ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Тъкмо си мислех, че тоя път МВР са пуснали съобщение, в което няма лъжи, но май пак съм сгрешил. Нямат срам тези хора. Готови са на всичко, за да вдигнат рейтинга на катастрофалното си управление.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

nortrant, хубав дълъг... и невярен post си изписал във връзка с работата на ГДБОП. Отделите (във връзка със случая) хубаво си ги описал. Само дето си изкарал текстовете от контекста. Ето го и него:
Закон за МВР, чл. 51а, ал. 1: Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" е национална специализирана оперативно-издирвателна структура на МВР за предотвратяване, пресичане, разследване и разкриване на организирана престъпна дейност на местни и транснационални престъпни структури, свързана със:
1. митническия режим, паричната, данъчната и осигурителната система;
2. наркотични вещества, техните аналози и прекурсори;
3. компютърни престъпления или престъпления, извършени във или чрез компютърни мрежи и системи;
4. интелектуална собственост;
5. неистински или подправени парични знаци, платежни инструменти и официални документи;
6. трафик на хора;
7. трафик на културни ценности;
8. огнестрелни оръжия, взривни, химически, биологични и други общоопасни средства и вещества, както и с оръжия и изделия и технологии с двойна употреба;
9. корупция в органите на държавната власт;
10. терористични действия, използване на общоопасни средства и вещества, внушаване на страх, вземане на заложници, отвличане на лица с цел получаване на материални облаги и насилствени действия;
11. изпиране на пари и хазарт.

Това, че са решили да вършат някаква работа не означава, че това е тяхната работа. Ако се окаже, че не е имало опит за продажба, съвсем за смях ще станат. Не че не са свикнали, но дори и 1000 не е 999.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Тая тема ми прилича на коментарите под клиповете за паяка и бавареца в Русе.
Много злоба и тъпи лозунгови изказвания!
Днес слушах интервюто със собственичка или админка на бгМАМА. ( Дано някои разберат този болд и размер! Това, че някой мисли различно от нас, и го вълнуват различни от нашите неща, не означава, че е по-малко човек. Следващия път когато видя нещо сходно с крава, ще реща, че пишещия е теле, родено от крава.) И тя обясни, че никъде не е писано за пари. Пари са споменати единствено в мотивите - че родителите са зле финансово (безработни) и не могат да се грижат за детето.
Писал съм и друг път - проверявайте си информацията и не кълвете на ефтини улични лозунги! С това само доказвате промитите си от масмедиите мозъци.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Я дай линк към това интервю ако има такъв. По принцип телевизия не гледам, така че няма как да го видя, ако са го давали или го дават само там.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

По Хоризонт около обяд беше.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Закон за МВР, чл. 51а, ал. 1: Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" е национална специализирана оперативно-издирвателна структура на МВР за предотвратяване, пресичане, разследване и разкриване на организирана престъпна дейност на местни и транснационални престъпни структури

Защо тогава се занимават със събствениците на някакви малки сайтове - по един или двама са - т.е. не може да се каже, че извършват организирана престъпна дейност :lol: - но излиза, че това което казваш - че се занимават само с организрана престъпност не е вярно.

Не ми е ясно и - ако не се знае(от къде да се знае? едва ли това е повод за хвалене..), че са трима или повече - няма да се занимават с тях? :shock: защото не я ясно(а трябва ли да е?), че са организирана престъпна група.

А за да разберат (ако не се знае, че са поне трима) - трябва да ги разследват, следователно се занимават и със случай в които не е сигурно, че става въпрос за организирана престъпна група.

В този случай с детето - от къде да бъдат сигурни, че не е? (ако предното е вярно)
 
Последно редактирано:
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Главна дирекция "Борба с организираната престъпност" е национална специализирана оперативно-издирвателна структура на МВР за предотвратяване, пресичане, разследване и разкриване на организирана престъпна дейност на местни и транснационални престъпни структури, свързана със:
Бе кат няма риба, и рака е риба.
Мъж и жена, направили и износили бебе, са си престъпници в тази ялова държава. Действали са взаимосвързано, значи са се структурирали. При това цели девет месеца, че и повече. Е, не са транснационални, ама то не може всичо да е на 6.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

То не е само до бройката. Иска се наличие на някаква истинска сериозна организация на тази престъпна група, а не три лапета да си чатят тъпотии от типа "С'я ще ми пратиш ли новата песничка на *риско?". Няма как двама човека или сам човек да сформират някаква обществено опасна група. А неосъждането най-често идва от липсата на обвинения, тъй като реално няма престъпление или компетентността на някои служители не стига за да събере читави доказателства. Това, че няма осъждане не е проблем за милиционерите (не говоря за съвестните полицаи, а само за милиционерите), тъй като най-честата цел явно е саботаж и сплашване.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Е как да не е до бройката? до сега 10 човека ми казаха (включително и ти), че не трябвало ГДБОП да се намесват а някакви ченгета с кореми като че ли бременни в десети месец...защото тези от гдбоп не се занимават с дребни риби...


и не, няма да ти пратя песен на Дриско :lol:

Продажба на дете - как може да го сравняваш с песен на дриско?
сега казвате, че ГДБОП не трябвало да се намесват защото примерните/загрижените/добрите/невинните/нормалните родители не са искали..вярваш ли да го продават... ами вие какво очаквате - да кажат, че са искали ли? :lol: СЕГА ли се сетиха, че не могат да се грижат за него? не искали да го оставят в дом..хахахахахаха

А и не се знае АдминМама какво е разбрала и как го е обяснила в сигнала до гдбоп
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Ако една служба получи сигнал предназначен за друга (т.е. погрешка насочен), би било логично да го препрати. А с двама родители няма какво да се занимава ГДБОП. От местното им РПУ си ги разследват в комплект със социалните. Полицаите от РПУ-тата не са по-ниско качество полицаи. Това, че е замесен интернет не дава основание да се отвличат ресурси от служби, от които се очаква занимание с неща от по-висока степен на обществена опасност. Да, това е дете, но е едно. Ако има трафик на наркотици, колко деца ще пострадат? Ако има трафик на хора, само един ли ще е пострадалият? Ако службите за защита на много хора (т.е. проблеми в по-глобален мащаб) се занимават с по-дребни случаи (не казвам, че с дребните никой не трябва да се занимава, но за това си има конкретни органи), кой ще се занимава с по-големите проблеми? По тази логика направо да вкараме армията. И без това в невоенно време нямат някакви сериозни занимания. Тази логика може да мине само за пред медиите, но реално е абсурдна.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Мария Кузмова (или Кузманова, не чух добре) - админ или модератор.
Имало е предложения на ЛС, не в тема, към някои потребители на форума от прясно регистриран профил. Някой от получателите докладвал на админ/модератор.
Та, Мария се обажда на директен телефон до полицията. Те и отговарят, че не е тяхна работа, и я съветват да се обади на 112. От 112 и отговарят, че това е компютърно престъпление (как решиха бързо-бързо, че е престъпление?) и я съветват да се обърне към ГДБОП.
ГДБОП, - от скука, или защото е трябвало да я прехвърлят я на армията, я на ББ, поемат случая. Явно не са се сетили, че могат да я посъветват да се обади на патриарх Максим или папата.
Писменото предложение, казаха, че вече било изнесено в Мрежата - не съм го търсил. В него не пишело за искане на пари срещу получаване на детето.

Много по-интересно е да се говори за продажба на дете - доста журналисти и прочие ще заработят надниците си.

Извод: Охранителните органи у нас всъщност са съвещателни. Ако имате проблеми - звънете на ГДБОП или армията.
А може и на Барак Обама направо. Или Путин. В зависимост от политическите предпочитания.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Хора, напълно нормално е да ГДБОП да се заеме с това. Ако пусна в сайт, че продавам 2 грама трева не означава, че в нас не е пълно с марихуана, хероин и подобно. Така и в случая... никъде не е сигурно, че не става на въпрос за трафик на бебета. Макар че не ми се вярва в интернет да ги продават, но това е България... човек никога не знае.
Някъде преди време имаше сайт, където директно си продаваше трева(мисля, че и други наркотици). пращаха ги по куриери :D Така че е хубаво да се провери.

Освен това мислите ли, че ако отида в районното някой ще ми обърне такова внимание? Ще има да ме пращат и препращат, да пиша обяснения и т.н.....

Иначе по случая се двоумя много, но май ще застана на страната на детето... не съм запознат добре със случая.
Дали ще има продължение?
 
От: От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Хора, напълно нормално е да ГДБОП да се заеме с това. Ако пусна в сайт, че продавам 2 грама трева не означава, че в нас не е пълно с марихуана, хероин и подобно. Така и в случая... никъде не е сигурно, че не става на въпрос за трафик на бебета. Макар че не ми се вярва в интернет да ги продават, но това е България... човек никога не знае.
Някъде преди време имаше сайт, където директно си продаваше трева(мисля, че и други наркотици). пращаха ги по куриери :D Така че е хубаво да се провери.

Освен това мислите ли, че ако отида в районното някой ще ми обърне такова внимание? Ще има да ме пращат и препращат, да пиша обяснения и т.н.....

Иначе по случая се двоумя много, но май ще застана на страната на детето... не съм запознат добре със случая.
Дали ще има продължение?

Точно!

Иначе как заставаш на страната на детето? то е на три дни - няма позиция и мнение :mrgreen:

едва ли ще има продължение...
варинатите са само два:
или ще го вземат от социалните
или "родителите" ще го задържат (малко вероятно)
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Надявам се да не се окаже, че ЛС-а е пресечен не по желание на получателя, т.е. надявам се да няма отклонение на кореспонденция, което също се води престъпление.
Иначе на тези от МВР май им трябва специално обучение за това каква точно им е работата, защото ако са препратили случая към ГДБОП, яко са се изложили. Компютърните престъпления са като всички други, а това дори не спада към тях. Това е предположение за трафик на човек. Както споменах вече, в нормален случай местното РПУ където живеят тези двамата заедно със социалните трябва да проверят случая и да решат какво ще правят с родителите и детето. Няма нужда за всеки проблем да се вика армията.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Както споменах вече, в нормален случай местното РПУ където живеят тези двамата заедно със социалните трябва да проверят случая и да решат какво ще правят с родителите и детето. Няма нужда за всеки проблем да се вика армията.

и като влязат в къщата какво ще видят: родителите си гледат детенцето :p
 
От: От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

и като влязат в къщата какво ще видят: родителите си гледат детенцето :p
Т'ва да не ти е ГДБОП. Едни нормални полицаи не започват с нахълтване, а и в случая доколкото разбрах става въпрос за неродено дете (не съм сигурен дали съм го разбрал това правилно). Нормално такъв случай би започнал с подробно преглеждане на нещата, които въпросните хора са оставили в мрежата за да се разберат мотивите им. След това се преглежда финансовото им състояние за да се потвърди, че са наистина в това положение. После се ходи до социалните и им се предоставя информацията събрана до тук. След това в комплект със социалните (може и психолог да потрябва) се ходи на гости на въпросните хора. Могат да се поразпитат и съседите. Това е общо взето. Ако в съобщението няма нищо споменато за пари, просто е нужна консултация с психолог от страна на социалните и подготовка за отглеждане на детето или подготовка за даване в социален дом (лично мнение: не смятам социалния дом за правилно решение). Възможно е родителите просто да са се панирали от мизерията.
 
От: От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Т'ва да не ти е ГДБОП. Едни нормални полицаи не започват с нахълтване, а и в случая доколкото разбрах става въпрос за неродено дете (не съм сигурен дали съм го разбрал това правилно). Нормално такъв случай би започнал с подробно преглеждане на нещата, които въпросните хора са оставили в мрежата за да се разберат мотивите им. След това се преглежда финансовото им състояние за да се потвърди, че са наистина в това положение. После се ходи до социалните и им се предоставя информацията събрана до тук. След това в комплект със социалните (може и психолог да потрябва) се ходи на гости на въпросните хора. Могат да се поразпитат и съседите. Това е общо взето. Ако в съобщението няма нищо споменато за пари, просто е нужна консултация с психолог от страна на социалните и подготовка за отглеждане на детето или подготовка за даване в социален дом (лично мнение: не смятам социалния дом за правилно решение). Възможно е родителите просто да са се панирали от мизерията.

Не вярвам и в случая да са влезли с взлом в къщата :)
това горе го казах, защото родители могат да кажат, че е са писали нищо подобно - ето защо тези от ГДБОП са се намесили - те трябва да съберат доказателствата които се намират в мрежата!

А сега дали в къщата са отишли те или други полицай по техен сигнал - не е важно.

Незнам как работят социалните но мисля, че може да направят проверка при която да установят дали родителите могат да се грижат за детето (това трябва да го правят при всички цигани - между другото)- щом те още във форума са казали, че не могат, явно няма да успеят да го скрият пред социалните работиници..следователно ще вземат детето.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

Хора..... ГДБОП не се занимава само с мрежата. Просто там има сектор, който се занимава с компютърни престъпления ( cybercrime bg ), където е пуснат сигнала. ГДБОП, като цяло се занимава с организирана престъпност, наркотици, трафик на хора, на оръжие, на наркотици, с насилие... В местното РПУ нямат грамотни компютърни специалисти и затова всичко свързано с компютри се насочва към този сектор от ГДБОП.


@Unwise, става на въпрос за новородено бебе. Освен това пак се изказваш неподготвен. ГДБОП е една от главните дирекции на МВР, т.е. е част от това министерство.

Не знам как свързахте МВР с Армията... армията е към МО, не към МВР и няма как да я викнат :D

@nortrant, много правилно го разтълкува... аз не съм добре запознат със случая и нямам обективно мнение.

---------------------
П.П. Отдел за закрила на детето е пълна мизерия... тези социални или както ги нарича обществото не стават за нищо. Не им лесно на тези, които работят там. Обаче те най-малко могат да преценят кое е добре за това дете, защото те си имат едни критерии, дали за детето има подходящи условия за развитие и живот, ако няма го ИЗВЕЖДАТ от дома и го настаняват някъде...
Аз от части бих застанал на мястото на родителите. По-добре да дам детето на някого, който ще се грижи за него, от колкото в такъв дом, след това пансион, много често следва интернат, накрая го изхвърлят понеже има 18 години...
Това дето става е чисто осиновяване да това бебе. По бърза процедура и доста по-надеждно ...
 
Последно редактирано:
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

За да е главна дирекция тя си има специално зададени по закон функции. Чети по-горе какво от закона за МВР съм цитирал. По твоята логика всяка дирекция на МВР може да прави каквото си поиска или бъркам? Ако са смятали, че има организирана престъпна дейност, е нормално да проверят. След като стане ясно, че не им е работа, тъй като явно е кокошкарски случай, то е редно службите дето им е работа това да се захванат, а тези да не се пъчат по телевизията с нещо дето не им е работа (брех, колко объркано изречение изписах).

А това за армията го казах като преувеличено сравнение, защото на тях пък съвсем не им е работа това, но то и на ГДБОП не е.
 
От: ГДБОП спря продажба на бебе в интернет

За всички които ги защитават:


Новородената Йоанна, която беше обявена за продан в интернет форум преди дни, се бори с наркозависимост, защото майка й не е спряла да се дрогира през цялата бременност.

Сега бебето е в абстиненция и лекарите са го поставили в кувьоз заради ниското му тегло, пише „Телеграф“.

25-годишната му майка – Полина е зависима от хероин и вероятно това е една от причините тя и 31-годишният й съпруг Георги да обявят детето си за продан срещу 5000 евро.

Веднага след като беше подаден сигнал от потребители на форума, бебето беше отнето от родителите му. Очаква се до месец Агенцията за закрила на детето да подготви документите на Йоанна, след което тя ще попадне в списъка за осиновяване.

източник

На Кравата (Вискяр да не го приема както по-горе, това не е майка според мен) са й трябвали пари да се друса...а като свършат тези - ще роди пак :p
 
Последно редактирано:

Горе