кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

nortrant

Well-Known Member
от ден-два най-пропадналите "новинарски сайтове"
визирам
www.chudesa.net
www.razkritia.com
mamita-bg.com

и такива които се стремят да ги стигнат (те са много надолу, вие да не си помислите, че са на високо), като:
petel.bg

може да има още

пуска ""новини"" (кавичките и двойни - пак са малко)
относно тази снимка

Мъж-и-жена-на-предната-седалка-300x191.jpg


коментари от типа: "това само в България може да се случи" са най-честите

но тези малоумни същества са намерили от някъде тази снимка и правят новина
не им стига сивото вещество да направят поне малко проучване от къде е тази снимка, от кога и т.н.

аз направих едно такова "проучване" - дам, отне ми 20 секунди
да пусна google chrome и да използвам опцията за търсене по мое изображение

и какво излезе - десетки страници със същата снимка
на повечето от които се среща Румъния

една от тях е от 2007 - http://www.putalocura.com/cultura/sociedad/3100/visita-rumania.html

---

пиша всичко това защото следя една страница във фейсбук която уж беше с идеалната цел а от доста време се занимава само с плюене по всичко и демотивиране на хората следящи ги...

всичко това доказва колкото сме назад, колко път има да извървим и на какво обръщаме внимание и какво правим... и как го правим (най-важното).
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

Ти пък що ги четеш тея? Аз на такива сайтове не влизам въобще, и съм ги отписал. Иначе до колкото имам спомен на (chudesa. net razkritia. com) собственика се подвизаваше по едно време в форума.

Ама не ги гледай да не си дигаш нервите и да ти щастлив живота или пък, ако ги гледаш гледай ги с над смешка, а другите си пишат квито си искат коментари. ;)
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

не ги чета, видях линк във фейсбук и разбрах колко лесно се манипулират по-голямата част от хора ползващи го
яд ме е, че така използват хората и създават грешно впечатление - в случая визирам - "това само в България може да се случи"

иначе да, знам кой е собственика и също човека които работи за него
посто човека е намерил ниша и брутално експлоатира хората склонни да вярват и редовно четящи подобни сайтове, това не е незаконно - даже е намерил начин да си изкарва парите, по-скоро опира до морал.
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

не ги чета, видях линк във фейсбук и разбрах колко лесно се манипулират по-голямата част от хора ползващи го
яд ме е, че така използват хората и създават грешно впечатление - в случая визирам - "това само в България може да се случи"

иначе да, знам кой е собственика и също човека които работи за него
посто човека е намерил ниша и брутално експлоатира хората склонни да вярват и редовно четящи подобни сайтове, това не е незаконно - даже е намерил начин да си изкарва парите, по-скоро опира до морал.

Кофти е, че има хора които мислят и говорят така за родната си държава и на мен ми криво, но за жалост не можем да ги променим особено младите като ги гледам са направо пълен цирк. :(
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

Жълтите вестници еволюират в жълти сайтове.
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

защото избиват своите комплекси и ако не са преуспели или изобщо не могат да изплуват, зашочват да оплюват способните и предприемчивите, които вероятно са много малко.
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

от ден-два най-пропадналите "новинарски сайтове"

След въпросната публикация спрях да следя страницата, за която говориш. От известно време ме оспамват с подобни "лайна"
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

То не знам дали сайтовете не са на някой от форума, почти съм сигурен, имаше цитирани изказвания от форума в няколко материала.
 
От: кажете ми, бива ли да има толкова прости хора?

не ги чета, видях линк във фейсбук и разбрах колко лесно се манипулират по-голямата част от хора ползващи го
яд ме е, че така използват хората и създават грешно впечатление - в случая визирам - "това само в България може да се случи"

иначе да, знам кой е собственика и също човека които работи за него
посто човека е намерил ниша и брутално експлоатира хората склонни да вярват и редовно четящи подобни сайтове, това не е незаконно - даже е намерил начин да си изкарва парите, по-скоро опира до морал.

Както казваш, докато има търсене на такива неморални теми и материали, ще има и предлагане.
Аз не бих експлоатирал подобна неморална ниша, но има има и такива хора, които не ги спират никакви морални задръжки.

В крайна сметка и по елементарните хора имат права, нали сме демокрация. :)
То точно това е хубавото, че сме различни. Има и по-елементарни, има и прости и вулгарни и всякакви, стига да не е незаконно и да не пречат с простотията си, нека си чешат ниските страсти да ги ева.
 
Последно редактирано:

Горе