Търся хора за ударна група

TretiKolovoz

Well-Known Member
Търся хора за ударна група, с които да оспамваме темите свързани с продажба на нелегални скриптове, крадени темплейти, сайтове с крадени системи и контент, спамери продаващи имейл адреси и всякакви други неща свързани с престъпления, а не с предприемачество.

Първата тема, която трябва да бъде ударена: http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=9240
 
От: Търся хора за ударна група

..........
(много тъпо, че не мога да си трия сам пост, който съм пуснал погрешка)
 
От: Търся хора за ударна група

Излишно време ще отнема, ще се трупат неефективни бройки мнения, пък и най-много да си изкараш бан заради флудване на чужда тема. Не че не четат и боповците, а сега вече и новосформираното сдружение на собствениците на права, което им подава сигнали, но им се вижда прекалено дребно, пък и какво да направят като повечето подобни "оферти" се отварят от частично недееспособни (било поради възраст, било поради ментални увреждания), не можеш и да ги осъдиш. Най-много да подкарат собствениците на форума, а те винаги могат да се оправдаят, че не носят отговорност за съдържанието, и че ако им се посочи подобна практика (опит за продажба на нелегално съдържание) ще я изтрият веднага. В европейските директиви отговорност за това носи хостингът, а боповците да се занимават с небългарски хостинг е кауза пердута, просто ще си пишат докладите и при по-голямо евентуално бъдещо провинение ще го добавят към досието.

Това си е модераторска работа, няма друг начин да се спре.
 
От: Търся хора за ударна група

Момента с модераторската работа отсъства, тъй като никой не обръща внимание, дори след официално подаден сигнал за нарушение.
 
От: Търся хора за ударна група

Момента с модераторската работа отсъства, тъй като никой не обръща внимание, дори след официално подаден сигнал за нарушение.
Локната е темата. Да, и ние не толерираме такова нещо - не вендъж сме го казвали.

Само нещо не мога да разбера...от къде толкова голяма съвест намирате за организиране на такава група, а не може да се мобилизират да се направият малко кинти онлайн с програма или по друг начин, както и да пускат теми, които да са обучителни и информационни. :shock:
 
От: Търся хора за ударна група

Въпрос на различни критерии.

Все пак форумът се казва "Предприемач" и всеки постъпва съобразно собствените си разбирания. Един под предприемачество разбира рекламното промотиране на продажба на хапчета и цитиране на мнения на индийски гурута с двугодишна давност в период на промяна на алгоритми (serp и pr), друг - развитието на даден бизнес. При съветите и насоките е същата работа. Един смята, че видео, което намеква за названието на чешко село, е добро като идея при опит да се продаде домейн със същото без умлаута име (пр., ако всеки жител на това селце даде по 1 евро, то това са над 100), а друг смята, че това е спам и го трие.

пп. Малко е заядливо, но е добър пример как различните критерии определят степенуването на интересите :)
 
От: От: Търся хора за ударна група

Локната е темата. Да, и ние не толерираме такова нещо - не вендъж сме го казвали.

Само нещо не мога да разбера...от къде толкова голяма съвест намирате за организиране на такава група, а не може да се мобилизират да се направият малко кинти онлайн с програма или по друг начин, както и да пускат теми, които да са обучителни и информационни. :shock:


Евала, Блинки.
Много добре го каза!

Вместо да свормирате ударна група за спам, направете ударна група за някой сайт, който ще изкарва много пари!
 
От: Търся хора за ударна група

Аз пък не мога да разбера защо от три дена пускам сигнали и чак сега като пуснах и тема се сетихте да локнете. И на кой му пука, че е локната темата като той може да продължава да си продава пиратските темплейти и с локната тема, а и в подписа му стои обява за продажба на имейл адреси, което уж също не толерирахте.
Пича продава 25 милиона имейл адреса, сред тях сигурно е и моя и съм пряко засегнат. Май Радев ще се окаже прав в крайна сметка.

Принципни проекти от безпринципни хора не се правят.
 
От: Търся хора за ударна група

Аз пък не мога да разбера защо от три дена пускам сигнали и чак сега като пуснах и тема се сетихте да локнете. И на кой му пука, че е локната темата като той може да продължава да си продава пиратските темплейти и с локната тема, а и в подписа му стои обява за продажба на имейл адреси, което уж също не толерирахте.
Пича продава 25 милиона имейл адреса, сред тях сигурно е и моя и съм пряко засегнат. Май Радев ще се окаже прав в крайна сметка.

Принципни проекти от безпринципни хора не се правят.

Не знам сигурно човека е с някви привилегии. Мен ми трият темата за услуга за Blank referrer, което не виждам по никакъв начин да засяга пиратство на нещо си, а в същото време стоят такива теми. Cool, cool :mrgreen:
 
Аз лично не си чета меила през уикенда тука влизам понеделник петък бизнес аурс истърн стандарт тайм (по изключение и по до късно и други дни) ама за сметка на това сгафилите през уикенда ще в понеделник като ги видя ще отнесът 3 месечен бан така добре ли звучи ???

А и не може само да се бачка трябва и фън
 
Re: От: Търся хора за ударна група

Не знам сигурно човека е с някви привилегии. Мен ми трият темата за услуга за Blank referrer, което не виждам по никакъв начин да засяга пиратство на нещо си, а в същото време стоят такива теми. Cool, cool :mrgreen:


ти леко се размина :D

Има само едно нещо, което ме дразни в този форум. То е, че сред теми за честен и нормален бизнес се мяркат и толерират такива свързани с откровени измами и престъпления. Последния случай е от вчера и аз нарочно писах там за да е сигурно, че става дума за откровена измама Blank-ване на referrer . Тази тема и подобните на нея унищожават онлайн бизнеса в България и тотално разсипват и малкото доверие, което има между уебмастърите и рекламодателите.

Такива теми трябва да се трият на секундата, авторите им предупреждавани и при повторно нарушение бан. Някак си се преборихме с темите за продажба на имейл листи за спам, но това е капка в морето.
 
От: Търся хора за ударна група

Вместо ударна група, помоли се да станеш модератор и налагай закона...
 
От: Търся хора за ударна група

@coolice то, ако всички докарваха честен трафик до CPA и AFF лийдове ехеее всички компании да са фалирали :mrgreen: . И моля те @VtoriChepik прави разлика между измама и Black Hat. Знам, че линията е тънка, но разлика има.

Всеки си преценява дали ще избере чистия и по-труден път или ще си напише нещо, което да му спести време, а в същото време да му докара солидни средства да кажем за 1-2 седмици, докато мандрата към определен продукт/лийд мине и да мине на следващия и да си напише пак нещо.

No hard feelings guys , но тея девически методи, които ползвате не водят до многото пари :-|

Edit: @coolice ти не каза имаше ли някво усещане в SERP-a след PLIGG събмишъна, че аз нещо за*бах софтуера в dev. версия и ме мързи да го оправя. :mrgreen:
 
постависе на мястотот на рекламодателите и ще разбреш защо не е гот а иначе стратегията която харесваме е да правите сайтове от които да печелите дълго време а не сайтове еднодневки които ако мина минат
 
От: Търся хора за ударна група

Тук сме много хора. Много малко са тези, които се познават лично. Доста хора крият с какво точно се занимават и кои са им сайтовете. Представете си, че част от потребителите на форума са от категорията, която купува много директна реклама. Какво ще си помислят тези хора? Ето пример:

"Баси, това ли са интернет предприемачите в България?! Измамници, които лъжат със статистиките и ни вземат парите за нищо. Я да взема да пусна една кампания в Адсенз с 2 стотинки за клик и да не се занимавам с глупости пък нека цъкат там колкото искат, *бал съм ги. Ще продължа да рекламирам по старомодния начин в радиото, телевизията, вестниците и др."

И така, в резултат големите пари вместо при нас/вас отиват някъде другаде. Осъзнавате ли, че доверието в дадена бизнес общност се гради с години, а се губи за минути? Защо да си режем клона, на който седим?
 
От: Търся хора за ударна група

Едно време се поставях, но кризата уби тая част в мен :) . И мен ме лъжат примерно като си купувам трафик за лендинг страниците и го знам, че е така, но такъв е живота ...

Edit: @VtoriChepik , в случая, ако ти си ориентиран към българския пазар и прилагаш маркетинга си на такова ниво, то значи аз даже и не пипам твоя "клон". Отдавна спрях да се занимавам с глупостта на българските рекламодатели и прочие, просто няма смисъл.

Може и да сте прави, че вашия начин е по-добър от морална гледна точка, но аз не разполагам с времето да съм уебмастер 24/7 , за да поддържам White Hat сайт. Имам няколко, които са White hat , но те са ми само хоби даже и не съм ги монетизирал, голи голенички са. А като ми омръзнат и те и поостареят малко ще ги продам на някой като вас, за да им отделите време и да станат по-големи и тогава с гордост бих се хвалил, че сайта е бил някога мой.

Така че пак казвам, всеки има избор как да подхожда ;)
 
Последно редактирано:

Горе