как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

AMOUN

Well-Known Member
За предпочитане е до островите, в краен случай до някой град на континента?
с кои е най-изгодно. гледам еконт имат до Атина .
Други алтернативи ?
с тях ще е към 80 лева.
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Опциите са Еконт, Спиди и Сити Експрес (но те имат едни скрити такси "домашен адрес" от по 30 лева и става мътна и кървава..)
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Аз бих проверила в Пощата първо.
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

почти във всеки град си има така наречените превозвачи , пътуват с бусове всяка седмица и за пътна чанта взимат по 10 лева, провери за нещо подобно
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

почти във всеки град си има така наречените превозвачи , пътуват с бусове всяка седмица и за пътна чанта взимат по 10 лева, провери за нещо подобно
Да така е и има поне 2 фирми, които пътуват до Атина със сигурност, но къде спират по пътя не знам! "Турист сервиз" май нещо беше едната, а другата "А.Н.И." и теглят и те пратките ама мисля, че няколко бутилки вино и други неща около 5 кила ми излезе около 10 лв, май!
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Направо отиди на автогарата или летището и прати по човек пратката :p

Какво стана с DHL?



Но недей със Спиди :wink:
 
Последно редактирано:
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Пощите са най-евтини, ама ако е нещо по-хубаво ще изчезне.
 
Аз за до Австрия редовно използвам DPD (чрез Speedy) и съм доволен, но до Гърция като съседна страна предполагам ще има и по-изгодни варианти.
 
Re: От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Пощите са най-евтини, ама ако е нещо по-хубаво ще изчезне.

Това още ли е така. Мислех, че стана мит още преди години. Три-четири, за да бъда точен. :)
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Ами не знам, но наскоро един познат ми се оплакваше че му изчезнал някакав пакет уж с тракинг код, пристигнал в софия и от там движение няма. Аз скопо пращах слушалки награда на мой потрребител и пристигнаха, но знам ли
 
От: Re: От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Това още ли е така. Мислех, че стана мит още преди години. Три-четири, за да бъда точен. :)

Защо да е мит? Аз още в една предишна тема се пробвах да обясня, но някой ме отряза, че едва ли не не ставали за онлайн-бизнеса, без да знам защо.

http://www.bgpost.bg/?cid=54

Всичко, което съм изпращала по тях е пристигало. И са "фирма", от която може да си искаш и неустойки и всичко каквото трябва.
За гръцките острови не знам дали изпращат, но може да се провери и обсъди :)
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

няма желабие, да обикалям и да търся бусоиве и превозвачи, за незаконнен транспорт.
предпочитам ако трябв ав пощата да проверя. :) или с куриер.
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Ясно де. Какво стана с чувството за хумор? :(

На което ти е най-близкия офис.

... и Долу Спиди! :twisted:

Хъм. Сега видях, че говориш за 20 кг.-пратка.

А това по ценоразписа на Пощите излиза 272 лв., което е доста повече от 80-те на Еконт.
Така че, действай с Еконт.
 
От: Re: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Аз за до Австрия редовно използвам DPD (чрез Speedy) и съм доволен, но до Гърция като съседна страна предполагам ще има и по-изгодни варианти.

Speedy явно не ги ползват за Гърция, защото от преди да започнат да работят с тях правеха доставки в Гърция и сигурно имат изградена мрежа от контрагенти. Сити експрес ползват ДПД за Гърция, но както вече казах си цакат едни техни такива такси "домашен адрес", заради които спрях да работя с тях. Може ли цялата поръчка да ти е 90 лева примерно и те да те таксуват още 30 защото куриера не разтоварвал на партер/рампа....
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Мислех си за български пощи, но виждам че искат някакви документи.

ще попитам в Еконт за цена.

Десетина клиента годишно искат доставка до Гърция и досега съм им отказвал, но реших да проверя ситуацията. :)
 
От: как най-изгодно да изпратя 20 кила пратка до Гърция?

Сега питах в Еконт ... 80 лева струва до офис.

Не е малко никак, разстоянието е същото като до бургас, но сената е 5-6 пъти по висока
 
Изчакай още 2 месеца да се стопли времето, качвай се на колата и върви да доставиш лично :) Хем ще комбинираш с малко плаж.
 

Горе