екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

testkiwi

Well-Known Member
какво правите в такъв случай?

аз ще кажа после с какви скапаняци и скапаните им деца съм съсед и ми тропат на главата всеки ден и как конвенционалните методи не помагат. почвам с гумите и огледалата на скапаната им кошница. не стига че са наематели, ами са и тъпи - един килим не могат да сложат въпреки че 1 милиард пъти им казах - чехли и килим и няма да има проблем. и да не става расистко, но не са от нашите, а са от ония кадафистите и много мразя такива :lol:
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

На екзистенциален въпрос - само кардинално решение :)
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Търсиш в добрата стара гугла Наредбата за обществения ред за вашето населено място. Там прилежно търсиш главата относно Осигуряването на почивката и спокойствието на гражданите и четеш от кога до кога тия говеда не могат да вдигат шум. След като надлежно си се информирал, изчакваш да мине съответния час и най-любезно се обаждаш в Полицията. Естествено ако не попаднеш на някой изключително любезен сержант вероятно ще се опитат да те отсвирят. В подобен случай още по-любезно може да се позовеш на съответния член от наредбата и да запиташ аджеба с кое лице разговаряш за да можеш утре надлежно да пуснеш жалба в Общината, че съответната наредба не се спазва от съответния орган на реда. В 99 на сто от случаите това действа много качествено както за лениви полицаи така и последващите действия за шумни съседи.

ПП моите комшии са като писенца след като два пъти две либезни момчета в униформа им идваха на гости, дори вече изключително любезно ме поздравяват
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

абе то нали да си кажеш деца - в началото никакви лоши чувства нямаше и съвсем човешки само казах, че не е много приятно да ти подскачат на главата. да ги пускат пред блока да си играят като нормалните деца (в блока има много деца, все на техните години - 5-6 години и много майки с бебета) когато времето е хубаво.ето сега е хубав ден, а тия простаци ги държат горе и все едно се снима продължение на рамбо, то тва са ебахти и каскадите и взривовете :lol:
след месеци вече се почна с по-груби действия и до хващане за гушите понеже не разбират от думаи ефекта е точно 5 минути, след 5 минути пак си продължават все едно никой не е казал нищо...
сега аз ако съм темерут ще му пускам на тоя през нощта антимуджахидинска музика и няма да спи, ама не може понеже под мен имат малко дете и бебе, съседите от ляво (над които също се пада горния апартамент) и те имат бебе и аз не вдигам никакъв шум понеже бебетата плачат - даже без никой да ми е правил забележка, музика не пускам, а само тихичко или на слушалки.
обаче тия горе са просто уникални дебили - ни веднъж не съм ги виждал да пуснат децата долу да бягат с другите, горе като затворници ги държат едва ли не - нема събота, нема неделя:(

а пък от другата страна съседа също има малко дете и е супер спокойно от всякъде, само тия паразити гори от кое село се нанесоха (регистрация от смолян... )

тва е положението, добре че чат пат живея и на друго място иначе да съм ги взривил :twisted:
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

БулБлогър те е посъветвал добре. Даже мисля, е след 2-ро предупреждение им пишат акт. Определено си заслужава да го направиш ;)

По този повод да запитам и аз за мойте проблеми. Около моята кооперация блоковете никнат като гъби след дъжд. Тъкмо построят едната и почнат нова, то не е чукане и тракане, пилене и рязане, то не е чудо. С приближаване на летния сезон подозирам, че традицията ще се възобнови и ще застроят още нещо /друг е въпроса къде, то място не остана, но сигурно ще измислят/.
Та от отдел Жалби на Общината ми казаха, че не могат да направят нищо. Така ли е всъщност? Как стои въпроса със строителните шумове?
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Ако са само през деня не можеш да звъниш в полицията. Пробвай в ХЕИ. Виждал съм такива на проверка, ходят с едни "шумомери", и ако шума е над определените децибели ги кастрят.
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Преди време полицията можеше да пише акт за шум при второ идване, а сега доколкото са ми казали, униформините могат да пишат акта и на първото им посещение. През деня трябва да е тихо в часовете между 14 и 16 часа. Преди време бях чел наредбата и по спомени го карам - след 22 часа също трябва да е тихо. Единствено ще се оправиш, като се обадиш в полицията и подадеш сигнал за шума щом не разбират от дума.
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

ЗА БИТОВ ШУМ НЕМА ДА ИМ ПИШАТ АКТ!
Могат да си тропкат могат да си охкат това е битов шум и е нормално :)

И защо се занимавате?
Не си го слагайте присърце, а се кефете че не сте сами и има други хора покрай вас...
така намалява опасноста да ви отвлекат извънземни или да ви навестят таласъми!!!

и на мен ми тропкат ма кво да ги правя да си тропкат... нема се караме... те как стоически изтърпяха три месеца майсторите като изкъртиха целия апартамент :)
Като си намеря хубава къщурка ши са махна и готовоооооо

Пък и иде лято... време е за моренце... ама няма виличка :(
ако някой продава и ли дава под наем нещо нормално покрай моренцето да свирка...
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Екзитесрис... кой?? :) Повярвай не искаш да си ми съдед. Или след няколко месеца кат се разминаваме започваш да ме питаш за групите, или пък следваш съдбата, кат на някои от бившите ми съдеси, по един от горе и от дол.. лека им пръст :)
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Никой не говори за нормален битов шум. И ние не ходим на пръсти, ъф корс. Ремонтите ич не ги усещаме, пък и поне 5 блока дигнаха наоколо, свикнали сме уж. Ама не става да си легнеш в 12 и съседа да заблъска дъмбелите у пода. Некакси не е хубаво.
Като живееш в блок/кооперация етц и имаш съседи трябвая да намерим начин да не си пречим.

Ромбеца, това с Хеи е идея, мерси
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Ха, когато обикалях по квартири все попадах на такива като тебе:) Ако мъжа в семейството е на място ще се видиш в чудо. Един като теб го бях докарал до нервна криза задето идва да ми прави забележки, че детето бягало. Жалби, оплаквания... всичко, което му позволява закона... Накрая нарочно събирах авери хоро да играем белким дойде да заплашва... ама не идва. Хубаво си прецени човека насреща и дали не прекаляваш , че може да си усложниш положението, това искам да ти кажа.

Иначе, шум от строителни работи като има и не спре точно в 14. 00 направо се побърквам (с помощта на жена ми)... един път довлякох бригадира на бригадата да приспива бебето...:)


Забравих да добавя, че преди година си взех апартамент на първия етаж и вече нямам проблеми:)

какво правите в такъв случай?

аз ще кажа после с какви скапаняци и скапаните им деца съм съсед и ми тропат на главата всеки ден и как конвенционалните методи не помагат. почвам с гумите и огледалата на скапаната им кошница. не стига че са наематели, ами са и тъпи - един килим не могат да сложат въпреки че 1 милиард пъти им казах - чехли и килим и няма да има проблем. и да не става расистко, но не са от нашите, а са от ония кадафистите и много мразя такива :lol:
 
От: От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Иначе, шум от строителни работи като има и не спре точно в 14. 00 направо се побърквам (с помощта на жена ми)... един път довлякох бригадира на бригадата да приспива бебето...:)

Втора тема та фащам...
мой да напраим с теб един кооператив :) като ходим по улиците да плашим двойно повече хората:)
и аз така като тебе... като ме види опонента и 90% от проблемите са решени още от първия поглед :)
 
От: От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

А ти беше по-голям, съдя от снимката с джакузито:) Аз го докарвам повече от приказки, не че 100 кила са малко... Аз ще говоря, ти ще гледаш страшно :) Ама сега като се замисля... и дар слово ич не ти липсва... :) Абе ужас...


Втора тема та фащам...
мой да напраим с теб един кооператив :) като ходим по улиците да плашим двойно повече хората:)
и аз така като тебе... като ме види опонента и 90% от проблемите са решени още от първия поглед :)
 
От: От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Ха, когато обикалях по квартири все попадах на такива като тебе:) Ако мъжа в семейството е на място ще се видиш в чудо. Един като теб го бях докарал до нервна криза задето идва да ми прави забележки, че детето бягало. Жалби, оплаквания... всичко, което му позволява закона... Накрая нарочно събирах авери хоро да играем белким дойде да заплашва... ама не идва. Хубаво си прецени човека насреща и дали не прекаляваш , че може да си усложниш положението, това искам да ти кажа.

Иначе, шум от строителни работи като има и не спре точно в 14. 00 направо се побърквам (с помощта на жена ми)... един път довлякох бригадира на бригадата да приспива бебето...:)


Забравих да добавя, че преди година си взех апартамент на първия етаж и вече нямам проблеми:)


еми той ако беше на място щеше да си възпитава децата.
тва е грешка обаче да се купува на долни етажи освен ако не е стара довоенна кооперация, в каквато съм живял и там и с топ да гърмиш при съседите нищо не се чува...в новото строителство някой да пръдне, с извинение, 2 етажа по-надолу се чува :D
тоя път обаче не можеше на последния етаж, защото бяха купени и се задоволих с подпокривен ама втори подпокривен.... не съм на върха на кооперативната пирамида :D
 
От: екзистенциален въпрос - имате ли много шумни съседи?

Абе и аз ги възпитавам мойте, ама пак си бягат. Като имаш деца ще разбереш... Иначе комшийката си я чува ко прай в тоалетната и в момента... така е по апартаментите... моя е изолиран по всички правила на стройтелството... но няма как...
 

Горе