Цензуриране (политически натиск) над фейсбук страница ?!

Здравейте. Казуса е следния. Преди няколко месеца имах авторски пост в своя специализирана фейсбук страница (общност) , който предизвика голям интерес (над 300 000 прегледа ) , медиен шум и уволнение на високопоставено лице в едно министерство. Днес забелязвам че конкретния пост е изчезнал от страницата ми. Никъде не намирам информация в настройките , къде , как и поради каква причина е премахнат. Предполагам това е предприета акция от въпросното министерство с цел да си изчисти името. Но как , мога да разбера , конкретната причина поради фейсбук е премахнал поста и евентуално да възразя. Поне аз не намирам такава history опция из настройките на групата, в която да е упомената конкретната причина за премахването на конкретния пост ?
 
От: Цензуриране (политически натиск) над фейсбук страница ?!

Страница или група? Това с оплакването няма как да се случи, никой няма връзка с фейсбук по какъвто и да е начин.
 
От: Цензуриране (политически натиск) над фейсбук страница ?!

По-скоро са събрани някакъв брой репорти и автоматично е премахнат поста, поне преди май така беше.
 
От: Цензуриране (политически натиск) над фейсбук страница ?!

Страница или група? Това с оплакването няма как да се случи, никой няма връзка с фейсбук по какъвто и да е начин.
"Общност" вече има и такова чудо. Групата си е пак група. Когато е "общност" поне това което съм забелязал като предимство е доста по-добра статистика.
 

Горе