въпрос за adsense - поставих кода за рекламите но не се показват...

petrov321

Well-Known Member
поставих кода за рекламите но не се показват...

Invalid address

You tried to access the address http://googleads.g.doubleclick.net..........................

някой знае ли защо се получава така ?

едит: появиха се :)
 
Последно редактирано:
От: въпрос за adsense

да не отварям нова тема:

какви са условита за поставяне на реклама
в смисъл нали трябва да се постави така, че да не подвежда потребителите да кликват на адреса ?

интересува ме точните условия, аз ги разгледах но не намерих точно за това да пише ...

6.1 Вие се задължавате да не извършвате лично, и да не упълномощавате или склонявате трети лица да извършват, следните действия:

(a) пряко или непряко да генерирате заявки, Препращания или импресии на, или кликвания върху, каквато и да е Реклама, Връзка, Резултат от търсене или Препращащ бутон (включително като кликвате върху бутона “пусни” на някоя Видео реклама) чрез автоматизирани, подвеждащи, измамни, подправени или други невалидни средства, включително чрез последователни ръчни кликвания, чрез използването на роботи или други автоматични инструменти за заявки и/или компютърно генерирани заявки за търсене и/или неовластено използване на други услуги и/или софтуер за оптимизиране на търсенето;

значи аз съм сложил един списък с урл адреси и насредата реклама, това подвеждащо ли е?
 
Последно редактирано:
Re: От: въпрос за adsense

значи аз съм сложил един списък с урл адреси и насредата реклама, това подвеждащо ли е?

Така звучи, ако дадеш една снимка ще е по-лесно да се каже. Ако ясно се вижда, че това са техните реклами, няма да има проблем.
Все пак това е доста субективно, на теб може да ти се струва добре, но на тях да не им хареса.
 
От: въпрос за adsense

11.png

малко съм я променил ръчно, но така излгежда в действителност

абв, майл.алл.бг, майл.бг са линкове

отгоре съм написал, че това са сайтове за ел. поща
 
Re: въпрос за adsense

така изглежда като че си сложил линковете в тяхното каре. това си е нарушение на правилата.
 
От: въпрос за adsense

wow, до сега за днес 0,89 € :D
но щв взема да махна рекламата от там да не вземат да запорират целия ацц
 
От: въпрос за adsense

пак съм аз :)
имам отново няколко въпроса:

1. Има два сайта например, добра идея ли е гоогле adsense на двата да са на различни акаунти? (ако стане някакъв проблем с единия сайт да не иде целия акаунт заедно с на другия приходите?)

2. Проблем ли е ако съм кликнал веднъж на моята реклама ?

3. Кликванията ден за ден ли са? В смисъл ако един човек кликне днес и утре пак ще се отчете ли ?

3. 0,13 € на клик малко или много са ?

4. Колко е минимума за изплащане ? четох там във таблицата но не разбрах, 10 или 100 ?

5. Какво са следните неща:
-CTR на страница
-CPC
-RPM на страница
защо не са ги обяснили ...

6. Може ли да се таргетират рекламите ? Да се показват такива само на тема на която е сайта ми ? Също може ли да избирам да са само текстови или банери ? защото мислех че съм сложил текстова а то от време на време излиза и банер ...

Това е за сега, мерси отново!
 
От: въпрос за adsense

1. Всички сайтове се добавят към един акаунт. Ако направиш втори рискуваш и двата!

2. Не, не е проблем Гледай да не ти стане навик.

3. Въпроса е спорен. Аз няма да се ангажирам с отговор.

3. Ако е бг сайт е много, ако е енг е нормално.

4. На 10 ще ти пратят ПИН, а на 100 ще получиш плащане.

5.
-CTR на страница - Click Trough Rate - % на сотношението кликове/импресии
-CPC - Cost per click - цена на клик
-RPM - това къде го видя?

6. Тука вече няма да ти отговарям, защото трябва и ти да се мръднеш малко ...

п.п
Много си мързелив да знаеш. Всичко това дето питаш го пише на 1000 места из форума. Да не говорим, че не си си направил труда да разбереш какво е адсенс и как работи.
 
От: въпрос за adsense

3. БГ сайт е.
5. За тези три неща търсих информация чрез гугъл но нищо не открих...
RPM на страница това го пише след CPC и преди Прогнозни приходи

6. Потърсих информация преди да пиша!

разбрах, че преди и след кода за рекламите трябва да сложа:

<!– google_ad_section_start –>

<!– google_ad_section_end –>

сложих ги, но няма ефект (още)
 
Re: въпрос за adsense

Аз мисля, че ако я караш така скоро няма да имаш акаунт :)
 
От: въпрос за adsense

какво имаш в предвид ?

ако говориш за това което питах по-горе (за мястото на рекламите) вече ги разместих.
 
От: въпрос за adsense

Ясно личи че изобщо не знаеш какво правиш. От незнание може да допуснеш грешка, която гогле да сметне за измама или злоупотреба. Това значи, че оставаш без акаунт и забравяш за адсенс на сайтовете, които са били в нарушение.

Бат Гошо много обича да трие нови акаунти за назидание.
 
Последно редактирано:
Re: въпрос за adsense

Ами какво, правиш си странни експерименти. Аз оставам с впечатление, че не е точно от незнание. Първо си наместил рекламите, после кликаш. Ама можело ли да се клика по един път на ден, ами по един път на два дни ... ?!?
Хората са си написали правилата от ясно - по-ясно, ама не, ние сме българи и все не сме разбрали :). Пък може и да мине.

Имай предвид, че в адсенс изобщо не са глупави хора и много внимателно следят какво се случва по акаунтите. Ще те потърпят малко и ще те резнат ако продължаваш.
 
От: въпрос за adsense

Не си правя експерименти!
Не съм кликал на моите реклами, питах само за да знам.

Знам, че проверяват всичко, дори и преди да изплатят сумата проверяват.
 

Горе