търся сайт или програма

nortrant

Well-Known Member
чрез която като задам една снимка тя да търси в интернет за подобна, дали случайно няма такава ? :wink:

аз си мисля, че няма, но да питам за всеки случай :)

Мерси.
 
От: търся сайт или програма

И аз си мисля че няма , май е възможно само по име . пък може да се създаде , но трябва да се направи голяма бд за снимките и да се проверяват снимките пиксел по пиксел :)
 
http://www.tineye.com - върши перфектна работа, ползвал съм го доста пъти, но има някои "не толкова популярни" снимки, които не попадат в полезрението, но все пак успеваемостта е доста голяма :)
 
От: Re: търся сайт или програма

http://www.tineye.com - върши перфектна работа, ползвал съм го доста пъти, но има някои "не толкова популярни" снимки, които не попадат в полезрението, но все пак успеваемостта е доста голяма :)

Мерси много. Страшен си! :)
+1
 
От: търся сайт или програма

А има ли програма, която да показва правата за ползване на дадено изображение?
 
Освен гугъл за друго не се сещам. Какво правя аз:
1. Смъквам изображението
2. Проверявам по името на файла дали има други попадения и ако да, то къде са и какво пише на самите сайтове, ако не - точка 3.
3. Проверявам мета информацията за самата снимка - фотоапарат/автор (ако е някое псд)/дата на заснемане и т.н.
4. От 3 попадам на резултат който отново води към 2.

След тези 4 стъпки, имаш 80% шанс да разбереш дали си попаднал на защитено или свободно за ползване произведение.
 
От: Re: търся сайт или програма

Освен гугъл за друго не се сещам. Какво правя аз:
1. Смъквам изображението
2. Проверявам по името на файла дали има други попадения и ако да, то къде са и какво пише на самите сайтове, ако не - точка 3.
3. Проверявам мета информацията за самата снимка - фотоапарат/автор (ако е някое псд)/дата на заснемане и т.н.
4. От 3 попадам на резултат който отново води към 2.

След тези 4 стъпки, имаш 80% шанс да разбереш дали си попаднал на защитено или свободно за ползване произведение.

Това е наистина е полезно, не може ли примерно да се създаде такъв софтуер който да прави автоматично стъпките които ти описа ? :)
 
Естествено, че може, най-вероятно дори има такъв създаден.
Ако ме питаш специално мен дали мога да го направя ще ти отговоря така:
1. Нямам познания
2. Дори да ги имах, ще отделя повече време за написването на въпросното чудо, от колкото ще ми отнеме в следващите 2 години да си го проверявам ръчно.

Иначе казано - не е голяма философия и отнема по 1 минута на статия.
 

Горе