Ще докладвам дублирано съдържание

ventsi_wad

New Member
От: Ще докладвам дублирано съдържание

Познат проблем. Колко сме гонили на ляво и дясно такива. Та и от големите сайтове го правят като woman.bg и т.н. Изобщо не те питат. Взимат и слагат.

dilyan_ostr

Active Member
От: Ще докладвам дублирано съдържание

От Google са пуснали тул за репорт на копирано съдържание. Мен ме съмнява да има някакъв ефект, а и вероятно ще отнеме доста време докато се разгледа репорта и евентуално да се вземат мерки. Ето линк към т.н. Scraper Report.
Иначе подробности по въпроса тук

madgooglebot

Well-Known Member
Странни разбирачи има.. На един клиент му драскам една статия, че бях на кеф. След нема и 2-3 дни виждам същата статия 1/1 добавена в един от личните ми сайтове за одобрение, с линк към същия сайт. Първо веднага реших, че някои играе номера, но когато видях линка се изблещих. Каква може да му е играта? Някой цели да измести тежестта или друга галимация?

СЕО.БГ

Well-Known Member
Според мен по новите закони би следвало всеки крал съдържание от чужд сайт било то собственост на физическо лице е подсъдим според европейското и българското законодателство за защита на авторското право

Blinky

Owner
Според мен по новите закони би следвало всеки крал съдържание от чужд сайт било то собственост на физическо лице е подсъдим според европейското и българското законодателство за защита на авторското право
Да. И не само. Трябва да има някакъв по умен алгоритъм търсачките, които да засича дублираното съдържание, да го класира след първоизточника, а ако се даде рипорт от собственика, направо да отпадне от резултата. Но уви, това е много оптимистично.

За това всеки гледа да си прави домейните авторитетни, и да може да има някакъв шанс, борейки се с копи-пейстърите на големите сайтове, които дори не си правят труда да цитират източници, от които взимат това съдържание 1:1.

Горе