Ще докладвам дублирано съдържание

espy

New Member
Писна ми да ми копират нагло статиите и да не слагат линк към източника! Снимки, структура, всичко. С няколко сайта водих кореспонденция, но общо взето нещата не се променят.
Кажете, къде да пусна репорт?
Прочетох, че ако сайта има адсенс става от линка "реклами от Гугъл". А ако няма адсенс? Как се процедира?

P.S. Има ли скрипт, който не позволява да се копира на клипборда?
 
Последно редактирано:
На Google да пишеш е като да чакаш от умрял писмо. По-добре виж кои са им домейн регистраторите и хостинг компаниите. Напиши им, че техен клиент ти краде съдържанието, аргументирай се добре и евентуално ще вземат някакви мерки. Успех!
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Хах ;) АКо си мислиш, че ще вземат някякви мерси се бъркаш пич... К'во ги интересува домейн или хост провайдърите за това, че някой техен клиент краде контент - той си е платил за хост или домейн , те нямат право да му се бъркат в "бизнеса" ;) !
 
ами не е точно така ако хостваш в сащ и в западна европа трябва да спазваш копираит законите пише го в условията на всички хостинги за пиратско съдържание те затварят

Use of our services to infringe upon any copyright or trademark is prohibited. This includes but is not limited to unauthorized copying of music, books, photographs, or any other copyrighted work. The offer of sale of any counterfeit merchandise of a trademark holder will result in the immediate termination of your account. Any account found to be in violation of anothers copyright will be expeditiously removed, or access to the material disabled. Any account found to be in repeated violation of copyright laws will be suspended and/or terminated from our hosting. If you believe that your copyright or trademark is being infringed upon, please email [email protected]
Авторското съдържание е копираитед урк стига да имате отдолу на саита копираит а не някакв креатив комон които им дава да копират (с линк без линк) пишете на [email protected] първия път ще го изтрият втория път ще го затворят даите точни описания какво къде е копирано за да е лесно да го махнат
 
Последно редактирано от модератор:
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Здравей,
и да пишеш и да не пишеш остава ти единствено надеждата google да разпознае копираната от теб статия като duplicate content. Един ми беше изкопирал всичко едно към 1 и по едно време google се усети и му го деиндексира ама в общи линии щом някой те е копирал най-вероятно няма да има желание да свали материалите.
Пожелавам ти успех и ако има положителни резултати сподели да знаем кое и как :)
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Абе хора - вие сте публикували съдържанието в интернет -правите го масово достояние ?
Какви авторски права очаквате да имате - да не си мислите че някой ще осъди тези които копират?
абсурд просто !
Ако искате да ви е защитено съдържанието - пЛатете си на държавата и това е
защо ги мислите тези неща всичко се краде и копира по 100 пъти :)
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

copyright . gov - ей тука ви трябва регистрация и около 100лв за нея, досега 7 сайта от 23 са махнали копираното съдържание, четири са линкнали към мен (т.е. оригинала), а другите ги чакам. Това е за 8 дена откакто съм подал оплакването.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Мислиш ли,че това е някаква реална алтернатива смисъл това, което си изложил като факти без да искам да те засягам е меко казано относително а и струва някакви пари.
Парите цитирам "около 100 лв." не са много но дали за тази сума получавам качествена услуга тоест вид гаранция за това че няма как да ми се изкопират статиите и да се ползват в друг сайт...До този момент аз разбирам следното:
Всеки може да копира статии и да си ги ползва в сайтовете си като не носи почти никаква отговорност,два са начините за оплакване единият от които,е обречен на крах а именно писмо към Google. Другият е да отправим критките си към хоста на копиращият и пак няма някаква твърда гаранция че нещата ще се променят?

p.s.

Все си мисля,че сайтове с уникален content първични са доста стойностни защото по един или друг начин,макар и след време търсачките ще усетят манипулирането със съдържанието и ще фиксират първоизточника му... Може и да греша,не знам!
 
Последно редактирано:
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Мислиш ли,че това е някаква реална алтернатива смисъл това което,си изложил като факти без да искам да те засягам е меко казано относително а и струва някакви пари.
Парите цитирам "около 100 лв." не са много но дали за тази сума получавам качествена услуга тоест вид гаранция за това че няма как да ми се изкопират статиите и да се ползват в друг сайт...До този момент аз разбирам следното:
Всеки може да копира статии и да си ги ползва в сайтовете си като не носи почти никаква отговорност,два са начините за оплакване единият от които,е обречен на крах а именно писмо към Google. Другият е да отправим критките си към хоста на копиращият и пак няма някаква твърда гаранция че нещата ще се променят?

p.s.

Все си мисля,че сайтове с уникален content първични са доста стойностни защото по един или друг начин,макар и след време търсачките ще усетят манипулирането със съдържанието и ще фиксират първоизточника му... Може и да греша,не знам!

Това, че гугъл не толерира дублирания контент е мит. Ако беше така, сайтове като mixx, digg, reddit и т.н. нямаше да имат гугъл рейтинг до небесата. При тях оригиналния контент е около 1% най-много. :)
 
никои не казва че не може да ранкнеш дупликеит контент просто да се ранкне уникален е няколко пъти по лесно особено когато става дума за малки сайтове цената на 10 тина уникални стаии е по малка отколкото на услилията които ще вложиш в ранкването на дуплиекита освен това ако копираш стаии изцяло а не части от такива като микс диг.. (които са и много търтед сайтове -менуал) ако те репортнат и те провери г едитор може да приключиш с пеналти забит в 10 глуха или изцяло деиндексиран.

плюс това забравих да добавя тук наскоро имахме експеримент един пич които си добавяше стаиите в социални мрежи му казах да ползва различно заглавие и описание от това което е на в статията на блога за социалната мрежа и остана доста доволен сам си вади изводите :) а уникален контент е и проста ротация на заглавието...

а ако някои ти изкопира сайта скъсваш го от репорти и освен това виж тук как се прави за да можеш след това да рпортваш наглеците намираш няколко линка на всяка статия и г автоаматично ще ги филтрира

http://oggin.net/answers/rss-control/
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Имаше още сайтове за защита на творчеството освен copyright!

p.s. Добре де а ако имаш блог от който искаш да преместиш инфото в новия сайт,да го дублираш Гугъл пак ще го сметне за копи така ли?!
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Имаше още сайтове за защита на творчеството освен copyright!

p.s. Добре де а ако имаш блог от който искаш да преместиш инфото в новия сайт,да го дублираш Гугъл пак ще го сметне за копи така ли?!

Да, ще стане дубликат :)
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Виждал съм скриптове, които след копиране на съдържанието на дадена страница слагат някакъв текст като : това е оригинално съдържание от домейна Х моля пуенете мейл на админа(или нещо подобно).
С подобен скрипт може би ще успеете да откажете по - мързеливите плагиати.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Той има право, ама няма как да ги осъди.
Щото представи си следната случка: ти ако имаш блог и аз копирам от теб, спокойно мога да сложа задна дата на post-a си и да те съдя.
Тъпо би било. Тия лицензи на онлайн съдържанието са измислена работа.
 
От: Ще докладвам дублирано съдържание

това със задната дата не е точно така. Google роботите не се интересуват каква дата ти пише на поста, а кога за пръв път са crawl-нали този content. Така, че спокойно - Google винаги знае кой е оригиналния източник и кой е копирания. Друг е въпросът, че понякога заради други фактори копиралият съдържанието може да е над този с оригинала (което се случва доста рядко според това което съм наблюдавал).
Що се отнася до темата с авторските права - аз съм се отчаял от плагиатството и спокойно мога да кажа, че вече не ми дреме. Имам сайт на английски с около 300 статии, които бяха 100% крадени от други места. Сайта не вървеше много добре и след половин година реших да платя на агенция, която се занимава с преводи - да ми преработи всички статии като замени думите в текста със синоними, да разменят изречения и т.н. Искаха ми 8.50 лв на статия (намерих приятел, който работеше там), което ми се стори добра цена и им поръчах да ми променят 50 от статиите като за начало за да видя дали ще има някаква разлика. Сложих обновените статии на нови линкове, изтрих старите и зачаках. И какво стана - след две седмици преглеждам с copyscape тези новите и разни индийци ги бяха вече копирали на 3-4 сайта...
И така... както каза един колега над мен - щом си качил нещо в и-нет то ти си го сложил на публично място, откъдето много трудно би могъл да направиш нещо за да го запазиш.
А що се отнася до copyrights - преди години от един сайт ми писаха, че ще ме репортнат и ме караха да им изтрия съдържанието. Аз не го направих :) повече никой от никъде не ми писа или пък ми се включи... стоя така сайта ми, никой нищо не се оплака, и след още година го изтрих.
 

Горе