Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Desisslava Dimitrova

Active Member
Здравейте,
Трябва ми плъгин за импорт за WP.
Функции на плъгина:
1. Импорт от xml или csv.
2. Да може да работи с всякакви xml- и.
3. Да може да се избере какви елементи от файла да се качат.
4. Да пренаписва заглавие и описание. Език - български.
Предпочитам да не замества със синоними, а да размества думите в изречението.
5. Да следи за нови оферти и да ги подменя, а изтеклите да ги слага в папка Изтекли оферти.
Т. 5 не е задължителна!
6. Снимки не ми трябват, ще си ги качвам сама.
7. Да слага афилиейтния линк след описанието, но да не е като текст.

Като пример може да разгледате тук.
Този плъгин прави повечето от нещата, но не пренаписва заглавие и описание и прави линка като текст. И не следи за нови оферти.

Моля за оферти с цени!
 
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

7. Да слага афилиейтния линк след описанието, но да не е като текст.

Това специално можеш да го оправиш с друга приставка. Имаше една която по-зададен текст автоматично прави линк. Казваш за афилиейтен линк, предполагам винаги е един и същ в противен случай не би свършило работа.

Това с пренаписването малко не мога да го разбера. Искаш ако има вече създаден пост, със заглавие текст, при необходимост добавката да го заменя с нов ли?
 
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

За линка - той се взима от xml. Повечето сайтове слагат афил. линковете вътре.
За пренаписването - незнам дали може да стане, но в общи линии идеята ми е:
След като се свали xml - а, данните от RSS на съответния сайт се разпределят в постове. Преди да се публикуват може би трябва да се направи пренаписването на заглавие и описание и после да се публикуват. Забравих да кажа, че повечето сайтове дават един xml с всички оферти. При мен дестинациите са в поддомейни. Така, че когато се качват офертите от файла да отиват в една обща папка, примерно името на сайта за групово пазаруване, а аз после ще си разпределям кои оферти ми трябват и в кои категории да ги сложа. Другите ще ги трия.

Ако имате някакво друго решение, кажете. Аз мислих, мислих и това измъдрих.

Ето един такъв поддомейн с оферти.
Вижте как съм направила описанията. Само първата оферта е с редирект към сайта за групово пазаруване, но заглавието е уникално. При другите оферти пренаписвам заглавието и описанието на хотела.
Ако можете да ми предложите някакво решение, да не правя всичко ръчно, ще съм безкрайно благодарна.
 
Последно редактирано:
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Какъв ти е бюджета за това? Може и грубо.
 
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Имаш ЛС









...........................
 
От: От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

А трябва ли да има смисъл в разбъркания текст?
Трябва да има смисъл. Може да се направи в последствие някоя корекция ръчно, но няма да се пренаписва всичко, което отнема много време. Защото, ако нямам уникален текст търсачките ще ме пратят директно в кошчето, а ако пък е уникално, но няма смисъл, потребителят няма да разбере нищо, ще даде back и никога повече няма да се върне на сайта.

Примерно нещо такова:
Днес времето ще бъде слънчево и ветровито.

Като се разбъркат думите ще стане
Времето днес ще е ветровито и слънчево.
Уникалността е 100% и литературния смисъл е същия.
 
Последно редактирано:
От: От: От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Трябва да има смисъл. Може да се направи в последствие някоя корекция ръчно, но няма да се пренаписва всичко, което отнема много време. Защото, ако нямам уникален текст търсачките ще ме пратят директно в кошчето, а ако пък е уникално, но няма смисъл, потребителят няма да разбере нищо, ще даде back и никога повече няма да се върне на сайта.

Примерно нещо такова:
Днес времето ще бъде слънчево и ветровито.

Като се разбъркат думите ще стане
Времето днес ще е ветровито и слънчево.
Уникалността е 100% и литературния смисъл е същия.
Освен ако не си приготвила ХХХХ лв за това, не виждам кой ще седне да ти пише такова нещо.
 
От: От: От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Освен ако не си приготвила ХХХХ лв за това, не виждам кой ще седне да ти пише такова нещо.

Съгласна съм!
Качествените програми са скъпи!
Еми, нека колегите си кажат цена за изработка, пък аз ще преценя дали ми влиза в бюджета.
 
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Ще ти отговоря тук, това ако изобщо е възможно ще е наистина много скъпо.
За съжаление не е в възможностите ми
 
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

То плъгинът става неизползваем, ако няма функцията за пренаписване на текста. Този, който имам прави това, което ми трябва, но не пренаписва съдържанието.
Благодаря на всички, които се включиха.
 
От: Търся колега да ми изработи плъгин за импорт от XML

Здравейте отново,
Отказах се от първоначалната идея за пренаписване на текста.
Колко ще струва да се направи скрипт, който да взима оферти от сайтовете за групово пазаруване чрез xml, да следи за нови такива?
Или да се преработи плъгинът, който имам?
Зарежда заглавие, описание, афилиейтен линк. Но имам проблем със символи за интервали, тирета и други/от рода на &nbsp, &ndash, &ldquo и други от този род/. Не във всеки xml ги има, но там където съществуват трябва да ги махам ръчно един по един. Плъгинът не ги форматира. И със снимките имам проблем. Ако от шаблона заредя линк на снимката, после трябва ръчно да влизам във всеки пост и да я добавям в медията. Ако в шаблона, в полето за HTML сложа линка за снимката, тя излиза, но само в поста. Не се вижда на началната страница.
Единият сайт е първия в подписа ми, а другия е нов - Вижте тук. И в двата сайта ползвам един и същи плъгин, но със снимките и символите не мога да се оправя. Постовете ги редактирам един по един.
 

Горе