смъртна присъда!

dalasweb

Well-Known Member
От: смъртна присъда!

Не е точно така. Вкарали са малко виагра и леко забранени за там (УЖ) лекарства за около 1К, който са се надявали (чрез съвет) да продадът за 10-на..Чиста наивност, принципно. Но решението да ги бесят е повече за назидание и главно защото подбиват бизнеса (че изобщо се мешат в далаверата)
 
От: смъртна присъда!

Щом е наркотрафик - под ножа. За разлика от западния свят (включително и у нас), където това е държавен (партиен) бизнес, има страни, където наистина се борят срещу дрогата. Жалко за майките им.
 
От: смъртна присъда!

Като прочетох Иван Костов се зарадвах, но уви :lol:
 
От: смъртна присъда!

Наркотиците трябва да се продават свободно, да има конкуренция, за да може да им падне цената и наркоманите да пукват тихо и кротко без да създават проблеми на качествените хора (ако наркотиците са евтини глупаците самоубийци ще могат с една заплата да си купят дрога, която ще им стигне до края на живота и няма да се налага да тормозят качествените хора, да ги обират и т.н.).

В тази тема писах защо е по-хуманно наркотиците да не са забранени. Обаче това няма как да стане, защото бизнеса на мафията ще умре. Мафията никога няма да разреши наркотиците да се продават свободно.
 
От: смъртна присъда!

Хепи, надали в Малайзия властва мафията :) Виж, че там са намерили друго разрешение на проблема.
 
От: смъртна присъда!

Наркотиците трябва да се продават свободно, да има конкуренция, за да може да им падне цената и наркоманите да пукват тихо и кротко без да създават проблеми на качествените хора (ако наркотиците са евтини глупаците самоубийци ще могат с една заплата да си купят дрога, която ще им стигне до края на живота и няма да се налага да тормозят качествените хора, да ги обират и т.н.).

В тази тема писах защо е по-хуманно наркотиците да не са забранени. Обаче това няма как да стане, защото бизнеса на мафията ще умре. Мафията никога няма да разреши наркотиците да се продават свободно.

Хепи, ти на кво си в момента, че пак пишеш глупости за които само си подочул нещо? Конкуренция щяло да има. Мир и любов. Тихо щели да си мрат наркоманите, а ти спокойно ще се разхождаш по улиците. Това да не ти е кашкавал? :lol:
По си интересен, като пишеш за империята на злото. Дерзай там.
 
От: смъртна присъда!

Хепи, ти на кво си в момента

Аз не приемам наркотици, защото съм достатъчно умен. Разсъждавам рационално (доколкото е възможно, все пак съм човек). А тези, които доброволно са решили да се друсат защо да ги спираме? Войната с наркотиците я изгубихме, това го обявиха официално. Войната никога не решава проблеми, тя само може да създава нови. Войната с наркотиците нанася повече щети от самите наркотици. Знаеш ли каква част от затворниците в САЩ и други държави са там заради наркотици (употреба, трафик, продажба, кражби с цел набавяне на пари за наркотици)? Защо да пълним затворите? Колко хора умират убити от наркокартелите? Колко хора умират убити от наркомани, които убиват за да си набавят дрога?

Не може със закон да се забрани човешката глупост. Винаги ще има глупаци, които доброволно ще се друсат, така работи еволюцията - тези, които не са достатъчно интелигентни правят глупости, заради които пукват и оцеляват само най-интелигентните индивиди. Не може със закон да спреш естествения подбор.

Ако не се друсат, глупаците ще намерят други начини как да се самоубиват. Няма закон, който да спре глупаците да правят глупости.

Аз съм рационален хуманист - смятам на колко хора ще им бъде съсипан живота и колко хора ще пукнат в единия и в другия случай. Ако наркотиците не са забранени ще страдат по-малко хора и ще умират по-малко хора. Който подкрепя войната с наркотиците, подкрепя смъртта и страданието на повече хора.

Само някой политик да не се обърка да спира войната с наркотиците защото може да му отрежат главата. Нарко картелите печелят много от войната с наркотиците, те няма да разрешат тази война да се прекрати. Ако я нямаше тази война щяха да печелят колкото търговците на подправки (даже още по-малко, защото наркотиците ще се търсят по-малко от подправките).
 
Последно редактирано:
От: смъртна присъда!

Добре де един ден вземат, че по целия свят да бъдат легални и ко праим тогаз?
 
От: смъртна присъда!

така работи еволюцията .... естествения подбор.
Да, ама еволюцията и естествения подбор ги запряха.
С "хуманизъм", "милосърдие", директиви, закони и прочие...
А иначе цигарите са държавен бизнес. Към няколко стотинки себестойност на тютюна се добавя скъпа опаковка и оттам нататък се умножава по няколко до крайната цена.
 
От: смъртна присъда!

Хапи ако се нашмърка некой и прегази дете ко прайм?

Ко прайм с пияниците?

44 годишен мъж, с отнета за алкохол книжка, возел деца в автобус, с фалшива книжка
Преди малко по Хоризонт.
 
От: От: смъртна присъда!

Ко прайм с пияниците?

44 годишен мъж, с отнета за алкохол книжка, возел деца в автобус, с фалшива книжка
Преди малко по Хоризонт.

Ами нека и нашмъркан да е. Това не са хора - на въжето и "дим да ги няма, кой от къде е". Евала на малайзийците.
 
От: смъртна присъда!

Според мен такава присъда за деянието е абсурдна! В кой век сме?
Как така се разпореждат с човешкия живот? според мен това е най-ценното и трябва да се отнема само при два случай:
- при извършено убийство
- при много тежко престъпление

борбата с наркотици може да се води и с по-нормални мерки!
с такава крайна (по-крайна не може) мярка - 100% решен ли е проблема?

Аз все се надявах да им дадат един последен шанс - все пак, смъртна присъда е...и са чужденци...

каква е тази вяра тяхна...отнемат живота с лека ръка...бесят, режат глави с резачки...:mad:
 
От: смъртна присъда!

За легализацията на наркотиците съм напълно за, със строг контрол върху употребяващите ги, за да не правят пакости.
А относно тези двамата хубавци, при условие че знаят какви са там присъдите, са си преценили риска и сега да си носят последствията.
 
От: От: смъртна присъда!

Според мен такава присъда за деянието е абсурдна! В кой век сме?
Как така се разпореждат с човешкия живот? според мен това е най-ценното и трябва да се отнема само при два случай:
- при извършено убийство
- при много тежко престъпление

борбата с наркотици може да се води и с по-нормални мерки!
с такава крайна (по-крайна не може) мярка - 100% решен ли е проблема?

Аз все се надявах да им дадат един последен шанс - все пак, смъртна присъда е...и са чужденци...

каква е тази вяра тяхна...отнемат живота с лека ръка...бесят, режат глави с резачки...:mad:

Аз пък съм за. А ти си противоречиш.
Един наркотрафикант причинява многократно по-големи вреди на обществото. Съучастник е в смъртта на стотици хора, пряко от наркотиците и непряко от престъпленията, които вършат клиентите му. Подпомага световната и регионалната мафия.

Западният свят на практика е показал, че не може да води успешно война със сегашно прилаганите мерки, които са в полза на индивида и във вреда на обществото. За това - директно такива хора трябва да бъдат разглеждани като ракови образования, и съответно да бъдат физически отстранявани.

В този случаи, вярата се използва за претекст да се създаде полезен за обществото закон и не трябва да се спекулира с нея. Да припомня само, че не малко от хората тук са призовавали за прилагането на т.нар. Крумови закони.
 
От: смъртна присъда!

В множество страни от Азия това е стандартна процедура от години. Не виждам нищо шокиращо.
 
От: смъртна присъда!

А кафе, цигари, алкохол ?!? WTF
Наркотици или не?

Бавно действащи отрови които генерират умопомрачителни цифри валута, не просто дрога.
А и всички лекарства може да се смятат като такива, даже легални "Дрогерии" си има.
 
От: От: смъртна присъда!

Аз пък съм за. А ти си противоречиш.
Един наркотрафикант причинява многократно по-големи вреди на обществото.

С две уточнения:
1 - повечето наркозависими са започнали да приемат наркотици доброволно (всеки си носи отговорността от приемането на наркотици - в някои случай може да настъпи смърт, дано повечето са наясно с това)
2 - не може да сравниш убийство с продажба на дрога (от първото следва необратимо действие)

съгласен съм да има строги и то много строги мерки за противодействие - но без убийство.
 
От: От: смъртна присъда!

Западният свят на практика е показал, че не може да води успешно война със сегашно прилаганите мерки, които са в полза на индивида и във вреда на обществото. За това - директно такива хора трябва да бъдат разглеждани като ракови образования, и съответно да бъдат физически отстранявани.

В този случаи, вярата се използва за претекст да се създаде полезен за обществото закон и не трябва да се спекулира с нея. Да припомня само, че не малко от хората тук са призовавали за прилагането на т.нар. Крумови закони.

Прав си. Крумовите закони в Сингапур са довели до почти нулева престъпност. И никой не се оплаква.

Утре летя за Куала Лумпур и ще споделя преки наблюдения ...
 

Горе