Черен бъз за здраве и дълголетие

leonssss

Well-Known Member
Днес познат ми спомена,че от няколко години пиел сироп от черен бъз.Страхотна билка за зимата, а и не само.Чустваш се супер тонизиран и засилваш имунитета си. Зачетох се в нета леле толкова неща лекува, а защо не се рекламира по медиите.
по добре е да се продават химиите отколкото да се възползваме от народната медицина
Прилага се при простудни заболявания, пневмонии, бронхит, туберкулоза, кашлица. Цветът на черния бъз се използва при високо кръвно налягане, водянка, възпаление на бъбреците и пикочния мехур, възпаление на простатата, подагра, хемороиди, копривна треска, задух, затлъстяване. Подобно действие имат и останалите части на бъза.

Цялото растение се употребява за регулиране обмяната на веществата.

пс. темата не е само за вгмама
може да я погледнете и така
някой предприемач може да направи пачки ако изкупува и го изнася

Внимание! Листата, кората и плодът в по-голямо количество действат отровно. Да се приема само по лекарско предписание.

но зелените гущери не са отровни

дано съм помогнал на някой

в нета има много писано за него
ето един линк Време е за сок от черен бъз!
 
Последно редактирано:
От: Черен бъз за здраве и дълголетие

да, ти кажа всички билки лекуват всичко :) разгледай и другите билки и ще видиш че за всяка пише само хубави неща

прав си но този мой познат е семеен лекар и това е единствената билка, която го пази толкова години от грипни пациенти
 
От: Re: Черен бъз за здраве и дълголетие

Петъка чука на вратата. :) Човек ти си нереален с тази тема. :)

със сигурност имаш познати, които имат нужда от него
но ти се смей
от много седене хемороиди излизат прочети за бъза как се прилага ори хемороиди
 
От: Re: От: Re: От: Re: Черен бъз за здраве и дълголетие

Аз съм по-скоро за др. Енчев. :) Там и с бъз и без бъз те прави Мики Рурк на младини. :)

аха ами бъза и за простата помага :wink:
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Черен бъз за здраве и дълголетие

Като чета в нета, това лекува и остра менструална болка....идеален подарък за св. Валентин. :)

е за това ти ще кажеш
аз само ви открехвам
образоването го оставам на желаещите
 
Има две разновидности на бъз в България единия от които е отровен ! Статията е написана с много малко познаване на темата и недай боже някой да пробва грешното растение. Ще разбере че е грешно по парализирането и задушаване вследствие на него и то доста бързо ! За мен тази статия си е чист PR и то много опасен !
 
От: Черен бъз за здраве и дълголетие

Има две разновидности на бъз в България единия от които е отровен ! Статията е написана с много малко познаване на темата и недай боже някой да пробва грешното растение. Ще разбере че е грешно по парализирането и задушаване вследствие на него и то доста бързо ! За мен тази статия си е чист PR и то много опасен !

бъза лекувал дори рак
има толкова статии за него,
продават го и във ветиринарната
 
От: Черен бъз за здраве и дълголетие

Лековит е точно отровния бъз, затова се бере само хубаво узрял, семента и зелените плодове са отровни.
Расте във вид на храст, този на дървото става само за приготвяне на сок за кашлица:)

Не е лошо да се създаде и раздел рецептите на баба или цярове за предприемачи:)
 
От: От: Черен бъз за здраве и дълголетие

Лековит е точно отровния бъз, затова се бере само хубаво узрял, семента и зелените плодове са отровни.
Расте във вид на храст, този на дървото става само за приготвяне на сок за кашлица:)

Не е лошо да се създаде и раздел рецептите на баба или цярове за предприемачи:)

стоенето пред компа
е тежък физически труд
трябва и почивки и зареждане
 
От: Черен бъз за здраве и дълголетие

Чак пък тежък, по скоро психическото натоварване е по-голямо, но нещо за хемороиди, ако се седи на стол също ще е полезно, едва ли някой кисне толкова пред компа, по скоро смартфона винаги в под ръка, това е най-тежкото зомбиране защото телефона винаги е с теб в повечето случай, но какво да се прави цивилиЦизация:)
 
От: Черен бъз за здраве и дълголетие

Леонсио, ще вкараш някои предприемачи в гроба.
 
От: Черен бъз за здраве и дълголетие

Леонсио може да говори от опит, кой знае колко черен бъз е изпил, особено в петък като пийне повечко бъз и пуска тема за мобилните оператори :rolleyes:
 

Горе