Защо повече няма да отида на протест

От: Защо повече няма да отида на протест

Абе аз нямам нищо против Redrum не го познавам и т.н. ама да ме обижда на комсомолец и болшевик при положение, че в семейството ми е пълно с антикомунисти не съм съгласен брат! Аз не си правя идоли и Ванката не ми е идол. Единствената грешка на Костов е силното му его, което понякога идва в повече на последователите на синята идея, ето че пича си изпати точно от това. Беше предупреден от симпатизанти, членове и журналя, но той продължи да се тупа в гърдите. Просто аз нямам право да го съдя, защото съм още доста млад и неопитен, за да правим съревнования.

Как да им обясниш на червените, че Костов вади България от блатото през 1991 и направи много през 1997. Да не говорим, че до оттеглянето му бе радетел за демокрация и дясно мислене в България. Посочете ми ЕДИН, който да държи на дясното толкова много. Тук има некви мнения нямало ляво и дясно в България, нямало система, нямало конституция и прочие всичко това са кьорфишеци (извинявам се за турцизма).
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Обясни ми защо когато Костов беше на власт не въведе "Закон за лустрацията"?

И не те обиждам, поведението ти е като на болшевиките, същото. Ти ме слагаш към някакви, комунист ме изкарваш. На какво основание, че не харесвам хомобореца Радан Кунев?
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Айде стига бе много добре знаеш, че закон за лустрацията не може да бъде прокран, защото самата конституция го забранява. А това за хомобореца ми звучи някак ксенофобски макар и аз да не съм съгласен с тая му позиция.
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Пропуснатите исторически моменти за лустрация в България

Двата основни центъра на властта в лицето на премиерът Иван Костов и президента Петър Стоянов обаче не подкрепят идеята. „Не мисля, че законът ще има оздравителен ефект за българското общество. Ние вече сме седем години след 10 ноември. Не можем непрекъснато да се озъртаме назад и не може да се движим бързо напред, носейки като раница непрекъснато на гърба си сенките от миналото“, заявява Петър Стоянов. Иван Костов посочва, че проектът е закъснял – „един такъв закон ще засегне съвсем малък брой хора“. Историята днес показва, че и двамата са допуснали стратегическа грешка и СДС като политическа сила за втори път пропуска историческия шанс да проведе декомунизационната политика докрай, прилагайки лустрацията в България. Отварянето на досиетата след 2007 г. показа, че в периода 1997-2001 г. държавната политика не е обвързана с недопускането на сътрудници на ДС на ръководни постове. Това важи с пълна сила по отношение на МВР, специалните служби и дипломацията.

ПРОЧЕТИ ГОРНОТО ВНИМАТЕЛНО, аз в случайности и "грешки" не вярвам ;) Просто е - Костов и БСП са сключили сделка.

Колкото до "ксенофобията" :lol: Не е ксенофобия, а истина. Хомодружинката реаниматорски блок със сигурност ще направи тези промени, ако се докопа до властта.
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Този текст щеше да е правдоподобен ако нещата не опираха до КС, който решава дали да се приеме закона за лустрацията или поне някакви лустрационни принципи. Предвид това, че там със сигурност има бивши кадри на ДС и буквата в закона позволява манипуалции сам можеш да прецениш за какво става дума. Дали при първата проба на СДС навремето да отвори досиетата не среща яростна съпротива от КС не ми се дъвча темата с Георги Марков и досиетата ама нещата на там вървят и пак казвам не искам да храня милиционерите, които 100% четат тук.

И макар да не приемам позицията ти уважавам мнението, което изказваш и особено някои фрагменти от него. Смятам, че е безмислено да продължаваме спора, тъй като нито ти ще ме убедиш, че Костов е сатана, нито аз ще те убедя, че е ангел. Но каквото и да си говорим това правителство е по-добре да си замине!
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Съгласен съм със заминаването, но не съм съгласен че турско-кунево-раданския бълвоч е някаква алтернтива.
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Мразя да си служа с клишета, ама като няма риба и рака е риба. Иначе имаш на разположение един Болен, Местан, Серго или пък Боко избирай си! Спирам да пиша, че и ще ходя да пия нещо днес много го откарах във форума. Лека вечер!
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Лияна Панделиева стана известна през 1990-те години като лице на демокрацията от предизборните плакати на СДС. Днес работи като журналистка.

Ха добро утро, и през 1997 г. протестите бяха финансирани от задкулисни организации, но настоящите направо вадят очи. Но през 97 имаше един общ стремеж и наистина на хората им беше писнало, защото положението тогава беше направо трагично. Не мога да си обесня следния парадакс: Защо в продължение на седмици и месеци човек ходи да протестира до късни доби, а на изборите не може да отдели 15 минути да отиде да гласува. И после скандира че всички са маскари и той е против тях.
Просто трябва да ви стане ясно че някои политици са по големи специалисти в СЕО-то на политическия маркетинг.
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Викаш да си чешаме ташаците както Ореха го прави?
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Едно е да не си съгласен с нещо и с някой, или дори да си против и да искаш да го унищожиш. Но съвсем друго е да си за нещо и за някой и да се стремиш да го наложиш заради нещо по добро. Първото е деструктивно а второто е градивно. До сега от протестите разбрахме само че те са против правителството против парламента, защото са били представители на олигархията (като чели предишните също не бяха такива?). Ами хубаво добре и аз съм съгласен каузата има някаква положителна страна. Но се питам защо никой не се осмели да застане начело на тази добра кауза? Защо "уж организаторите" се крият в тълпата и лансират израза "Граждански протест", както знаем "колективна отговорност" няма но "колективна безотговорност" съществува. През преломната 1997 г. поне СДС се осмели да яхне недоволството на хората и предложи някакви конкретни цели. Хайде да предположим, че протеста си постигне целта и падне правителството и се отиде на избори. Тогава за какво и за кого ще трябва да гласуваме, когато няма кой да представлява протеста. До сега не се чуха някакви алтернативи, а за някакви конкретни цели да не говорим. Интересното е че дори да се появи някой с конкретни предложения бива освиркван. Налага се мнението, че има нещо гнило във цялата работа.
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Яко си е да се регистрираш вчера и да започнеш с полтическите постове.
Не го съди строго, писането на коментари по форумите си е част от бизнеса ;)
 
От: От: Защо повече няма да отида на протест

Не мога да си обесня следния парадакс: Защо в продължение на седмици и месеци човек ходи да протестира до късни доби, а на изборите не може да отдели 15 минути да отиде да гласува. И после скандира че всички са маскари и той е против тях.

МИСЛИМ
тези дето скандират и са по протестите те си гласуват,а не са от другите дето пишеш!
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Не знам пускано ли е това тука

1146665_10151784000728288_774048776_n.jpg

Тази диаграма на пейта ли е правена? Не изглежда много реална. Какво се оказва, тия комунисти много краднат? :)


МИСЛИМ
тези дето скандират и са по протестите те си гласуват,а не са от другите дето пишеш!

Аз не бих сложил пари на това. ;)
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Не го съди строго, писането на коментари по форумите си е част от бизнеса ;)


Верно е това :)

Ама скивали как ни подпука нема това онова кви алтерантиви, кви пет лева ... И как само през "преломната 1997 СДС яхна протеста" абе шоуто продължава аз само си седя, ям и чета яко е.

Тия лоши сини капиталисти разбиха държавата, а ние интернет лумпените я довършихме ...
 
Последно редактирано:
От: Защо повече няма да отида на протест

Верно е това :)

Ама скивали как ни подпука нема това онова кви алтерантиви, кви пет лева ... И как само през "преломната 1997 СДС яхна протеста" абе шоуто продължава аз само си седя, ям и чета яко е.

Тия лоши сини капиталисти разбиха държавата, а ние интернет лумпените я довършихме ...

Заслужи си 100-те лв. ;)
994268_287349631403452_1526504420_n.jpg
 
От: Защо повече няма да отида на протест

Специално за командира и неговата компания ... Дай да дам повод за радост и на контрапротеста едно яко парче.

http://www.youtube.com/watch?v=k6pPrnBiVog
 
Последно редактирано:
От: Защо повече няма да отида на протест

Кой от каквото разбира и колкото разбира де. Аз съм се пекъл доста години на политическия огън, и съм стигнал до извода че, "Всичките са маскари". Неприятното е че политиците с каквато и окраска да са си въртят игрите, а народа опъва каиша. Извинявам се ако съм оставил неприятно чувство но тази темата ми е слабост.
 

Горе