Колко би струвала изработката и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби от типа на стария продавалник?

Рядко пиша тук и има защо, преди да правиш маркетплейс е хубаво да имаш план и концепция, най-вече подход. Платформата е просто едни 10% от цялата дейност. Ако този маркетплейс ще бъде просто хоби, може да намериш някой на WordPress за 3-4 хиляди да направи някаква платформа. Но ако ще имаш 500k за реклама и още 500k за служители, през първата година, само платформата ще струва 30-60 хиляди. Поддръжката годишно ще бъде 50% от сумата за изработка, другити доработки ще се плащат на уговорка.

Ако ще правиш нещо в България, което има 2-3 големи конкурента, взели пазарен дял от 90%, просто трябва да имаш ресурс, без ресурс ще бъде просто загуба на време и мижави последни пари от твоят джоб. По-добре извън България да се насочи дейността, тук имаме активен пазар от 800 до 1 м потребителя, което спрямо Румъния примерно е 7x пъти.

Аз лично бих избегнал този тип дейност и инвестиция, това е доста куца работа, който има опит знае добре.

Поздрави.
 
плашите човека с тези си постове и размисли.... Продавалник стартира преди доста години с едни 1000 лева капитал и след няколко години работа като стана известен и когато имаше най-много посещения и сделки през него, OLX го купиха за 1 500 000 лева. Така , че човека правилно се е ориентирал само , че @Станимир И изглежда и той пропуска един от постовете ми в темата където обяснявам , че ако направи разплащателна система чрез Страйп ще избие рибата и ще стане сайт №1 в БГ-пийринга.
 
плашите човека с тези си постове и размисли.... Продавалник стартира преди доста години с едни 1000 лева капитал и след няколко години работа като стана известен и когато имаше най-много посещения и сделки през него, OLX го купиха за 1 500 000 лева. Така , че човека правилно се е ориентирал само , че @Станимир И изглежда и той пропуска един от постовете ми в темата където обяснявам , че ако направи разплащателна система чрез Страйп ще избие рибата и ще стане сайт №1 в БГ-пийринга.
Плашат защото се обаждат неподготвени! Човека пита за цена а те започват да му обясняват как нямал да успее!!
От всичкия спам само @MegaKaloyan и @DeathShuttle са дали цена тука а аз съм го офертирал на лично. Всичката останала сган се упражнява на тема бизнесплан!
 
От всичкия спам само @MegaKaloyan и @DeathShuttle са дали цена тука а аз съм го офертирал на лично. Всичката останала сган се упражнява на тема бизнесплан!
Истински се възхищавам на хора, които могат да дадат оферта с точна цена на техническо задание от рода на "създаването и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби на стоки от типа на стария продавалник". :D Освен, ако офертата не върви с технически параметри, а не е изстреляна сума. Обикновено после идват изненадите и стават интересни случаи, за които четем всички (сганта) с интерес. :)
 
ауууу, някой се засегнаха :)
Банкооооо, вземи си оправи оная тъпотия от картинката, не се коси тука за нашите оферти :)
Не съм бе, как бих могъл. :) Оправена е още като писа. :)
 
Плашат защото се обаждат неподготвени! Човека пита за цена а те започват да му обясняват как нямал да успее!!
От всичкия спам само @MegaKaloyan и @DeathShuttle са дали цена тука а аз съм го офертирал на лично. Всичката останала сган се упражнява на тема бизнесплан!
Няма неподготвени ето давам оферта веднага 500 лв за така зададените параметри сайт за обяви тип продавалник. Срок седмица понеже съм мързелив, може и за 2 дни ама тогава ще е с 5 лв по-скъпо за експресна поръчка.
 
Рядко пиша тук и има защо, преди да правиш маркетплейс е хубаво да имаш план и концепция, най-вече подход. Платформата е просто едни 10% от цялата дейност. Ако този маркетплейс ще бъде просто хоби, може да намериш някой на WordPress за 3-4 хиляди да направи някаква платформа. Но ако ще имаш 500k за реклама и още 500k за служители, през първата година, само платформата ще струва 30-60 хиляди. Поддръжката годишно ще бъде 50% от сумата за изработка, другити доработки ще се плащат на уговорка.

Ако ще правиш нещо в България, което има 2-3 големи конкурента, взели пазарен дял от 90%, просто трябва да имаш ресурс, без ресурс ще бъде просто загуба на време и мижави последни пари от твоят джоб. По-добре извън България да се насочи дейността, тук имаме активен пазар от 800 до 1 м потребителя, което спрямо Румъния примерно е 7x пъти.

Аз лично бих избегнал този тип дейност и инвестиция, това е доста куца работа, който има опит знае добре.

Поздрави.
По тази логика дай нищо да не правим в БГ защото няма пазар, малко клиенти, само куци и кьорави живеят и т.н.
Сигурен съм че когато човека започнал темата се ориентира в многото тъпотии и малкото ценна информация ще изкоментира всичко с бъдещите разработчици и ще си вземе решението.
 
Истински се възхищавам на хора, които могат да дадат оферта с точна цена на техническо задание от рода на "създаването и поддръжката на маркетплейс сайт за продажби на стоки от типа на стария продавалник". :D Освен, ако офертата не върви с технически параметри, а не е изстреляна сума. Обикновено после идват изненадите и стават интересни случаи, за които четем всички (сганта) с интерес. :)
Благодаря за ирониятя :) ако искаш да ти направя детайлна разбивка на моята оферта? съвсем да оспамим темата на човека.
 
Още едно пояснение:
Очевидно не се търсят оферти, просто темата е пусната за т@ш@к.

Най-вероятно Блинки е "ъпгрейднал" бота, т.е. почнал е да вкарва малко въображение в съчиняването на теми.
 
Още едно пояснение:
Очевидно не се търсят оферти, просто темата е пусната за т@ш@к.

Най-вероятно Блинки е "ъпгрейднал" бота, т.е. почнал е да вкарва малко въображение в съчиняването на теми.
И не ми е харесал офертата която му пратих на лично 😂
 
И не ми е харесал офертата която му пратих на лично 😂
Ако темата беше от автентичен юзър, самият той щеше да даде оферта.

ПП: може и да го е направил на лично де, нема как да знам.
 
Ако темата беше от автентичен юзър, самият той щеше да даде оферта.

ПП: може и да го е направил на лично де, нема как да знам.
Ако бъдем честни, юзъра ми отговори няколко пъти, но това НЕ означава че НЕ е Банко 😂
 
За тия дето не четат:
Задание има и то е "Като стария ОЛХ"!
Всъщност е:
от типа на стария продавалник?
Аз честно казано не знам как е изглеждал стария продавалник.
Преди това:
:D :D :D

Може би това:


Важното е, че човека има 3 оферти. :)

@contra , това не знам дали е бот, напълно реален потребител си изглежда. ;)
 
Ако бъдем честни, юзъра ми отговори няколко пъти, но това НЕ означава че НЕ е Банко 😂
Червени флагове при разглеждане на обява за уеб проект: :)
  1. Съдържа "колко ще струва" или нещо подобно
  2. Искат се "оферти на лично"
  3. Постната е в предприемач.ком
И аз понякога давам оферти и на такива, важното е да не се влагат много надежди :)
 
Всъщност е:
Аз честно казано не знам как е изглеждал стария продавалник.
Преди това:
:D :D :D

Може би това:


Важното е, че човека има 3 оферти. :)

@contra , това не знам дали е бот, напълно реален потребител си изглежда. ;)
по времето на Продавалник преди да го купят OLX нямаше толкова хейтъри и завистливи хора. Тогава под всяка една обява можеше да коментираш стоката и продавача. От както стана OLX вече не може. Имаше рейтинги на продавачите , имаше секции като "Купувам" сега тези неща ги няма, но и хейтърите станаха с 5000% повече :)
 
Червени флагове при разглеждане на обява за уеб проект: :)
  1. Съдържа "колко ще струва" или нещо подобно
  2. Искат се "оферти на лично"
  3. Постната е в предприемач.ком
И аз понякога давам оферти и на такива, важното е да не се влагат много надежди :)
Какво те притеснява въпроса колко ще струва??? Това да не ти е хляба от магазина който е в диапазона 1-5лв и да знаеш цената. Напълно нормално е да се попита за ориентировъчна цена, след това се влиза в детайли и накрая се прави сметкоплана/разчет на време и пари и ако и двете страни са съгласни се мятат задачите.
 

Горе