искам критика...

profusion

New Member
За няколко часа наплесках това....
technometar.blogspot.com

от 1 седмиц чета форума и много неща са ми нови, за сега ще се придържам към адсенс.

дайте съвети как да привличам хора, как да популяризирам блога в пространството?


Веско
 
От: искам критика...

няма ли малко градивна критика :) за оптимизация от хората разбиращи, че ще си остане горкото постно :)
 
От: искам критика...

Добра работа. Допада ми визията.
Размени малко линкове с приятели (ще намериш по-долу) и включи блога си в повечето бг търсачки и директории...

Брояча не е видим, така че можеш да махнеш заглавието. Ти сам ще си влизаш в него!

Добави още Adsensе - над първия пост или под последния.... (не съм супер спец, но работи!)

Успех!
 
От: искам критика...

Добра работа. Допада ми визията.
Размени малко линкове с приятели (ще намериш по-долу) и включи блога си в повечето бг търсачки и директории...

Брояча не е видим, така че можеш да махнеш заглавието. Ти сам ще си влизаш в него!

Добави още adsensе - над първия пост или под последния.... (не съм супер спец, но работи!)

Успех!

мерси за препоръките,
1.махнах брояча...сложих Аналитикс над бодито, но в админ панела ми дава Ресийвинг дата от сайта пък е още на нули....

2.и адсенса.....що ми дава реклами за булдозери и имоти :) а не по темата
 
От: искам критика...

Хубаво е блогчето, има нужда от повечко статии, rss бутони
Архива трябва да го дръпнеш по-нагоре и въобще да мислиш за по-лесна навигация на масовия посетител. Размяна на линкове...
Статиите гледай да са малко по-дълги.
Това се сещам за момента :)
 
От: искам критика...

Супер е блогчето, да съгласен съм с това да вдигнеш архива горе. Напълване на дясната част изглежда ми малко празен, което го прави леко неатрактивен. Адване на YouTube клипчета с добри коментари от твоя страна ще вдигне много нивото на блога, виждам че си си аднал едно клипче в дясната страна, което е добра идея. Може да аднеш и още елементи - google news или нещо такова. Блог рол линкове с партюри и т.н. Направи го така че и ти да имаш време да загубиш в блога ти - просто този тип маркет го изисква.

Преди един ден трабваше да обяснявам на един човек как да работи с телефон от това поколение и мога да ти кажа че освен че отдели времето да го науча, той поиска и да рабере за неща, които и на мен не ми идваха на ъкъла че ще попита. :) Това говори, че в този тип ниша е хубаво да има материали, даже и да не се стигне до тях. :)

Успехи с блога;)
 
От: искам критика...

За популяризация... Най-важното нещо за момента е да пишеш качествени и уникални(не само за търсачките) материали.
След като напишеш нещо добро - събмит в колкото се може повече български социални букмаркинг сайтове ( bgsocialmarker.com ) с няколко различни заглавия на статията и няколко различни описания (с ключови думи естествено)
Премини на собствен домейн - това ще ти помогне много.
Смени фавикона с твоето лого.
Когато започнеш да мислиш, че сайта ти е придобил вид отваряш addurl.start.bg или dobavi.hit.bg и започваш събмит и там - отново с няколко различни заглавия и описания(това може да направиш още сега)
Друг вариант е да напишеш в гугъл тези фрази и да събмитваш с намерените резултати от там: "Добави сайт" "Добави URL" "Добави RSS" "Добави Блог"
Ползвай услугите на feedburner.com - абонамент чрез имейл задължително.
Ако ти хареса, може да сложиш и dobavigo.com
Блога в подписа по всички форуми в които участваш - със съответния анхор текст, естествено.
Добави сайта си и в technorati.com, mybloglog.com, blogcatalog.com
За вдъхновение можеш да отидеш в technorati.com да напишеш ключовите си думи (technology примерно) и да се абонираш за блоговете с най-висок authority. Също можеш да се регнеш в google alerts и от там да получаваш всеки ден статии свързани с технологии.

Няма да е лошо да започнеш да четеш:
dailyblogtips.com
problogger.com
copyblogger.com
kreativen.com
alabala.org


Постави си цел която искаш да постигнеш с този блог - примерно 100 читателя, 500 уникални дневно и работи по нея. Премахни от съзнанието си мисълта за паричната възвръщаемост на усилията ти - сумата едва ли ще си заслужава. Започни блогването като хоби, а в бъдеще блогът може да започне да ти се отплаща.
 
От: искам критика...

мерси @pkktechno и @Blinky заемам се с чудесиите за които сте писали :)
 
От: искам критика...

мерси на всички за помощта, взех си домейн, ето и малко подобрения:

http://www.tehnometar.com/ :)
 
От: искам критика...

http://technometar.com не пренасочва към http://[B]www[/B].technometar.com, a към гугъл.


знам, но от icn.bg дето купих домена казаха, че не можело да се направи...
урл пренасочване можело ако имам и хост или от сорта....?

инъче в блогър има опция ама то е за обратното...ама


Ако знаете как става :) ще се радвам да помогнете?


ПП
изглежда, че доста разбираш от блогове и т.н., предишния пост много ми помогна :) ако имаш още идеи давай? :)
прав си да не мисля за отплатата на блога...аз само си проверявам адсенса хахахаха :)
 
Последно редактирано:

Горе