Цени за изработка на сайтове - Дискусия

От: Re: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Не знам какъв ще е този магазин за 70 лева. :) Бил той е идна инсталация и дефолтна тема.

Точно! И с дефолтна тема има достатъчно неща и тънкости, за да вкараш един магазин в релси. Точно върху такъв проект работя в момента. Но колкото и елементарно да изглежда отстрани си отнема време и усилия. И нищо не свършва с инсталацията на магазина, напротив точно започва. Лично за мен тази сума е несериозна, но вече с бюджет от 5 до 10 пъти над този, в зависимост от търсените резултати, можем да говорим за нещо истинско. Както беше казал един колега, инсталацията на OC не като да се кара космически кораб, но все пак си ценя труда. И все пак всеки сам си преценя. :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Според мен е важно да има магазини за 70 лв. Ето сега ще взимам стажанти за компютърна сигурност - на какво да тренират ако всеки изпипва нещата?
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Аз пък си мисля, че и въпросния потребител си цени труда. Под изработка на онлайн магазин тук се има в предвид инсталиране на готова система с отворен код(или готова къстъм ама надали) на негов поддомейн за демо и съпровождащите банални действия, които не изискват големи умствени усилия като базови настройки, инсталиране на безплатна тема(или пък стандартната), все неща които се правят за минимално време с повечко трейнинг.

Да точно така, в Спецификация са дадени подробностите. Тази цена е само за базовата инсталация с най-основни настройки. Пак се получава магазин, но без никакви тестове. За всички останали неща, като подбор и закупуване на тема + модули + настройки се изискват закупуване на часове труд. За да се получи напълно работещ и тестван магазин са нужни около 20-30 часа труд допълнително. Допълнителната цена за тези 20-30 часа е:
Цена за онлайн магазин с инсталиране на тема, уеб модули и тестове.
Напълно съгласен съм, че труда има цена.
 
Re: От: Re: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Значи е много относително колко ще излезе една обикновена инсталация. На мен лично ми се е случвало да ми отнема не повече (за всичко) от 1 час, но и в същото време при възникване на проблеми - до няколко час, особено ако ми е нужен съпорт от хостинга. ;) Отделно, що за клиент ще е да иска дефолни настройки и теми? В смисъл, това означава, че още в началото си няма да им голям шанс в нишата си. А и не знам какво показва практиката на повечето от хората, занимаващи се с това, но лично аз почти нямам такива. ;)
 
От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Да точно така, в Спецификация са дадени подробностите. Тази цена е само за базовата инсталация с най-основни настройки. Пак се получава магазин, но без никакви тестове. За всички останали неща, като подбор и закупуване на тема + модули + настройки се изискват закупуване на часове труд. За да се получи напълно работещ и тестван магазин са нужни около 20-30 часа труд допълнително. Допълнителната цена за тези 20-30 часа е:
Цена за онлайн магазин с инсталиране на тема, уеб модули и тестове.
Напълно съгласен съм, че труда има цена.

Дори за базова инсталация това са малко пари. :) Не смятам, че цениш труда си, дори да си съгласен, че трябва да се цени. За 20 часа не знам как ще направиш всичко на един магазин за е изпипан от всякаде. За толкова време не може да изпълниш КАЧЕСТВЕНО всичките желания на клиента, които никога не са малко и прости. Пък и модули, тук просто аз спирам да коментирам защото няма смисъл. Всеки един кой някога се е занимавал да направим хубав, качествен сайт ще знае, че за 20 часа просто е не можеш да изпипаш всичко, абсолютно всичко. Говоря за настрой, теми, оправяне на неща по вкуса на клиента, модули допълнители, интеграцията им, оправянето им по желанието на клиента и т.н.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Сега сигурно ще ми се скарате като новак, но ми е трудно да разбера защо някой ще се набута да дава пари за custom-made уебсайт при наличието на толкова доби платформи за електронна търговия и когато се отнася за малък бизнес.
 
Re: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Сега сигурно ще ми се скарате като новак, но ми е трудно да разбера защо някой ще се набута да дава пари за custom-made уебсайт при наличието на толкова доби платформи за електронна търговия и когато се отнася за малък бизнес.
Здравей и добре дошла (съдейки по ника, но ако бъркам - поправи ме). Радвам се, че си с нас и се надявам да ти харесва тук. ;)

Защо да ти се скараме. Доста големи компании предпочитат къстам решения, защото толкова различни нужни имат, а един готов CMS може да им даде много малко. Пример мога да дам с една авио компания, която иска както сайт, така и изградена система за продажба на билети, управление на сайта и бизнеса (нещо като IRP) зад сайта. До тук добре, нали? Но какво правим? За да има добра комуникация между всичките тези приложения, то най-логичното е да използват една технология, нали така? И какво правят, почват с рисърча - искат технология, която да може да се екстендва, да оперира на десктоп (макар че всеки бяга към уеб), да може след време да има апп и така. И след като изберат, време и да се види какво ще прави всичко. ;) И накрая виждат, че всичко готово е много под това, което им трябва, а отделно е писано с друга логика (от тяхната) и технология. Но пак поватарям, това е за фирми с много добре отделени бюджети там. :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

За съжаление съм нов и не мога да пускам нови теми, исках да пусна просто една, защото попаднах на вашият сайт и видях че има много способни хора, който се занимават с Уеб Дизайн.

Налага ми се да започна търговия чрез интернет и разбира се, ще ми трябва Онлайн Магазин.

Знам точно какво искам и как да изглежда но за съжаление не мога сам да си го направя, за това предпочитам да си платя на човек, който знае какво прави да стане както трябва да е.

Искам да подчертая че съм в час с доста други, неща свързани с IT технологиите но като знам че не мога да си изработя Онлайн Магазин така че на мен да ми хареса, няма смисъл да се самозалъгвам. Мога да направя малко сайтче за блог или подобно нооооооо това не ме удовлетворява.

Когато мога са пусна тема, ще обясня от до за проекта и всеки желаещ да участва ако смята че може да се справи, ще бъде ангажиран с направата му.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Привет @kimbo
Има раздел в който може да пуснеш описанието не желаната от теб услуга. За целта ти препоръчвам да си направиш едно добро описание на нуждите, целите, средствата които можеш да отделиш, желание за резултат според теб за Х време и т.н.
Вярвам, че ще има много желаещи за съдействие. Успех и следи темите тук, има много полезна информация.
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

В последно време цените много са скочили, вие какво мислите
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Ние мислим, че заключението ви е плод на недостатъчно проучване.
Всяко мение правилно формулирано и обосновано би било от полза за двете страни /разбирай разработчик, клиент/
 
От: От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Здравейте и от мен.Предварително се извинявам ,ако въпроса ми е не е подходящ за тази тема.

Препоръчайте ми фирма която би ми направила сайта.

Благодаря предварително.
 
От: От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Здравейте и от мен.Предварително се извинявам ,ако въпроса ми е не е подходящ за тази тема.

Препоръчайте ми фирма която би ми направила сайта.

Благодаря предварително.

Разгледай обявите във форума. Тука много хора/фирми които могат да ти направят сайта.
 
Re: От: От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Разгледай обявите във форума. Тука много хора/фирми които могат да ти направят сайта.

Да, така е. Адски много хора и предложения има тук.

И добре дошъл при нас, като и успехи.
 
От: Re: От: От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Да, така е. Адски много хора и предложения има тук.

И добре дошъл при нас, като и успехи.

Благодаря ви !Определено се надявам да намеря това което търся.
 
Re: От: Re: От: От: От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Благодаря ви !Определено се надявам да намеря това което търся.

Пиши, 100% ще намериш. И в повечето случаи ще е добре и професионално направено. :)
 
От: Цени за изработка на сайтове - Дискусия

Здравейте на всички!
Нов съм в сайта. Интересувам се от изработка на магазин на word press. Искам да изглежда като сайта майка, но с магазин от word presс и всички настройки, банери на български и регистрация по форумите. Моля, за предложения и цена за изработка!
Благодаря предварително!
 
Здравейте,
Ще започваме нов проект, който искаме да бъде изграден на Wordpress , нужен ни е топ специалист по Wordpress за изработка на сайт за по специфична козметика с около 30-40 продукта. Сайта трябва да е структуриран възможно най-добре за да имаме шанс за по-добро индексиране. Тъй като нямаме достъп до freelance projects, я публикуваме тук. Ще се радваме да си намерим специалист тук в този сайт. Моля пишете на лично съобщение , Благодаря!.
 

Горе