Хелп за аудио 2 дупки за три чонки :)

AMOUN

Well-Known Member
Опитвам се да вържа един логитек 5.1 към лаптропа, обаче лаптопа има само два изхода за слушалки и за микрофон, черен и червен, а 5.1 е с три жака...
и като включа два, работят само 4 колони. как да направя да работят всички?
 
От: Хелп за аудио 2 дупки за три чонки :)

Опитвам се да вържа един логитек 5.1 към лаптропа, обаче лаптопа има само два изхода за слушалки и за микрофон, черен и червен, а 5.1 е с три жака...
и като включа два, работят само 4 колони. как да направя да работят всички?

Купи си преходник.

0.jpg


Свържи трите жака към него и си купи от обикновените жакове за двд/видео, които също са 3 жака - бял, червен и жълт. Свържи само двата - червения е за звука, а другия за звука мисля, че е белия. Ако не ще е жълтия (който би трябвало да е за картина), но ако не стане, просто ги размени.

Включваш към преходника в компа и си готов. :)

P.S.: Може да продават и двойки (както на снимката - бял и червен), не знам...
 

Прикачени файлове

  • 0.jpg
    0.jpg
    12.7 KB · Преглеждания: 4
От: Хелп за аудио 2 дупки за три чонки :)

Имам същия преходник, може би е от комплекта на логитек, но изходите му са два чинча?
трябва да сложа и два кабела чинч към жак? зупер, мерси :)

Как ще надуя тоя келееееееееееш малеееееее...

[video=youtube;w38MidKsWqE]https://www.youtube.com/watch?v=w38MidKsWqE[/video]
 
От: Хелп за аудио 2 дупки за три чонки :)

Такова нещо ти трябва - audio splitter. На настолния звуковата карта има 7 входа и ползвам 3 сплитера. :)
53.jpg

bTw, остави surround sound-а на отделен вход, а сплитера го ползвай за център, буфер + предна лява, предна дясна. Така ще си оставиш хубавия съраунд звук непокътнат. :wink:
 
От: Хелп за аудио 2 дупки за три чонки :)

За пълноценен 5.1 си купи най-обикновена USB 5.1 звукова карта. Разлика със сигурност ще има от останалите предложения, които само пускат двуканален звук към повече източници.
 

Горе