баси и наглия бакшиш

AMOUN

Well-Known Member
преди няколко дни ми се наложи да хвана такси, имаше само "за едно евро", грозни коли с мангаляк водачи.
десет поне и няма други. качих се на един, карай, манго тръгва, след километър на една спирка взе да свири на някакви двама дърти мангали, грозни черни и беззъби.
и ги пита за къде сте и им каза
КАЧЕТЕ СЕ АКО ИСКАТЕ...
ебах го в наглия мангал...
слязох си и го заебах там да ги вози, добре че имаше друго такси зад нас и се преместих в него...

та как може такова безочие, никога няма да се кача на такси от тази фирма, не че ше е голяма загуба за тях защото веднъж годишно се качвам. :)

при положение че мангала беше някакъв който можех с една ръка само да му счупя вртатлето, стуга да не ме е гнус, даже няма да се наложи да спирам да говоря по телефона докато ги мачкам и тримата, но нали се изживявам като културен... отнесоха само няколко псувни и това е, ами ако го нямаше другото такси? А ако бях женка?
Изумен съм от такова безочие... и оплакване не знам дали си струва да пускам...
 
От: баси и наглия бакшиш

Затова не се возиш при братята. По добре вдигни телефона и си поръчай да дойде някое от нормална фирма.
Аз съм много доволен от Green Taxi - чисти , приятни с нет. Лошото е че има мн малко коли в София. Но като видиш зеленките таксита знаеш че няма да сгрешиш. С 10 стотинки по скъпи но си заслужава.
 
От: баси и наглия бакшиш

Аз ползвам само yellow taxi - имат си и кодекс на водача дори. Имат си и app за андроид от който можеш да викаш таксита. Като ме мързи да шофирам, тях си ползвам.

п.п. Нема водачи от малцинствата, поне аз не съм засичал.
 
От: баси и наглия бакшиш

при положение че мангала беше някакъв който можех с една ръка само да му счупя вртатлето...

Ми може да се уплашил от вида ти и за това да е искал да качи някви мангали да те стресират :lol:

Иначе ако говорим за най-добрата фирма за ОБСЛУЖВАНЕ НА КЛИЕНТИТЕ, което вас ви засяга, то радио св такси е най-добрата :wink:
 
Баси гадната история. Тези убавци майни не бяха ли бранд на OK-ките? Нискобюджетните им таксита?

Аз наскоро не съм се возил на такси, карам си колата и си викам Drink&Drive. Идват едни готини типове, мисля, че са студенти, закарват си ме и си плащам с 30-40% повече, но предпочитам тази опция, отколкото да мръзна на студа и да попадна на някой красавец. :)

Последното ми преживяване не беше готино. И то никак. Качвам се аз подпийнал да си ходя и на някакъв дето се караше на всеки по пътя. По едно време си мислех, сега остава и да му звъннат и да вдигне. И така и стана. Но какво толкова, просто не си получи бакшиша. Изгледа ме странно, че не му оставих "отгоре", което ме кара да си мисля, че това, което правеше по време на пътя му се вижда нормално. Беше си българин, но си личеше, че това му е нивото. Сега мисля схеми, в които да не стигам до тези услуги повече.
 
От: баси и наглия бакшиш

Абе пред мола нямаше друга кола аз обиколих пред целия мол, 5 минути преди това мина една патрулка и разгони всички таксита, само тия индийци смотани, имаше само такива коли и една 1280 .. а тях ги знаем :)
беше късно вечерта, много мразя на такси да се качвам и само в най-належащи случаи го правя, предимно ако имам човек на легло да ме чака :lol: и тогава мисля за други неща, не кой ще ме вози.
 
От: баси и наглия бакшиш

Точно заради такива орки ползвам Drink & Drive.
Като пари ми излиза същото, момчетата ги познавам и са пичуе.
 
Точно заради такива орки ползвам Drink & Drive.
Като пари ми излиза същото, момчетата ги познавам и са пичуе.

Дам, От една година ги ползвам тях. Много доволен. И са некви усмихнати, да ти е кеф да ти прави компания до вас. :)

Че и кордон имаш отзад. :)
 
От: баси и наглия бакшиш

Те са няколко фирмите в София, но съм доволен само от една.
Сега, като се замислих, ги ползвам от над 5 години :shock::lol:
Колко бмв-та ...... :lol:
Блинки, ти кои използваш?
 
Re: От: баси и наглия бакшиш

Те са няколко фирмите в София, но съм доволен само от една.
Сега като се замислих ги ползвам от над 5 години :shock::lol:
Колко бмв-та ...... :lol:
Блинки, ти кои използваш?
Не ги знам кои са, да ти кажа честно, но от телефона им, който е 0884 116 464, ми излиза, че са тези: http://dndbg.com/

Много съм доволен от тях. Бяха ми препоръчани и само тях си ползвам до ден днешен. :) Страхотни са момчетата. Идват почти на 5тата минута. Казвам почти, защото в натоварено време малко се чака повечко. Но нямам никакви забележки. Паркират я. И това е. ;) Взимат някъде около 30-40%, дори май и 50% повече от норманите цени на такситата. На мен логиката ми, за да ги ползвам е, че като отида до някъде и се върна с такси ми е много по-скъпо от това да си отида с колата и после да се върна с Drink&Drive. :)
 
От: баси и наглия бакшиш

Аз си ги подбирам бакшишите, зашото някои са наистина гнусни. Около празниците се качвам от плиска, гледам го бял няма кафяво нищо, обаче... като се качих и тоя като извади един сандвич и като почна да ми мсляка на лявото ухо не издържах и по едно време му вика спирай, че почва ми кипи вече:)
Иначе съм се качвал при бакшиши костюмирани с обноски, чиста кола, вътре свири прилична музика... Как да не му оставиш бакшиш, то да ти е кеф да се возиш:)
 
От: От: баси и наглия бакшиш

Аз ползвам само yellow taxi - имат си и кодекс на водача дори. Имат си и app за андроид от който можеш да викаш таксита. Като ме мързи да шофирам, тях си ползвам.

п.п. Нема водачи от малцинствата, поне аз не съм засичал.

App-а върши чудесна работа и използвам единствено и само тази фирма, когато се налага да се возя в такси. От разговорите с шофьорите съм останал с впечатлението, че орки и индийци няма при тях. Май са единствената по-свястна фирма, с която може да се пътува удобно.
 
Най са яки тези на гарата. Там, човек, е пълно с всякакви. Даже веднъж се прибирам с влака и отидох до автогарата да си взема такси. На OK-ките им имам доверие. ;) Ама на гарата, не знам защо още ги държат от кол и въже. Явно никой няма интерес там да стане като автогарата и летището. Но и не само аз ги прескачам. Всеки, който излезе от пероните си отиде към автогарата. Освен някои, които ще научат по трудния начин за какво иде реч с тези таксита там. ;)
 
От: Re: От: баси и наглия бакшиш

Не ги знам кои са, да ти кажа честно, но от телефона им, който е 0884 116 464, ми излиза, че са тези: http://dndbg.com/

Много съм доволен от тях. Бяха ми препоръчани и само тях си ползвам до ден днешен. :) Страхотни са момчетата. Идват почти на 5тата минута. Казвам почти, защото в натоварено време малко се чака повечко. Но нямам никакви забележки. Паркират я. И това е. ;) Взимат някъде около 30-40%, дори май и 50% повече от норманите цени на такситата. На мен логиката ми, за да ги ползвам е, че като отида до някъде и се върна с такси ми е много по-скъпо от това да си отида с колата и после да се върна с Drink&Drive. :)



Да, това са точните хора!
 
От: баси и наглия бакшиш

Аз съм взел на един бакшиш номера и го викам от време на време като съм шорал да ме кара, звъня му предварително 5-10 минути и ме кара пича. Като ви хареса някой шофер, земайте му номера и си викайте него.
 
От: баси и наглия бакшиш

Ползвам рядко, но вчепа ходих на еддно местенце на край града и на отиване и връщане си хванах бакшиш и се възхитих. Много точни и възпитани. Едно време много мразех като се кача в такси и да ми лапне цигара, ама от най-миризливите. Един път даже не издържах един и го накарах да спре. Пък хубавото е, че живея в относително малък град и няма измамници или индийци. Последните са в бизнеса с банички.
 
От: От: баси и наглия бакшиш

...Последните са в бизнеса с банички.

Ето затова не си купувам и банички :)

и не работя с брокери на НИ.
 
От: баси и наглия бакшиш

Нямаш ли лична лека кола? :(

преди няколко дни ми се наложи да хвана такси, имаше само "за едно евро", грозни коли с мангаляк водачи.
десет поне и няма други. качих се на един, карай, манго тръгва, след километър на една спирка взе да свири на някакви двама дърти мангали, грозни черни и беззъби.
и ги пита за къде сте и им каза
КАЧЕТЕ СЕ АКО ИСКАТЕ...
ебах го в наглия мангал...
слязох си и го заебах там да ги вози, добре че имаше друго такси зад нас и се преместих в него...

та как може такова безочие, никога няма да се кача на такси от тази фирма, не че ше е голяма загуба за тях защото веднъж годишно се качвам. :)

при положение че мангала беше някакъв който можех с една ръка само да му счупя вртатлето, стуга да не ме е гнус, даже няма да се наложи да спирам да говоря по телефона докато ги мачкам и тримата, но нали се изживявам като културен... отнесоха само няколко псувни и това е, ами ако го нямаше другото такси? А ако бях женка?
Изумен съм от такова безочие... и оплакване не знам дали си струва да пускам...
 

Горе