Ще се вдигне ли скоро турската лира

traiki

Well-Known Member
Според вас възможно ли е в близко бъдеще - 12 месеца турската лира да се върне на предишните си нива? Честно казано не съм в час с тия работи и не мога да си обясня защо падна толкова много, но пък може би е подходяща за инвестиция. Предвид инфлацията и кризата, която се задава по-скоро няма да има промяна скоро.. Повече от ясно е, че няма да остане на тези нива за постоянно и някой ден ще се върне на 25-30ст, което изглежда примамливо за затваряне на някакви пари с цел да се удвоят/утроят..
 
САЩ и ЕС вдигат лихвените проценти, за да намалят инфлацията, но по този начин се вреди много на икономиката. В Турция е обратното - Ердоган не иска да вдига лихвите, което води до още по-голяма инфлация. Не мисля, че ще се оправи, поне в близко бъдеще, а най-вероятно ще става още по-зле.
 
САЩ и ЕС вдигат лихвените проценти, за да намалят инфлацията, но по този начин се вреди много на икономиката. В Турция е обратното - Ердоган не иска да вдига лихвите, което води до още по-голяма инфлация. Не мисля, че ще се оправи, поне в близко бъдеще, а най-вероятно ще става още по-зле.
мнгоо ддобра инвестиция е ако имаш пари вместо да си купиш 1 апартамент от тук, ще си купиш 2 от там.. или си купуваш 1 хубав луксозен апартамент от хубаво място .. в момента най лошия наем започва от 5-6 хил. лири.. от хубаво място поне 15 К лири ще вземеш.. пък след време все някога ще се вдигне лирата.. може и след 5 години да е .. обаче от този наем ще вземеш поне едни 5-6 хил. лева като се вдигне.. иначе не е схема да си купуваш някакви пари и да си ги държиш ..
 
Според мен националните валути (които се ползват само от една държава, но не са вързани като нашата към голяма валута) са обречени по ред причини, горе-долу същите като причините поради които е обречен кеша.Турската лира просто бавно и сигурно върви по пътя на изчезването си.
 
Те и нашите са обречени.
Ние дори не е нужно да правим нещо, то си ни завлича каквото направят по-силните. При нас е да пръднеш в турнадо.

При нас според мен всичко ще се свие, никой няма да харчи, имотите ще паднат. Хората ще си ходят да си харчат парите, ще си ходят по заведения, ще си угаждат, но да почнат да си купуват глупости, които преди, вече не съвсем.
 

Горе