Форума - Политика PR. 2

uni-web

Well-Known Member
Сега забелязах, явно на гошко му аресва как се плюем и дращим тука, и е решил да ни даде и PR. :D
 
От: Форума - Политика PR. 2

Гошко е депесар. Трябваше да е поне 4 :lol:
 
От: Форума - Политика PR. 2

ако 99% от темите не бяха анти-БСП, можеше и повече от 2 да хване :roll:
 
От: Форума - Политика PR. 2

Няма значка, аз се изкефих, как се е дигнал. :)
 
От: Форума - Политика PR. 2

Защо не основем партия Млад Предприемач ? И да влезнем в политиката :) така и така имаме членове с мнения за доста от въпросите които касаят България. Може и да съберем подкрепа :)
 
От: Форума - Политика PR. 2

Защо не основем партия Млад Предприемач ? И да влезнем в политиката :) така и така имаме членове с мнения за доста от въпросите които касаят България. Може и да съберем подкрепа :)

Щото предприемач с леви убеждения - си е чист оксиморон :D
 
От: Форума - Политика PR. 2

Не може да се основе партия от тук, тъй като сме с прекалено различни разбирания. Не случайно в раздел Политика има толкова много дълги теми, в които се защитават различни тези. Трябва да има еднакви или близки идеи, около които да се обединят тези хора в партия.
Не съм съгласен с blackout8. Може да има предприемачи с леви убеждения. Социалната справедливост и осигуряване на работа (максимално производителна) за хората си е нещо напълно нормално. Не всеки предприемчив човек иска да гради успеха си на гърба на нещастието на много хора (става въпрос за "максимална печалба на всяка цена").
 
От: Форума - Политика PR. 2

Че максимална ефективност е в основата на капитализма, както и мисля че трябва си разбрал нещастие под формата на насилственост няма да видиш - това е в основата на пазарите. Виж това държавата да ти се разпорежда и ти налага каквото си пожелае и ти да няма как се защитиш - това си е чисто експлоатиране :)

Вмешаване и регулиране на пазари и предприемачи си е чисто ляво. Социалните функции и в частност труда, не са присъщи само на левите, тук се говори за друго - трябва се досетиш вече. Тук масово разчитат на държавата и на протекциите :)
 
От: Форума - Политика PR. 2

ако 99% от темите не бяха анти-БСП, можеше и повече от 2 да хване :roll:

Че то какви други да има? :shock:
За някои хлапета единствено ГЕРБ е язвата. Но ГЕРБ е управлявал непълни 4 години.
СДС отдавна няма, същото е и с царската партия.
И какво остава - вечния сиамски октопод БСП-ДПС.

А, пропуснах звездния миг на националистите! Простете... :lol:
 
От: От: Форума - Политика PR. 2

Че максимална ефективност е в основата на капитализма, както и мисля че трябва си разбрал нещастие под формата на насилственост няма да видиш - това е в основата на пазарите. Виж това държавата да ти се разпорежда и ти налага каквото си пожелае и ти да няма как се защитиш - това си е чисто експлоатиране :)

Вмешаване и регулиране на пазари и предприемачи си е чисто ляво. Социалните функции и в частност труда, не са присъщи само на левите, тук се говори за друго - трябва се досетиш вече. Тук масово разчитат на държавата и на протекциите :)
Блеки, голям утопист си, къде виждаш леви и десни в БГ политиката?
И къде виждаш твойте въжделенни пазари в рамките на американо-европейската политическа сцена??
Май икономическите приказки са само в света на приказките и нямат нищо общо с реалността:mrgreen:
 
От: От: Форума - Политика PR. 2

Че то какви други да има? :shock:
За някои хлапета единствено ГЕРБ е язвата. Но ГЕРБ е управлявал непълни 4 години.
СДС отдавна няма, същото е и с царската партия.
И какво остава - вечния сиамски октопод БСП-ДПС.

А, пропуснах звездния миг на националистите! Простете... :lol:

Недей пропуска най-омразния за мене политик, цигането костов, дето ни нареди така, с тези предприсъединителни клаузи и договори за ЕС
 
От: От: От: Форума - Политика PR. 2

Блеки, голям утопист си, къде виждаш леви и десни в БГ политиката?
И къде виждаш твойте въжделенни пазари в рамките на американо-европейската политическа сцена??
Май икономическите приказки са само в света на приказките и нямат нищо общо с реалността:mrgreen:

Виж по горе изобщо за какво говоря - форума с леви убеждения, пък ще прави партия предприемач - Не какво има в БГ и по света и у нас.

Нали се разбрахме по такива въпроси, по които си некомпетентен да не ми говориш. Най-близкото до това, което мислиш че са приказки е проявено в Хонг Конг и Сингапур, скоро и в Шанхай. Иначе си прав, в момента ги няма, но това не означава, че това не е било реалност - чети история и се образовай, но изобщо това не е фокуса на темата.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Форума - Политика PR. 2

Виж по горе изобщо за какво говоря - форума с леви убеждения, пък ще прави партия предприемач - Не какво има в БГ и по света и у нас.

Нали се разбрахме по такива въпроси, по които си некомпетентен да не ми говориш. Най-близкото до това, което мислиш че са приказки е проявено в Хонг Конг и Сингапур, скоро и в Шанхай. Иначе си прав, в момента ги няма, но това не означава, че това не е било реалност - чети история и се образовай, но изобщо това не е фокуса на темата.

Фокус Мокус и ЕС като Сингапур:lol:
Не знам кога съм се разбирал с тебе, но съм сигурен, че ги разбираш работите
Само, че не знам дали има въобще нещо вярно в твойте утопични тези:mrgreen:
Ако нямаше намеса на организации като МВФ, СТО и други контрольори, дето се бъркат навсякъде, може да ми ги говориш тези теории
 
От: От: От: От: От: Форума - Политика PR. 2

Фокус Мокус и ЕС като Сингапур:lol:
Не знам кога съм се разбирал с тебе, но съм сигурен, че ги разбираш работите
Само, че не знам дали има въобще нещо вярно в твойте утопични тези:mrgreen:
Ако нямаше намеса на организации като МВФ, СТО и други контрольори, дето се бъркат навсякъде, може да ми ги говориш тези теории

Имаш един фундаментален проблем, ти не четеш какво ти се пише. Пишеш ми за едно, получаваш конкретен отговор после мажеш. Казваш, няма такова нещо никъде по света, получаваш отговор, че има и че е имало. Справка с въпросът ти:

Май икономическите приказки са само в света на приказките и нямат нищо общо с реалността:mrgreen:

Съветвам те да четеш какво питаш и какво получаваш, за напред.

А по линия на СТО тя работи за отпадане на тежестите на търговията и изконната цел е свободната международна търговия. Светва от край време е разбрал, че от търговията и двете страни печелят и над 16 пъти са се увеличили оборите на световната търговия след ВСВ. Това знаеше ли го? Или само ти мислиш, че търговията е лошо :D Наясно ли си, че има редица индивидуални свободни търговски споразумения. Наясно ли си какво споразумение на СТО стана този месец с колко усилия и компромиси - всичко е с цел свободна търговия - отпадане на тарифи, намаляване на мита, стандартизиране на изисквания, отпадане на квоти и редици лицензни. Последните битки са по линия селскостопанските субсидии - все още няма споразумения за тоталната им отмяна. Абе ти изобщо знаеш ли какво означава абревиатурата СТО :D МВФ знаеш ли какво е изобщо и какви функции има и кога се намесва и кой и разрешава да се намесва?!

Ето ти инфо от историческата среща в Бали:

Световната търговска организация с историческа сделка


Много въпроси, на които не знам дали знаеш отговорът. Само не разбирам, щом сам не разбираш какво ти пиша, що се опитваш да ми скачаш с некомпетентни аргументи? Ако бе отделил 1 час щеше да намерип десетки емпирични проучвания и широки исторически аргументи в полза, на това което не приемаш.
 
Последно редактирано:
От: Форума - Политика PR. 2

Да ти ева свободните пазари, щом има толкоз контрольори
Няма ли условия при подписване със световната търговска организация?
Няма ли диктат скрит зад паравана на свободната търговия?
Как беше историята с Южна Корея, американците не и ли отнесоха икономиката като куцо пиле домат
Няма свободни пазари, запомни го и си го набий в промитата от американска пропаганда главица
 
От: Форума - Политика PR. 2

Да ти ева свободните пазари, щом има толкоз контрольори
Няма ли условия при подписване със световната търговска организация?
Няма ли диктат скрит зад паравана на свободната търговия?
Как беше историята с Южна Корея, американците не и ли отнесоха икономиката като куцо пиле домат
Няма свободни пазари, запомни го и си го набий в промитата от американска пропаганда главица

Когато приемеш закон и по-който се задължаваш всички вносители и износители да им защитаваш правата и да опазваш правата им - не знам как има диктат. Как ще имаш диктакт като нямаш мито, тарифи, квоти, свободно преминаване на стоки и капитали. Да нямаш правото като държава да налагаш каквото и да било, нецелесъоразно спрямо СТО - че колега това си е чиста форма на свободна търговия. В СТО имаш условия да спазваш законите, които си приел и да ограничиш регулацията. СТО лимитира регулациите на държавите към пазара - лимитира не контролира а ограничава. Всяка държава има задължения, да осигури правото на вносители и износители и да не се меши чрез търговски политики, както всяка държава има и права в СТО. В частност СТО работи да отпаднат контрольорите и регулациите, мисля че това го знае всяко хлапе, само не знам ти що не го знаеш това. Свободните пазари имат само един контрольор и това е закона за търсенето и предлагането. Хайде другият път по сериозен бъди и знай какво пишеш, щото отново си неподготвен по линия СТО. Не знам кой ти дава такива грешни информации или сам си ги плетеш.

Имаш пълната свобода да отричаш реалните факти и силата на пазарите. Това, че отричаш нещо, не го прави че не е съществувало или съществува - твоя воля. Хайде със здраве, че стана сто часа.
 
Последно редактирано:

Горе