ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

Мисля, че има доста път да извървим до 97 в говоря аспекта на икономиката и финансовата ни система - 2/3 фалира банки в следствие на девалвация и хиперинфлацията и загубата на доверието, всичко което банките са държали в левове са имали почти нулева стойност. След загубата на паричната единица винаги следва и икономически и най-вече политическият колапс, та от тази перспектива сме си в пъти по-добре от 97-ма, честно не знам уж има по възрастни от мен как да не си спомнят тези неща.

А иначе наистина е важна политическата въхрушка особенно за малките бизнеси, но не е и единственият особено ако говорим за износителките - говоря за местната пол. въхрушка :) Рисковете винаги са на лице, затова бизнеса трябва плати тази рискова премия :) т.е. това се калкулура в рентабилността, а всички уж сме предприемачи трябва се възползваме от възмоножността, особенно ако има икономическа печалба :)
 
От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

Не му обяснявай на Мантата, те комунистите имат странно вродена загуба на памет по въпроси, които не им изнасят.
И за избитите след 1944, за вкараните в затвора за политически вицове, и за концлагерите в Белене, и за многократното изпукване на пенсионния фонд (нищо че бабите им взимат по 100 лв. пенсия, за това само и единствено Бойко е виновен).
И за 1996-97-ма в която по едно време месечната заплата се равняваше на 4-5 долара.
И за видните консултанти-философи взимащи по един милион.
И за други консултанти, изкопали един ров в Белене.
И много други знайни и незнайни геройства, извършени "в името на народа".
Така казваха тогава. "В името на народа". Кой народ?
 
От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

малко по голяма

Малко по-голяма???
А ти може ли да си малко по-малко нагъл?
 
От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

Вискяр виждам в последните ти няколко поста че се опитваш да се заяждаш но не си ми интересен - Ходи си избивай комплексите при пчеличките и компира.

Ако държиш да кажеш нещо състоятелно по темата може да пробваш с това кой плащаше за протестите и защо те изведнъж се спихнаха след като ГРОБ отново влезе в парламента.

Ромба още не съм чул да ми благодарил дето ти отделих време да те просвещавам защо не се връща предсрочно външен дълг, а се напъваш да се правиш на антикомунист.

Всъщност вие като я употребявате тази дума имате ли идея какво означава - каква е идеологията и за какво би трябвало да се бори една такава партия - да сте видели някоя партия да се опитва да я прокарва тази идеология ???

Ако има партия която да прилича на комунистическа то това е ГРОБ там са налице някои от основните белези на тези партии

Култ към личността
Цензура на медиите
Ебаване на майката на частните фирми

Даже те построиха музей на комунизма - нещо което на БСП даже не е им е и минавало през акъл.
 
От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

Не съм ти благодарил, защото мисля, че изобщо не си прав, ама не ми се влизаше в спорове. С една дума, дължиш ли нещо, ако трябва ще стискаш зъби и ще караш без пари, но ще го изплатиш възможно най-бързо. Това е. И няма значение дали става въпрос за 5 лева за ток, или 50 милиарда външен дълг. Защото първо плащаш повече лихви, второ оставяш тежест за тия след теб.

Имам 1000 причини да съм антикомунист, но ти според мен имаш само една да си - явно имаш далавера от тая работа. Вуйчо или братчед владика.

Култ кво?
Сега няма никаква цензура така ли? Вземи интервюто в тая тема. Всички медии го представят различно, зависи кой им плаща.
И преди гроб и мроб, само определени частни фирми са вървяли - тия с връзките.

Та за платените протести - тия дето висят пред президентството кви са? Мишо Шамара? Оня петното какъв е? Доблестен гражданин, поставил си за цел да махне тиранията ли?

Та последно - няма никаква разлика преди и сега. Освен, че горб и мроб имаха някакво достойнство и се махнаха сами. А Станишев, Местан, и тия които им плащат са по-нагли и докато не изпокрадат и останалото, няма да се махнат.
 
От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

Вискяр виждам в последните ти няколко поста че се опитваш да се заяждаш но не си ми интересен - Ходи си избивай комплексите при пчеличките и компира.

Ако държиш да кажеш нещо състоятелно по темата може да пробваш с това кой плащаше за протестите и защо те изведнъж се спихнаха след като ГРОБ отново влезе в парламента.

Ромба още не съм чул да ми благодарил дето ти отделих време да те просвещавам защо не се връща предсрочно външен дълг, а се напъваш да се правиш на антикомунист.

Всъщност вие като я употребявате тази дума имате ли идея какво означава - каква е идеологията и за какво би трябвало да се бори една такава партия - да сте видели някоя партия да се опитва да я прокарва тази идеология ???

Ако има партия която да прилича на комунистическа то това е ГРОБ там са налице някои от основните белези на тези партии

Култ към личността
Цензура на медиите
Ебаване на майката на частните фирми

Даже те построиха музей на комунизма - нещо което на БСП даже не е им е и минавало през акъл.

Значи твърдо смяташ, че не е нагло да се сравнява управлението на БСП при Жан Виденов с управлението на ГЕРБ.
Както и смяташ, че пребоядисването на БКП в БСП е нормален политически и морален ход.

Всъщност ти призна, че пръмовата снаха е отчаян ход на БСП да обере недоволните от другите партии с агитацията си за нея преди изборите.

А да кажеш нещо с чии пари циганите се разходиха на екскурзия до София, за да "протестират"?

Да печелиш по 5 стотинки от мнение и 30 стотинки от пускане на тема по форумите е бизнес като цъкане по рекламите.
 
От: ВП М. Попова - Оставка - А след това Какво ?

Да печелиш по 5 стотинки от мнение и 30 стотинки от пускане на тема по форумите е бизнес като цъкане по рекламите.

Да си дойдем на думата. Червени пишман-предприемачи - форумни писачи.
 

Горе