Проект "България"

От: Проект "България"

Хубаво е, че има още наивници като автора на темата, които си мислят, че могат да променят България, а след това може би и света....

Сериозно по темата - изключително съм за предложенията за правото на защита на частната собственост с оръжие. Или по - просто казано - ако някой неканен влезе в моята собственост да имам пълното право да му светя маслото без да има никакви правни последици за мен от това ми мое действие.

Другото предложение - за детските няма да е продуктивно. Имаме няколко шанса да се справим със заливащото ни циганско море.

Първо и най-важно - ДА НИ ПРИЕМАТ В ШЕНГЕН. Хиляди цигани моментално ще тръгнат към Испания, Франция,Скандинавските страни и т.н.

Второ - да се опитаме да образоваме тия подхора - да ги научим какво е презерватив и противозачатъчни. Ако трябва да се спонсорира инициативата. Да се предоставят безплатни противозачатъчни. Айде - манго няма да си надене гумата никога - това съм сигурен. Но Айше винаги ще глътне едно хапче преди да се сноши с манго - поне повечето ще го направят.

Само да добавя, че според електронния регистър, където ежедневно се отбелязват всички раждания - тази година ще е рекордна по ниска раждаемост откакто изобщо се води статистика - от преди около 120 години.

Засега са родени 51 959 деца. Предполагам, че най-много половината от тях да са българчета.
 
От: Проект "България"

Не знам защо толкова повтаряте това за правото на защита на частната собственост като то и в момента го има:
Наказателен Кодекс:
Чл. 12. (1) Не е общественоопасно деянието, което е извършено при неизбежна отбрана - за да се защитят от непосредствено противоправно нападение държавни или обществени интереси, личността или правата на отбраняващия се или на другиго чрез причиняване вреди на нападателя в рамките на необходимите предели.
....
(3) Няма превишаване пределите на неизбежната отбрана, ако нападението е извършено чрез проникване с насилие или с взлом в жилище.

Това, което трябва да се учат хората е не как не трябва да правят деца, а какво да ги правят след това.

SmartBusiness, пиши ме и мен в списъка на наивниците.
 
От: Проект "България"

Хубаво е, че има още наивници като автора на темата, които си мислят, че могат да променят България, а след това може би и света....

Добре де виж сега.. правя в момента онлайн магазин. Страшно много съм ангажиран с фирми, поръчки, рекламни стратегии и т.н.т.
Ако си тупам топката ще си печеля ще си се справям с проблемите и ще ми е през оная работа за "другите".

Афектирах се от това че повечето Българи мислят че нищо не могат да направят за да живеем по-добре.
И никой нищо не прави реално.
Можем и ако погледнем сериозно на проблема ще се справим.
Гледаме новини как цените скачат, убиват се стари хора, мизерия и корупция на всеки километър...
Системата е създадена от Нас за да живеем по добре. Депутати да взимат решения и закони а ние да и се доверим.
Както виждате толкова години тая система не сработва защото всички са корумпирани до ушите. Крадат нашите пари.
Ако има една гилотина пред народното събрание и който го хванем в корупция да заповяда там /в кръга на шегата/
Пак казвам системата щом не ни харесва можем да я променим.

Относно темата за циганите до тук стигнахме:

- Ограничение на детските надбавки до 2 деца на семейство. /Все още се обсъжда/
- Образование - радикална промяна - разделяне на преподаваща от изпитваща част
- ТВУ-та - тук ще се учат на труд още от малки - а той ще е полезен и в ползва на цялото общество.
- Прилагане на всякакви мерки за самоотбрана според степен на заплаха или цел кражба когато лице е нарушило границите на частна собственост.
- Здрава съдебна система, която да не ги пуска с 22 присъди да се разхождат между нас.
- Приемане на България в Шенген.
- Благотворителни, неправителствени организации да предоставят в гетата безплатни противозачатъчни хапчета.

Може да съберем още коментари относно тази тема и да се реши възможно най-бързо защото има още много теми които трябва да се обсъдят.
Ето в това кратко филмче показват силата на интернет и на мнозинството http://zamunda.net/details.php?id=327055&hit=1
 
Последно редактирано:
От: Проект "България"

SmartBusiness, пиши ме и мен в списъка на наивниците

То "наивник" не е лошо в случая.

Не съм юрист, но ако гръмна некой мангал, който е влезнал да краде - не мисля, че ще се отърва.

Доколкото слушах дебатите около последните такива случаи - трябва първо тоя, който е влезнал да те нападне и то с някакво оръжие, за да можеш да го застреляш. В цитираните от теб текстове също се говори за "нападение".

Аз обаче не искам да чакам никой да ме напада и да гледам с какво (дали е достатъчно опасно, за да имам правната възможност да го гръмна). Защото ако ме нападне с пръчка, това не било достатъчно опасно. Трябвало с нож или огнестрелно оръжие да е, за да мога и аз да използвам огнестрелно оръжие. Ако примерно мангала ме нападне с тиган, аз трябва да ходя да търся и аз тиган, за да се отбранявам по законния начин.

Искам в момента, който някой неканен и нежелан от мен човек или мангал прекрачи прага ми, да мога да му светя маслото.
 
От: От: Проект "България"

И никой нищо не прави реално

Ако си млад българин и си останал тук, пък и бизнес се опитваш да правиш - то реално ти вече си за орден !

- Ограничение на детските надбавки до 2 деца на семейство.

Аз съм твърдо против това ! По този начин ще бъдат наказани и малкото българи решили да имат повече от 2 деца (аз познавам такива). Защо заради мангалите, да горят и те?

Казах какво е решението ! И съм напълно сериозен ! Благотворителни, неправителствени организации да предоставят в гетата безплатни противозачатъчни хапчета. Много от мангалките не искат да раждат толкова много. Второ - приоритет - приемане в Шенген ! За съжаление европейците са хитри лисици и усещат, че ги очаква ромско нашествие и ще пасуват докато могат, но това няма да е вечно. Образование, ТВУ - тия неща нямат връзка в случая.

Здрава съдебна система, която да не ги пуска с 22 присъди да се разхождат между нас. И правото да гръмнеш всеки мангал дръзнал да прекрачи линията на частната ти собственост, независимо с какво и дали е въоръжен !
 
От: Проект "България"

@2fast4you, пускай документите за регистрация на една неправителствена организация и газ към парламента :D... няма кой да те чуе това е проблема, ако искаш пускай и 300 и 30 предложения за промени в закони, наредби и т.н, в близките още 20 години, ще си се въртят едни и същи ( както и до сега ) и нищо няма да се промени, докато не се напапкат доволно. Друг проблем е, че българското общество в момента е в състояние на пълна депресия, движи се изцяло и само по течението, така, че няма как да очакваш нито подкрепа под формата на стачки, протести и какво ли не, по простата причина, че вече на 95% от обществото му е все тая... прекалено силно обезверено е за съжаление.... :cry::cry::cry:
 
От: Проект "България"

В съседната тема го казах, но понеже дискусията се е прехвърлила тук, ще повторя. Мести се столицата в Кърджали, така българите там бързо ще станат мнозинство. Хасково е наблизо и то ще бъде облагородено. Решава се веднага проблемът с евентуални териториални претенции и други подобни за поне 100 години напред.

Проблемът с източването на държавния бюджет от циганите също е лесно решим без дискриминация и расизъм. Просто се спират всички видове социални помощи, детски надбавки и други подобни, ако човекът няма поне средно образование. Никой в Европа няма да ни обвини и парите вече ще отиват където трябва. Чиста работа.

Обаче готови ли сте да платите цената за местенето на столицата? Не мисля. София ще стане незначително градче със западнала икономика, каквото е било преди да стане столица. Какво ще жертвате за доброто на родината си?
 
От: Проект "България"

Първо и най-важно - ДА НИ ПРИЕМАТ В ШЕНГЕН. Хиляди цигани моментално ще тръгнат към Испания, Франция,Скандинавските страни и т.н.

И хиляди африканци ще заемат мястото им.
 
От: Проект "България"

В съседната тема го казах, но понеже дискусията се е прехвърлила тук, ще повторя. Мести се столицата в Кърджали, така българите там бързо ще станат мнозинство. Хасково е наблизо и то ще бъде облагородено. Решава се веднага проблемът с евентуални териториални претенции и други подобни за поне 100 години напред.

Проблемът с източването на държавния бюджет от циганите също е лесно решим без дискриминация и расизъм. Просто се спират всички видове социални помощи, детски надбавки и други подобни, ако човекът няма поне средно образование. Никой в Европа няма да ни обвини и парите вече ще отиват където трябва. Чиста работа.

Обаче готови ли сте да платите цената за местенето на столицата? Не мисля. София ще стане незначително градче със западнала икономика, каквото е било преди да стане столица. Какво ще жертвате за доброто на родината си?

Нова столица на България около Угърчин и Луковит?
 
От: Проект "България"

Тази идея не бях я чувал, но е меко казано абсурдна. При избора на нова столица водещ винаги е политическият мотив, а не икономическият. Каква полза, че ще разработим някакъв западнал район, ако след години вече няма да имаме държава?
 
От: Проект "България"

Че в последните 20 години има ли такова нещо като държава?
"Държавата — това е институция или съвкупност от институции, чиято основна задача (независимо от всички други задачи) е охраняване на правовия ред."
 
От: Проект "България"

Без избори и без партии. Който е на власт ще му го набием това за да го вкара :)

Пример: http://youtu.be/kjnzwvz3-Yw

Но все пак трябва да се пробва по цивилизован начин.

Крайно време да се повтори това което стана тогава пред парламента. Но мисля че голяма част от тези хора които протестираха там вече са извън България. Имаше една стара тема в която разисквахме нещо подобно - Ако сте мин.председател? - обърни внимание на предложенията на Unwise и nortrant най много те ми харесаха. :)
 
От: От: Проект "България"

Можем и ако погледнем сериозно на проблема ще се справим.
Точно затова не бих се доверил точно на теб, тъй като разглеждаш нещата прекалено повърхностно от гледна точка оплакване, а не търсене на ефективни решения.

Относно темата за циганите до тук стигнахме:

- Ограничение на детските надбавки до 2 деца на семейство. /Все още се обсъжда/
- Образование - радикална промяна - разделяне на преподаваща от изпитваща част
- ТВУ-та - тук ще се учат на труд още от малки - а той ще е полезен и в ползва на цялото общество.
- Прилагане на всякакви мерки за самоотбрана според степен на заплаха или цел кражба когато лице е нарушило границите на частна собственост.
- Здрава съдебна система, която да не ги пуска с 22 присъди да се разхождат между нас.
- Приемане на България в Шенген.
- Благотворителни, неправителствени организации да предоставят в гетата безплатни противозачатъчни хапчета.

Подчертаните неща са глупостите. Ще започна с изненадата какво общо има образователната система с темата за циганите? Ще дам пояснение и за всяка от другите глупости:
- Аз като дете от многодетно семейство мога само да поздравя родителите си за решението им да имат повече деца. Всякакви рестрикции върху раждаемостта в условия на отрицателен прираст на населението го разглеждам като престъпление срещу народа.
- Кой кого ще учи на труд? Какъв труд? Или май говорим за експлоатиране на детски труд? Неплатеният труд е експлоатация освен когато не е в доброволен (т.е. незадължителен) вид.
- Това няма да го коментирам, защото не виждам смисъл. Няма смисъл тук да си говорим как ще правим по-кръгло колелото когато то реално си е кръгло.
- Не ми е известно някой дори с една присъда да е просто така пуснат освен ако не е условна. При втора присъда няма как да е условна, а при 22 няма нужда да коментирам. Хубаво е когато някой дава предложения за промени в съдебната система да се позапознае с това как е устроена в момента и кои части от съдебната система я ос*рат най-често. Ти правиш ли разлика между осъден и "с висящо дело" (това не знам да е правен термин и си нямам идея защо се ползва) и кой е виновен за да ги има тези "висящи дела"? С толкова повърхностно гледане на нещата, може да вкараме камара безобидни жертви по затворите, за да задоволим желанието си за наказани "престъпници".
- Държавата не и е работа да създава благотворителни или каквито и да е организации. Дори да се доставят такива никой не може да ги задължи да ги ползват. Аз например съм върл противник на противозачатъчните хапчета, тъй като те са вредни за женския организъм и при продължителна употреба водят до невъзможност да имат деца продължително време или до края на живота си. Тук пак стигаме до унищожаване на народа чрез рестрикции срещу раждаемостта.

Извод:
Ако се организира сериозен проект за оправяне на България, то бих участвал само ако там присъстват компетентни хора, които си имат идея за какво говорят. Ако щеш се обиждай, но когато говорим за толкова много човешки съдби не може да представяме толкова повърхностно нещата.
 
От: Проект "България"

Повечето от горепосочените точки /тирета/ са от потребители на този форум.
За това направих тази тема и тази идея защото не съм експерт и реално давам старт на нещо което Вие ще градите.
Ако разбирах толкова много щях да напиша в прав текст какво ще направя и нямаше да искам съвети.
Ако си компетентен заповядай дай идеи и ще ги обсъдим.
Давам пример за сайта saprotiva.com. Собственикът на сайта дава информация за "будни хора" както я наричат.
Екипът на този сайт като цяло не смятам че са компетентни по всяка една тема написана там за това се нуждаят от подкрепата на хората http://www.saprotiva.com/prisaedini-se-kam-saprotivata/ . Случаят тук е подобен. Не съм ял закона за да го знам целият за това кой колкото знае както твоят анализ помага в случаят. Все пак целта ни е една и съща.
 
От: От: Проект "България"

Точно затова не бих се доверил точно на теб, тъй като разглеждаш нещата прекалено повърхностно от гледна точка оплакване, а не търсене на ефективни решения.



Подчертаните неща са глупостите. Ще започна с изненадата какво общо има образователната система с темата за циганите? Ще дам пояснение и за всяка от другите глупости:
- Аз като дете от многодетно семейство мога само да поздравя родителите си за решението им да имат повече деца. Всякакви рестрикции върху раждаемостта в условия на отрицателен прираст на населението го разглеждам като престъпление срещу народа.
- Кой кого ще учи на труд? Какъв труд? Или май говорим за експлоатиране на детски труд? Неплатеният труд е експлоатация освен когато не е в доброволен (т.е. незадължителен) вид.
- Това няма да го коментирам, защото не виждам смисъл. Няма смисъл тук да си говорим как ще правим по-кръгло колелото когато то реално си е кръгло.
- Не ми е известно някой дори с една присъда да е просто така пуснат освен ако не е условна. При втора присъда няма как да е условна, а при 22 няма нужда да коментирам. Хубаво е когато някой дава предложения за промени в съдебната система да се позапознае с това как е устроена в момента и кои части от съдебната система я ос*рат най-често. Ти правиш ли разлика между осъден и "с висящо дело" (това не знам да е правен термин и си нямам идея защо се ползва) и кой е виновен за да ги има тези "висящи дела"? С толкова повърхностно гледане на нещата, може да вкараме камара безобидни жертви по затворите, за да задоволим желанието си за наказани "престъпници".
- Държавата не и е работа да създава благотворителни или каквито и да е организации. Дори да се доставят такива никой не може да ги задължи да ги ползват. Аз например съм върл противник на противозачатъчните хапчета, тъй като те са вредни за женския организъм и при продължителна употреба водят до невъзможност да имат деца продължително време или до края на живота си. Тук пак стигаме до унищожаване на народа чрез рестрикции срещу раждаемостта.

Извод:
Ако се организира сериозен проект за оправяне на България, то бих участвал само ако там присъстват компетентни хора, които си имат идея за какво говорят. Ако щеш се обиждай, но когато говорим за толкова много човешки съдби не може да представяме толкова повърхностно нещата.

Как може да кажеш, че образованието няма нищо общо с мангалите?
те са прости - това трябва да се промени, или поне малко да знаят поне основните неща.

Няма да казва, че и голяма част от българите тъпеят! Няма да давам пример с техни идоли!
така, че не казвай, че образованието няма нищо общо с циганите.

за ТВУ-тата - единствения затвор за непълнолетни (14-18 год) е в Бойчиновци.
добре - няма да е задължителен а доброволен, но задължителен ще е за тези над 18год. - затоврници от всички затвори
половината там са цигани

В дома има работилница, където се провежда професионално обучение по дървообработване, организират се художествени ателиета, курсове по озеленяване, по фотография, по компютри. Все неща, които биха били полезни в живота навън. Всеки сам избира в кой курс да се включи, единствено училището не е по желание, тъй като по закон то е задължително за всеки до 16 години. Много от момчетата идват тук неграмотни, въпреки че имат издадени дипломи за завършен 5-6-ти клас.Едва в дома се научават да четат и пишат. Работата и училището дават и друго предимство - възможност за по-бързо излизане на свобода. Като в нормалните затвори два изработени дни (или два дни по осем часа в училище) се равняват на три излежани.

за детските - естествено, че промяната (детски само за две деца + близнаци, тризнаци и т.н.) няма да се отрази за децата в заварено положение.
Промяната ще засегне всички родени 10 месеца след приемане на промяната. (тук има един проблем - циганите като разберат за това - ще има бум на ражданията :mrgreen: но те няма да са толкова много..все пак има само 10 месеца...а и децата до като тръгнат училище ще минат 7 год а до тогава няма да има цигански проблем).

Ти даваш пример със себе си - би ли казал дали твоите родители са решили да имат толкова деца заради детските? аз мислея, че не - тогава това не би променило решенията на родители като твоите.


искам да коментирам това
- Прилагане на всякакви мерки за самоотбрана според степен на заплаха или цел кражба когато лице е нарушило границите на частна собственост.
категорично против съм!
не бих убил човек заради това, че ще ми открадне един телевизор!
независимо дали е циганин или българин!

при работеща съдебна система и добра работа на МВР - не би било нужно чак такива мерки..защото голяма част от хората ще съжаляват след това което са сторили.

- Благотворителни, неправителствени организации да предоставят в гетата безплатни противозачатъчни хапчета.
от това няма да има много ефек...само апри ще се хвърлят на вятъра и 98% от циганите няма да ги ползват защото са неграмотни и тъпи - ще мислят, че искаме да ги тровим защото ги раздаваме само на тях.

Ако идеш в джунглата при едно племе и дадеш на една жена хапче - тя дали ще го изпие?

не мисля, че това ще реши проблема.
 
Последно редактирано:

Горе