Хостинг с версия на PHP 5.6

webstil

Well-Known Member
Здравейте,

Знаете ли хостинг БГ, а ако не чужд, който да съпортва стари версии на PHP?
Имам сайт, който не работи добре на новите версии и или трябва да намеря хостинг, където да си работи на тази версия следващите 2-3 години или да се ъпдейтва, за което ще трябва да търся специалист, та затова първо да пробвам с хостинга.
 
На всеки хостинг трябва да може да избираш версия. Суперхостинг са от 5.2 до 8.3 пише им го в плановете. Всички чуждестранни също имат 5.6. Има милиони сайтове който все още работят на версия 5.6 няма как да го изключват спират. Ако има такива то не би трябвало да се наричат "хостинги". Ако връзките с DB са mysqli/pdo защо да не използваш 5.6 за напред. Вярно има разлика в бързината в > 8.1/2 но ако не е наложително. Вече ако използват mysql ще е хубаво да се обновиш малко.
 
Ами казаха ми от един БГ хостинг, че вече няма да поддържат такива стари версии, съответно сайта ми не работи и трябва да търся решение. Не мога сам да го ъпдейтна до по-нова версия и ще трябва да търся човек да му платя, но при ъпдейт се променят много неща по сайта, все едно трябва да се прави наново, а не си заслужава. Затова търся вариант, ще пиша на суперхостинг сега.
 
Кофти работа а не е нищо сложно да си предлагаш конфигурация на linux-са за всички версии щом се използват. Ако не намериш нищо читаво пиши лс имам много самостоятелни сървъри може да те закача някъде или ако решиш да обновяваш кода за да работи на новите версии също съм на среща.
 
Ами казаха ми от един БГ хостинг, че вече няма да поддържат такива стари версии, съответно сайта ми не работи и трябва да търся решение. Не мога сам да го ъпдейтна до по-нова версия и ще трябва да търся човек да му платя, но при ъпдейт се променят много неща по сайта, все едно трябва да се прави наново, а не си заслужава. Затова търся вариант, ще пиша на суперхостинг сега.
Това да не е siteground.com защото те и PHP 7.4 ще махнат скоро.
 
100% са ти се размрънкали от NS1, наскоро видях, че ги махат от поддръжка на споделените им планове.

Отиди на споделен план в coolice host или просто си ъпдейтни нещата по сайта както трябва.
 
Още един глас ще дам за Coolicehost. На доста машини мисля, че поддържат 5.6. А тези, които не го поддържат явно има защо, но само те могат да обяснят. Сещам се едно направление - сигурност.
 
100% са ти се размрънкали от NS1, наскоро видях, че ги махат от поддръжка на споделените им планове.

Отиди на споделен план в coolice host или просто си ъпдейтни нещата по сайта както трябва.

Така и направих, преместих се при coolicehost, не знам защо ги спират тези версии така реално се гонят клиенти, едва ли само при наши сайтове е проблема.

Ъпдейта понякога не е толкова лесен, реално по-лесно ще е нов сайт да се прави, защото примерно много модули и дизайни няма да работят след ъпдейта, трябва да се сменят доста неща, което не винаги си заслужава.
 
Аз имам сайт на 5.6 при Coolice и работи супер.
Дори имам една страничка от сайта, която работи на 8.0 и съм я разрешил само с .htaccess.
 
100% са ти се размрънкали от NS1, наскоро видях, че ги махат от поддръжка на споделените им планове.

Отиди на споделен план в coolice host или просто си ъпдейтни нещата по сайта както трябва.
Доста добър избор за компания.
Screenshot 2024-08-29 at 21.55.13.png
 
Доста добър избор за компания.
Виж файлът 33413
Jump-а са добре също да. Там имам към 4-5 плана, в Coolice също, както и Hostinger и куп други места със сървъри и VPS.

Не разбирам целта на коментара обаче. В случая фирменият сайт е повече static html/php, няма значение къде би се хоствал.
 
Jump-а са добре също да. Там имам към 4-5 плана, в Coolice също, както и Hostinger и куп други места със сървъри и VPS.

Не разбирам целта на коментара обаче. В случая фирменият сайт е повече static html/php, няма значение къде би се хоствал.
Просто комплимент :)
 

Горе