малко въпросчета за кат

Maverick

Well-Known Member
1. Задължен ли съм да си сменя адреса на който е регистриран автомобила, ако вече не живея там? И 2та адреса са в 1 град.
2. Ако имам някакви нарушения по пътя как мога да разбера за тях, без да ходя до кат?
3. Ако имам някакви нарушения и не са платени няколко години какво се случва?
4. Като ме спрат на пътя и ми проверят документите (взимат ги, отиват си в колата и после ми ги връщат), дали проверяват за такива глоби?
5. Ако съм заснет на камера по пътя, след колко време и как разбирам за това?
6. Какво става ако не си платя такава глоба?
7. Едно време като си изкараш шофьорската ти даваха по-малко точки. Който се възстановяват в пълния си размер, ако нямаш нарушение Х време. Автоматично ли се възстановяват или трябва да се ходи до кат? Че аз от над 10г. не съм ходил там (в кат). И ако след този период в който би следвало да бъдат вече пълните точки имам нарушение дали започвам от пълния брой точки или не при положение, че не съм ходил в кат, ако това е наложително.
8. Как се възстановяват точки?

Май е това. :)
 
От: малко въпросчета за кат

1. Да, длъжен си
2. Връзки /и в РПУ можеш да разбереш с чар и/или връзки/
3. Тук ще съм малко голословен - след 3 или 5 г падат
4. Да проверяват и ако нямаш точки останали - взимат книжката
5. Различно, зависи колко отдалечено е мястото на нарушението от адреса по рег на колата - града
6. Тук съм пас
7. Задължително се ходи до КАТ и се попълва молба - за 2 год без нарушение - нам си какъв талон, за 5- златен!
8. С ходене на теоретичен курс - почти всяка читава фирма за шоф. курсове предлага такава услуга.
Успех, дано не са те снимали с много над разрешената скорост :wink:
П.П. Снимки от мобилни камери падат в съда, ако е от такава де.
 
От: малко въпросчета за кат

4. А ако имам точки, но примерно са по-малко от колкото пише на талона какво правят?
5. По пътя от Хисаря към Карлово имаше една камера. В Баня беше ако не се лъжа. Бяхме на сватба и се предвижвахме колона към комплекса където беше церемонията и нали вървях с всички.... гледах да не се деля. Обаче като видях камерата и намалих. Което в последствие се усетих, че е грешка. И може само аз да съм го отнесъл. :) А адреса на рег. е в гр. Пловдив.
 
От: малко въпросчета за кат

4. Нищо не правят, ако не си на минус - т.е. в талона пише винаги максимума дори и да имаш 20 или 3 точки
5. Ей, колко пъти сме коментирали да пишете конкректно какъв точно е проблема с колкото се може повече инфо, а?:twisted:
Споко, дишай дълбоко - камерите в град /вече/ Баня са преброителни, а не с радар!!!

zx480_2370286.jpg


Пий една бира за мое здраве. :beer:

П.П. Това не е камерата в Баня, но изглежда по същия начин и има същата табела 50 метра преди Г -образната стойка.
 
От: малко въпросчета за кат

:beer: You must spread some Reputation around before giving it to pa_lta again.
 
От: От: малко въпросчета за кат

валидността на книжката ти повече от 10 год. ли е?
Ето, още една причина да се радвам, че пуснах темата. Изтича ми в средата на другия месец. Едва ли щях да го погледна скоро. :)

Защо е грешка?
Защото ако на снимката има 2 коли, тя се води за невалидна.



Да добавя още 1 въпрос. Ако изкарам А категория, дали се възстановяват точките, ако преди това съм бил с по-малко?
 
От: малко въпросчета за кат

Всичките ти въпроси и притеснения могат да отпаднат и живота ти да стане много по-спокоен, ако просто спазваш правилата.
 
От: малко въпросчета за кат

Ще те разочаровам, но аз си спазвам правилата. Дори когато имам възможност и съм сам в колата и съм преценил, че не е опасно принуждавам нахалниците и те да го спазват. Разбира се винаги има изключения и се случва (в повечето случай неволно) да наруша и аз някой закон. Но едва ли има практикуващ шофьор който да не е. Съдейки по обстановката по пътя мога смело да заявя, че аз съм един от МНОГО МАЛКОТО водачи който карат разумно. Колкото до въпросите, те са повече за информация. Първо да си знам и второ, много често институциите заблуждават или дори сами не знаят отговорите на много въпроси и е по-добре да бъда информиран предварително.
 
От: малко въпросчета за кат

1. Задължен ли съм да си сменя адреса на който е регистриран автомобила, ако вече не живея там? И 2та адреса са в 1 град.
2. Ако имам някакви нарушения по пътя как мога да разбера за тях, без да ходя до кат?
3. Ако имам някакви нарушения и не са платени няколко години какво се случва?
4. Като ме спрат на пътя и ми проверят документите (взимат ги, отиват си в колата и после ми ги връщат), дали проверяват за такива глоби?
5. Ако съм заснет на камера по пътя, след колко време и как разбирам за това?
6. Какво става ако не си платя такава глоба?
7. Едно време като си изкараш шофьорската ти даваха по-малко точки. Който се възстановяват в пълния си размер, ако нямаш нарушение Х време. Автоматично ли се възстановяват или трябва да се ходи до кат? Че аз от над 10г. не съм ходил там (в кат). И ако след този период в който би следвало да бъдат вече пълните точки имам нарушение дали започвам от пълния брой точки или не при положение, че не съм ходил в кат, ако това е наложително.
8. Как се възстановяват точки?

Май е това. :)

1. не
2. ако имаш ще те потърсят публичните изпълнители на НАП
3. давност 3 години, като срока е от 01.01. следващата година, т.е. може и 3 години и 364 дни да се случи...
4. има някакви идеи да ти прибират талона ако имаш висящи неплатени глоби, това може би да стане скоро защото вече си подмениха ДОС програмите, но тези от КАТ не им се работи допълнително, все пак клатикурят по цял ден...
5. до месец ако няма нищо май си минал метър, но получаваш писмата на адреса по лична карта, а той май е друг?
6. ако я платиш в срок има отстъпка, после виж 2. или 3.
7. ако нямаш нарушения можеш да си изкараш златен талон, който може да те спаси от отнемане на точки(глобата и наказанието си остават!) при нарушение, просто ти го подменят с обикновен син, това обаче може да го провериш само на място!
 
От: малко въпросчета за кат

Това е много добре, защото по ЛК адреса си е верен и никой не ме е търсил. Значи наистина нямам нарушения.

Точно за златния талон гледах сега. Пише, че ставало в молба. Обаче се чудя дали може едновременно с подмяната на книжката да го направя? Звънях им на 032 932 725 обаче никой не вдига. Дали има друг телефон на който мога да се обадя и да питам. Също в сайта им пише, че трябва аз да си нося снимка и свидетелство за основно образование. Второто ми се струва глупаво, защото щом веднъж съм си изкарал книжка, значи вече го имам. Заявлението което се попълва за подновяване на книжката от там ли го взимам? Не намерих образец в нета.
 
От: малко въпросчета за кат

книжки/лични карти се подновяват в МВР, не в КАТ, документи не би трябвало да ти искат, за златния талон само питане на мястото, където продават и обикновените сини талони, обикновено има опашки с прегрешили...
 
От: малко въпросчета за кат

Ще те разочаровам, но аз си спазвам правилата. Дори когато имам възможност и съм сам в колата и съм преценил, че не е опасно принуждавам нахалниците и те да го спазват. Разбира се винаги има изключения и се случва (в повечето случай неволно) да наруша и аз някой закон. Но едва ли има практикуващ шофьор който да не е. Съдейки по обстановката по пътя мога смело да заявя, че аз съм един от МНОГО МАЛКОТО водачи който карат разумно. Колкото до въпросите, те са повече за информация. Първо да си знам и второ, много често институциите заблуждават или дори сами не знаят отговорите на много въпроси и е по-добре да бъда информиран предварително.

Така е, аз също съм шофьор и съм плащал дребни глоби за изключени фарове и други подобни глупости. Като съм виновен си плащам, но все пак гледам да не се стига до там и да спазвам всичко доколкото е възможно.
 
От: малко въпросчета за кат

Тамън се прибирам от КАТ. Подадох си документите (медицинско, ЛК и декларация, а не както пише в сайта им, или както ми казаха на гишето за информация само с медицинско и ЛК.) в КАТ, а не в МВР. Въпреки, че пишеше на един окачен лист, че може и в МВР-то по адресна регистрация. А за златния талон ми казаха като си взимам новата книжка да им кажа, и на място щяли да ми го напишат. Нищо не се иска само 10 лв.
 

Горе