клюките на бранша

cToKaTa

Member
Здравейте,от доста време се чудя за какъв чеп изкупуват хората "стари фейсбук профили без приятели" , "стари фейсбук страници няма значение от харесванията" , "нов гугъл адсенсе профил" ... на пръв поглед това са непотребни боклуци . Хайде споделете примерно , защото горните 3 неща имат някаква парична стойност и за какво му е на купувача ? Аз не мога да си го обясня ...
 
От: клюките на бранша

Не е непотребно... има си причина.

Адсенс профили се изкупуват ако си бил баннат. Тогава ПОСМЪРТНО не можеш да си направиш нов профил там. Затова купуваш друг.
Стари Фейс профили се изкупуват заради рекламите там или заради други ограничения. Например не можеш да имаш 1000 страници на твоя профил и затова ги разхвърляш по няколко профила.

Горе-долу ти развих нещата. Подобна е причината и за останалите... Поради същата причина се продават-купуват домейни/сайтове.
 
От: клюките на бранша

Купуват стари, защото създаването на нови е много трудно. Да се регистрираш е лесно, но новите се следят много по-изкъсо и се банват на килограм. Старият профил има повече тежест и някак си му се има повече доверие.
 
От: клюките на бранша

От 2008-а си пък не знаеш, че всичко старо има доверие в него спрямо всичко ново! А за бана и ограниченията го казаха, вече!
 
От: клюките на бранша

Правят пари с тях ,а как ще ви оставя да гадаете :)

Колко па пари да правят....?
 
От: клюките на бранша

Лично познавам хора, които правят 6 цифрени суми МЕСЕЧНО ! Па правят се доста парички да кажа :)

Я па ти, от стари фейсбук профили и гугъл адсенс-а по 6 цифрени суми????!!! Може ама ако са сръбски денаре или па рубли де да знам... ама тея легенди за супер айтита-та с мега яките сайтове еле па в България....чак пък минимум 100к месечно...нема нужда, посмали малко, мани поне три нули :wink:
 
От: клюките на бранша

Я па ти, от стари фейсбук профили и гугъл адсенс-а по 6 цифрени суми????!!! Може ама ако са сръбски денаре или па рубли де да знам... ама тея легенди за супер айтита-та с мега яките сайтове еле па в България....чак пък минимум 100к месечно...нема нужда, посмали малко, мани поне три нули :wink:

БВП - то на България качва ли се от ИТ мечтатели и предприемачи :D ?
 
От: клюките на бранша

Правят компоти на някого от мандарините...пари правят само ако измамят някой да му пробутат подобна стара страничка.
 

Горе