина - Инсталиране на Виртуал Бокс или подобна програма - Създаване на няколко виртуални машини (колкото е необходимо и за разрастване в бъдеще) - Инсталиране на Уин на всяка виртуална машина и Складова програма - Управление на всяка от машините през някаква секюрити криптирана връзка (тук не разбрах какво точно трябва да се ползва) вероятно някакъв ремоте десктоп

Оферти с цена и точно описание какво ще включва цената ми изпращайте на ЛС - А тук в темата всеки може да дава и други начини за решаването на заданието
 
ovh клауд впс голям този 8 гб или със 16 бг

http://www.ovh.ie/vps/vps-cloud.xml

най долу пише
At no extra cost, you also get a licence enabling you to use Windows on your server.

това ще спести доста от лиценз а и от сървър ако 4- 8 гб рам са дотатъчни

НЕ съм го тествал уиндоус лиценза...
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

И трите машини са на Уин 7 към момента работят добре но с нарастването на базата данни работата се забавя и понякога забива. (Базата не се обработва на сървъра - Всеки път когато някой от отдалечените компютри направи заявка - Базата се изтегля на неговият компютър обработва се и когато се потвърди извършената промяна се връща обратно на сървъра)

Първо, второ, трето и до безкрай - да си сменят програмата ASAP. В 21 век все трябва да са чували поне за client-server итн.

Оферти с цена и точно описание какво ще включва цената ми изпращайте на ЛС - А тук в темата всеки може да дава и други начини за решаването на заданието
Да не говорим, че най вероятно ще им излезе по-евтино в бъдеще.
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Кул - Това може би ще им върши работа обаче има два недостатъка има месечна такса която на дълго ще излезе по скъпо от покупката на нов сървър и ще са зависими от интернета - (те и в момента са зависими от интернет връзката на едното отдалечено работно място но то не им е фатално)

Тролски - Не им е проблем да сменят и програмата, но преди година когато я избираха и аз доста съм гледал и разглеждал и да ти кажа при все цялото разнообразие от програми трудно се избира читава програма която да върши работа - Ако имаш наблюдения върху някоя конкретно - кажи.

Все пак дори и да сменят програмата въпросът със сървърът и неговата настройка си остава на дневен ред.
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Тролски - Не им е проблем да сменят и програмата, но преди година когато я избираха и аз доста съм гледал и разглеждал и да ти кажа при все цялото разнообразие от програми трудно се избира читава програма която да върши работа - Ако имаш наблюдения върху някоя конкретно - кажи.

Все пак дори и да сменят програмата въпросът със сървърът и неговата настройка си остава на дневен ред.
Човече има достатъчно сериозни БД които вървят под линуз, ако това, което си написал е истина на мен ми мирише на "сериозна" "програма" под excel.
За чий да плащаш лицензи за remotde desctop ? Има поне 3-4 open source ERP системи, които вървят на тотално безплатни патформи
 
Последно редактирано:
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Човече преди една година съм инсталирал и пробвал всички БГ програми които се предлагат и в Демо Версия и нито една не ми допадна - Тогава не съм ги гледал на какъв принцип работи базата с данни защото хората ги интересуваше да я пуснат само на един компютър - В последствие добавиха отдалечен обект и втори компютър при основният.

Ако си работил с конкретна програма и ти е допаднала кажи да я пробвам пак - Ама да тролиш ангро колко много били без да си пробвал нито една - Нема нужда
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Имам мой познат в предвид.Дай ми малко повечко детайли на лични съобщения или във скайп:hohcton1
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Нека твоят познат да прочете темата и ако има конкретни въпроси ще му отговоря - Това което съм написал мисля че е напълно достатъчно за да може човек да прецени може ли да го направи или не може
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

...Ако си работил с конкретна програма и ти е допаднала кажи да я пробвам пак...
Да не прозвучи като реклама, но пробвай Odoo 8. Работи под Linux или под Windows, една база, уеб интерфейс, локална мрежа, интернет, vpn... Нищо не пречи да ползват само складовата част, ама едва ли.:)
Ако имаш въпроси, насреща съм.

Вече са купени 3 лиценза, поне не се набутвайте с нови за win.
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Няма проблем за рекламата пратил съм ти ЛС
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Има още едно решение за ужасни програми като тази (послушай Torbalan Trolski
- СМЕНИ Я). На един Windows 7 Pro модифицирате с UniversalTermsrvPatch един файл и машината магически започва да приема много хора по Remote Desktop без да се изхвърлят един друг. Полезно и тествано.

Иначе българският софтуер се пише масово от уникални програмисти, нямащи си идея от бази данни, клиент-сървър и т.н.
Aladin-warning.png
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Мен ми е интересно за какво точно се използва тази складова програма и дали няма да е много по-евтино и бързо да се направи нещо на php + mysql според нуждите?
И защо не кажеш какво се използва в момента?
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Програмата се използва за съвсем нормални неща - магазин на дребно и склад

За които неща няма смисъл да се открива топлата вода - Аз поне не съм привърженик на писаното на програми и сайтове, ако има готови продукти, защото след една година писачът може да е заминал в чужбина и да няма кой една запетайка да ти поправи.

Вчера гледах Микроинвест имат подходящи модули и не излизат скъпо, но са ми доста антипатични като фирма може би и миналият път щях да им ги препоръчам ако не беше калпавият им сървис с телефони които постоянно дават заето (сега гледам че май са ги пренесли нещата онлайн) и малоумната им практика да си пишат цените в евро без ДДС, което освен че дразни все пак са Българска фирма и продават на Българи си мисля че е и незаконно.
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Програмата се използва за съвсем нормални неща - магазин на дребно и склад

За които неща няма смисъл да се открива топлата вода - Аз поне не съм привърженик на писаното на програми и сайтове, ако има готови продукти, защото след една година писачът може да е заминал в чужбина и да няма кой една запетайка да ти поправи. ....
Добре, че не всички мислят като теб ...
Не винаги е нужно да купиш язовир като ти трябва чаша.
Пишеш за сървъри и т.н. а реално си нямаш идея какво трябва :)

Ето нещо супер елементарно - http://codecanyon.net/item/stock-manager-advance-invoice-inventory-system/3647040
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

В България е нужен български складов софтуер с български справки по българските закони, свързан с български фискални принтери и т.н. Иначе да си опънем по един Excel и толкова :)

За съжаление Микроинвест са отвратителни като отношение, Бизнес Навигатор живеят в паралелна вселена от 1999 година, Генсофт са застинали в хватката на Firebird и искат нов лиценз не за компютър а за потребител на компютър(!), останалите под клиент-сървър разбират работна станция с директна връзка към SQL сървър (без междинен Application Server) с всички глупости, произлизащи от това.
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

В България е нужен български складов софтуер с български справки по българските закони, свързан с български фискални принтери и т.н. Иначе да си опънем по един Excel и толкова :) ...
дрън дрън ... пълни глупости ...
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

ооо, добре дошъл отново, къде се изгуби manta
 
От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Личи си с колко склада имаш практичен опит :)

Има изисквания за документи, но не и по какъв начин ще ги направиш тези документи ...
Личи си колко разбираш от php / mysql ...
 
От: От: Търся Настройка на Сървър срещу Заплащане

Добре, че не всички мислят като теб ...
Не винаги е нужно да купиш язовир като ти трябва чаша.
Пишеш за сървъри и т.н. а реално си нямаш идея какво трябва :)

Ето нещо супер елементарно - http://codecanyon.net/item/stock-manager-advance-invoice-inventory-system/3647040

Нетсърф - На хората миналата година им трябваше чаша вода - Намерих им чаша вода която им върши перфектна работа за пиене на вода - Бизнеса им се разраства и сега им трябва язовир - И се чудят що миналата година не са си купили язовир.

А най кофти е като си купиш чаша за вода която някой къстъм майстор ти я е направил с дупки и после за да я накараш да спре да тече ти побелява главата - И тази програма към която си дал линк може да е невероятна но тя не е готов продукт - Вероятно няма превод на български - Няма темплейти на БГ за Фактури Гаранционни карти Стокови разписки и тн - Няма стабилна БГ фирма която да седи зад нея от която да очакваш компетентна платена помощ и тн.
 

Горе