Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Twis7

Active Member
Преди 2 минути получих смс, че от картата ми са изтеглени 13.92 стотинки(9 долара) като са изпратени на хотфайл. You can see all of your recurring payments on the My preapproved payments. Явно някога съм купувал премиум акаунт и сега ми точат всеки месец по 9 долара. Как да премахна всякакви такива навлеци?
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Който не чете условия, ще пати. :)
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Защо не посетиш офиса на тази долнопробна СКАМ програма на бул.Черни връх и не се срещнеш с другаря Титов.

Някой от админите беше публикувал точния адрес и телефони в София на хотфайл в темата за програмата но ги скриха по-късно

Дайте ги пак не се срамувайте
 
Последно редактирано:
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Свещи да си купат с тия 9 долара брат.
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Вика му се Subscription.
Welcome to the future.
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Кажи какво е станало после. Чакам да прочета...
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Когато си купиш премиум акаунт в 99% от подобните програми чрез paypal, се генерира автоматичен събскрипшън, който трябва да спреш през PAYPAL.
Като не четете условията за ползване, сами сте си виновни, както Harkon, по-горе каза. Извадка от FAQ страницата:

Q. Как да прекъсна моят абонамент за Hotfile?
A. Може лесно да спрете вашия месечен абонамент за Hotfile по всяко време.
Когато спрете абонамента, вашия акаунт ще продължи да бъде премиум до края на периода за който сте платил.
Моля имайте в предвид, че плащанията за месечния абонамент се поддържат и контролират от Paypal. За да спрете вашият месечен абонамент натиснете тук
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Оправих се. Спрях от пейпал всякакви такива плащания. Дадох диспут, също писах и писмо до тях. За по-малко от 24 часа, върнаха парите. Всичко е точно. Грешката е моя. Но човек малко да не догледа и се получават фалове.
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Браво

Има ли опция в PayPal с която мога предварително да забраня всякакви такива автоматични абонаментни плащания и въобще плащания без моето изрично съгласие и ръчно одобрение.
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Той всеки събскрипшън поначало си минава през Пейпал и ти иска одобрението.
И аз съм забравял да кенсълна навреме някои. Това е основният проблем - трябва да се помни/записва/проверява за какво си се абонирал.
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Нищо, че го пише в условията, когато искат от теб разрешение за бъдещи плащания са длъжни за това конкретно да изискат съгласието ти, а не някъде смотано в условията. То ако така ставаше, сайтовете щяха да пишат на 48ма страница в малкия шрифт, че си съгласен да им прехвърлиш цялото си имущество, а ти и децата ти за вечни времена да работят доброволно и безплатно за тях :)
 
От: Хотфайл ми взе 9 долара? wtf !

Paypal го изисква при самото закопуване на Premium Account, но и там рядко се чете, просто се плаща :)
 

Горе