Как да свалим правителството - пълен инструктаж

От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Не че съм фен на Ердоган, ама той поне си вярва, че го прави за доброто на Турция. Берлускони не го знам, ама нашия си е абсолютна подлога.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Ердоган си е абсолютен ислямист,
влезнал под кожата на турците.
Идеята в поста ми беше че и се ползват едни и същи техники.
БГ - ИТ (протести)
Турция - Северна Корея (параноя, мачкане на вътрешнополитическите опоненти).

Не че в БГ и Италия го нямаше при горепосочените личности.

Диктатурата си има своите характеристики и малко по-задълбочено да погледнете ще ги видите, както и начина за постигането им.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Съмнява ме да знаеш какво значи диктатура, но използваш термина ей така, да плашиш гаргите.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

ползвам го в общоприетия моментен случай.
Не ми се рови сега за историческия (знам че има голяма разлика - От рим)

ПП: пиша с идеята за общи сходства на поведение, не за термини. Ако се загледате в поведението на въпросните хора, ще се видят доста добре приликите)
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Какво е общото между Борисов, Берлускони и Ердоган ?

А: Тоталитарни жадни за власт "обичащи непълнолетни", които ще са толкова дрогирани от властта , че ще смачкат милиони само и само за да си направят кефа!
Жадният за власт диктатор си подаде оставката...Много диктаторско решение.Сегашните "недиктатори" вече 6 месеца се правят,че не забелязват какво се случва на улицата!И повече от тях не са жадни за власт,така ли?Защо тогава са от 20 години в парламента?Орешарски,само през ВМРО не мина.Хора,вие или не мислите с главите си, или мислите,но ги виждате нещата през ваш ракурс.Всичко,което се случва в момента е страшно цинично!Колкото до недоволния бизнес - мисля,че nortrant ви отговори много правилно и то с ФАКТИ,а не с приказки от типа "Пешо ми каза,че...".Понятието бизнес в България е много интересно,предполагам всеки от вас знае,че голяма част от "бизнесмените" ни са такива благодарение на различни "помощи".Когато "помощите" започнаха да спират,да се налагат здрави закони,да се въвежда ред,бизнесът става недоволен,логично.Не мислете,че всичко се върти около вас и вашия IT сектор.Всеки,който е въртял бизнес в България разбира за какво иде реч.Ние,българите обичаме само да получаваме,но не и да даваме,беззаконието за нас е манна небесна,да,всеки по някакъв начин е лъгал държавата и е избягвал законите,но в един момент това просто ще ни затрие.И не ме разбирайте погрешно,не смалявам вината на царете на краденето - политиците,просто правя едно обяснение ,защо толкова много хора са недоволни от Бойко.
 
Подаде си я, защото го викна Обама да му обясни, че е бастун и трябва да го направи. Да не мислиш, че щеше да я пусне? Нещата са малко по-далечни от България. Даже тук са само марионетки. Други седят за властта.

И какво се случва на улицата? Банда идиоти с тъпани и подкупни журналисти, които няма какво друго да отразяват? Гледай си БТВ и се кефи на живота. Недей такива глупости писа по форумите. Явно си много Бойко-ориентиран и това е похвално. Малко са хората с такива интереси. Все едно да харесваш затворническа любов. Респект пич. ;)

Цинично е, че някй като теб ни "отваря" очите. Стига рева за Бойко, няма да се върне. :) Ако се върне, обречени сме и емиграцията е единствения начин. Но се съмнявам народа е е чак толкова тъп пак да си го вземе в парламента да управлява.

И говори в единствено число, кой какво е свикнал да дава и получава. Защото нямаш много даване тук, освен политическите ти глупости, които неструват. Това е до характер и възпитание, не е да се слага под общ знаменател.

Бойко не е политик, това е едно глупаво момче, като Тато, което с покровителство и наглост стига до властта, за да защитава чужди интереси. И то без да има грам скруполи. Ако товва е политик, значи сме обречени. ;)
 
От: От: От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

По важния въпрос въпрос е какво ще стане като падне правителството. Въпрос, който всеки протестиращ се прави, че не чува. Първото нещо, което ще стане е ето този човек да назначи правителство, което ще управлява месеци. Което правителство, освен всичкото друго, ще подготви почвата за завръщането на знаеш кой. Който пък го видяхме колко струва последните години. Е това демократично ли е? Ако тези останат, преебани сме, ако дойдат другите пак сме преебани. Така че няма значение... Както е видно дори и в този форум народа ни е силно податлив на внушения и манипулации и всеки го моделира както му утърва... Варианта в следващия парламент да са РБ, ГЕРБ, ДПС И БСП е съвсем реален, което ще е равносилно на национална катастрофа. Между тях няма нито една българска партия - турци, европейски интернационал, комунистически интернационал и обикновени продажници - слуги на неоосманисти и евреи. Точно тази перспектива не ми харесва изобщо, затова на този етап съм склонен да приема и сегашното положение, като по-малкото зло.
Ако хората изберат Ти-знаеш-кой демократично (50%+1), без значение дали ми харесва, ще трябва да управлява пак. Ако претендираме, че живеем в демокрация, който и да бъде избран, той трябва да бъде избран демократично без значение колко е компетентен. Редно е да ни управляват тези, които сме избрали, а не тези дето са си пренаредили местата с псевдоматематически формули.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Ако претендираме, че живеем в демокрация, който и да бъде избран, той трябва да бъде избран демократично без значение колко е компетентен.
Това не ти ли звучи абсурдно?
 
От: От: От: От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Ако хората изберат Ти-знаеш-кой демократично (50%+1), без значение дали ми харесва, ще трябва да управлява пак. Ако претендираме, че живеем в демокрация, който и да бъде избран, той трябва да бъде избран демократично без значение колко е компетентен. Редно е да ни управляват тези, които сме избрали, а не тези дето са си пренаредили местата с псевдоматематически формули.


Добре, ами ако този некомпетентен, но харизматичен докара 50%+1 с помощта на капитали от заинтересовани чужди, враждебно настроени нам държави? Които са го финансирали за да прокара техните интереси на наша територия. Кво правим тогава?
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

И най-големият проблем е, че този някой не носи НИКАКВА персонална отговорност.
 
От: От: От: От: От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Добре, ами ако този некомпетентен, но харизматичен докара 50%+1 с помощта на капитали от заинтересовани чужди, враждебно настроени нам държави? Които са го финансирали за да прокара техните интереси на наша територия. Кво правим тогава?
Щом са му повярвали толкова хора, явно трябва да управлява. Ако е толкова лесно да бъдат измамени болшинството, явно залсужават съдбата си. Изборът е отговорност. Ако избереш добри политици, ще живееш по-добре. Ако избереш лоши - по-зле. Ако смяташ за нормално човек да не избира политиците, но да твърди, че живее в демокрация, тогава положението за теб е трагично.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Ти дефакто не избираш политиците. На теб ти спускат политически проекти, облъчват те и те карат да гласуваш за тях.

„Най-безнадеждно поробен е този, който грешно смята, че е свободен.” Йохан Волфганг фон Гьоте.

Пример:

9 столични структури на Кунева преминават към Бареков

Къде си бе математик, очаквам скоро да почнеш да защитаваш Барека :lol:
 
От: От: От: От: От: От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Щом са му повярвали толкова хора, явно трябва да управлява. Ако е толкова лесно да бъдат измамени болшинството, явно залсужават съдбата си. Изборът е отговорност. Ако избереш добри политици, ще живееш по-добре. Ако избереш лоши - по-зле. Ако смяташ за нормално човек да не избира политиците, но да твърди, че живее в демокрация, тогава положението за теб е трагично.


Повярвалите му хора са един доста минимален процент. Смея да твърдя... не повече от 15% от всички с право на глас. Гласуват 50% от всички, от тях някой взема половината +1 глас, това е 25% от всички. 15% вярващи + 10% фалшификации, мангали и тн. и ето ти власт. Това ли е управление на мнозинството и демокрация? Според мен не! Ако политиците искаха да променят това щяха да въведат изискване за ценз и задължително гласуване придружено с дебели глоби за не гласувалите. С един замах оправяме, купените гласове, етническите партии в парламента и налагаме волята на мнозинството над малцинството.:)

Това нащо в момента не е никаква демокрация, а си е жив тоталитаризъм. Мислим си, че избираме някой....
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Когато човек не гласува с това той показва, че му е все едно и е съгласен с каквото изберат другите. По този начин напълно съзнателно "гласувах" (т.е. не гласувах) на псевдореферендума. Не виждам нищо лошо в такъв вид гласуване ако си съгласен с изборът на останалите. Ако не си съгласен, гласувай по друг начин.
Не съм привърженик на ограниченията за гласуване, освен ограничението за гласуването от чужбина (тях държавата много не ги касае и без това). Цензът и всякакви подобни филтри биха били идеален инструмент за осигуряване да гласуват само "одобрените". След протестите срещу Бойко имах някакви надежди, че политиците ще благоволят да ни позволят да избираме народни представители (това беше едно от основните искания на протеса, а токът беше на по-заден план), а не партии, които да си избират парийни представители. След това дойде недемократично избрано правителство. Докато не дойдат хора с желание да променят изборната система, дотогава ще се протестира поради управляващи дошли на власт не по демократичен път. Виждам бъдеще за България само в мажоритарния избор по райони (по подобие на избора за кмет). Така читави или некадърни, ние ще си избираме представителите. Каквито ги изберем, такива.
Kъм redrum: За спускането отгоре има нещо вярно в това, но ние не сме длъжни да гласуваме за тези дето ни ги сочат от медиите. Неведнъж съм казвал, че париите са достатъчно на брой за да си избереш някаква що-годе читава различна от тези с медийна пропаганда. Дори на сляпо да избреш различни от тези в НС, трудно ще сбъркаш.
Относно пропагандата: Ако човек е толкова глупав да се връзва, значи заслужава резултатът от избора си.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Kъм redrum: За спускането отгоре има нещо вярно в това, но ние не сме длъжни да гласуваме за тези дето ни ги сочат от медиите. Неведнъж съм казвал, че париите са достатъчно на брой за да си избереш някаква що-годе читава различна от тези с медийна пропаганда. Дори на сляпо да избреш различни от тези в НС, трудно ще сбъркаш.
Относно пропагандата: Ако човек е толкова глупав да се връзва, значи заслужава резултатът от избора си.
Лошото е, че изборът на глупавите определя нашия живот. А глупаците ще избират глупаци, това е ясно. Тая харесва Борисов като мъж и гласува за нея, оная харесва Кунева.
Ей например, вчера гледах страницата във Фб на Кунева и някаква лелка беше написала това отдолу:

Greta Stoianova Госпожо Кунева, не завиждам на хората като вас - които имате способността да анализирате и да предвиждате бъдещето. Сигурно е много тежка мисия.

:shock: И такива дебили ни определят съдбата, защото имат количествено надмощие?
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Лошото е, че изборът на глупавите определя нашия живот. А глупаците ще избират глупаци, това е ясно. Тая харесва Борисов като мъж и гласува за нея, оная харесва Кунева.
Кой е казал, че демокрацията е най-добрият модел? Тя просто е настоящият модел (поне официално). По принцип демокрацията може да сработи само в разумни общества. Проблемът ни е, че без значение дали сме разумни, реална демокрация нямаме, а само се заблуждаваме, че имаме.
 
От: Как да свалим правителството - пълен инструктаж

Реална демокрация може ли да съществува, кога и къде е съществувала? То теоритично може и да има общества на принципа на самоорганизация на пчелните рояци, ама дали може в действителност?
 

Горе