Проблема е, че е някво събитие откриването на кофа с навес, както виждаме не е само за децата, цял монтиран клип има и рекламка на "програмата", че са постигнали нещо значимо. Да рекламираш програма за развитие с навес за 1 казан е смешно.
>>
Е "цял", ЦЯАЛ биг факин клип.
Къде? В един малък канал от многото, стотици хиляди, или може би милиони канали във ВК. И то не какъв да е, а малък канал, някъде в тюменска област (там ли беше?). Канал на селската младеж, някъде из тюменско. Ето ги:
в центъра - Фьодор Маслов, Директор на центъра "Обърната къща"
И двеминутно клипче с явно, очевидно и очеизбождащо режисьорски подход. Или се правим, че не знаем кво е тва? Начи, кофата си е кофа, и по принцип, за някакво си тюменско селце, може и да е нещо. Що? Ми нямат, зле са и нямат, имат нужда от кофа с навес и кофата за тях там е нещо. (Ся, ако някой твърди разцвет на руските села, който няма, тва вече си е негов проблем.)
Въпреки тва, че може да е нещо за тях, некакво дребно подобрение, те не живеят в 17-ти век, имат телевизори, гледат, сверили са си ценностните системи, така че кофата с навес в никой случай не може да бъде възприето като нещо голямо, като цивилизационен напредък за ленти и фанфари (въпреки, че може да е от практично до много необходимо в бита им - не сме ходили в селото, не знаем).
И клипчето, очевидно, е направено с режисьорски чалъми, които не са някакви велики чалъми, но са доста приятни, на мен ми хареса. И един от тез чалъми е нарочно преиграване на значимостта - ако някой не го вижда тва, не знам. Съвсем нарочно е търсен тоя ефект, простата работа по една кофа с навес да се представи като къснометражен филм за събитие, поради което е и пародийно, което също ме изкефи. (Там е включен и елемента с предаванията за майстори и т.н.) Те правят една тъпа кофа с навес, що да не го заснемат така, леко творчески, с пародия, но не прекалена, не е присмех към децата например, за които може да е неква малка детска радост. (А освен тва видех повече прародителско тяло, вероятно бабите на децата, които се кефиха, че са там с внучките си. И тва е организирано - колкото и скромно да е, все пак е организирано някак - от екипа, поради което отхвърляме теорията на Новата, че децата са наглАсили родителските тела.)
Ся, тука вече се усложняват нещата.
dom-verh-dnom.ru
Творческа реформа на боклука
Същността на проекта
Проектът е насочен към създаване на благоприятна жизнена среда в селските райони, облагородяване на малки територии и подобряване на качеството на живот в селските райони чрез създаване на креативни площадки и огради около контейнерите за смет.
По проекта ще бъдат извършени следните работи: площадката е бетонирана, монтиран е метален навес, монтирана е информационна табела с информация за графика за сметоизвозване, правилата за извозване на отпадъците, както и информация за национален проект „Екология“, чиито задачи и цели преследва нашият проект, както и върху сенниците ще бъдат поставени креативни, мотивиращи надписи, които да въздействат върху екологичната култура на младежите от селото.
Въз основа на резултатите от подреждането на площадките за събиране на твърди отпадъци ще бъде заснет и разпространен в медиите финален креативен видеоклип, който ще помогне не само за разпространение на информация за проекта, но и ще покаже, че младите хора могат и трябва да станат лидери на промяната на техните територии!
География на проекта
Цели на проекта:
1. Повишаване на привлекателността на малките селски райони
2. Въздействие върху екологичната култура на младежта
3. Създаване на полезни предмети на изкуството
Другите проекти:
dom-verh-dnom.ru
Екипът:
dom-verh-dnom.ru
Относно:
dvverhdnom.tilda.ws
10000 участници селска младеж; 30 села от целия Уралски федерален окръг; 8 постоянни съдружници; 100000 гледания (информационно отразяване в медиите)
xn--80ahddxdcqb6a6ioc.xn--p1ai
В Тюменска област ще отвори врати селски младежки център
15 април 2022
Това ще стане възможно благодарение на безвъзмездна помощ от Росмолодеж в размер на 2 милиона и 300 хиляди рубли, която беше спечелена от Държавния аграрен университет на Северния Заурал. Всеруският конкурс за младежки проекти сред образователните организации на висшето образование тази година се проведе от февруари до април. Бяха приети почти 2,5 хиляди проекта от 354 образователни институции от 80 съставни образувания на Русия.
Идеята за създаване на първия студентски център за селска младеж в Тюменска област „Обърната къща“ е студентско пространство за селска младеж, както и набор от нестандартни и модерни събития, насочени към развитие и популяризиране на селското стопанство сред студентите. Той ще се намира в Тюмен на адрес: ул. Рощинское шосе, сграда 12. „Създаването на център за селска младеж в Тюменска област е една от нашите стратегически цели и днес ние направихме първата стъпка към това. Ние ще създадем първия студентски център за селска младеж към Държавната автономна институция на Северния Заурал“, каза Фьодор Маслов, председател на регионалния клон на Руския съюз на селската младеж в Тюмен."
Проект тюменского активиста Федора Маслова "Креативная мусорная реформа" победил в экологическом конкурсе Росмолодежи в номинации "Развивай среду". Сертификат на получение гранта в размере 1,2 миллиона рублей лауреату вручили на Камчатке, где проходил заключительный этап Всероссийского...
rg.ru
13.09.2022 г.
Жител на Тюмен ще използва безвъзмездна помощ за развитието на село Курган
Проектът на тюменския активист Фьодор Маслов „Креативна реформа на отпадъците“ спечели екологичния конкурс на Росмолодеж в категорията „Развитие на околната среда“. Сертификат за получаване на безвъзмездна помощ в размер на 1,2 милиона рубли беше връчен на лауреата в Камчатка, където се проведе финалният етап на Всеруския младежки форум „Екосистема“. И Фьодор ще похарчи парите в района на Курган за подреждането на контейнерни площадки в село Раскатиха.
Маслов е възпитаник на Раскатихинская гимназия. Постъпва в Курганската селскостопанска академия, след което продължава обучението си в магистърска програма в Аграрния университет на Северния Заурал в Тюмен и остава в съседния регион. Вярно, той не забравя за малката си родина.
Идеята за проекта за реформа в смета по думите му се е родила от само себе си. Веднъж дойдох в Раскатиха и видях кофи за събиране на боклук по улиците. На някои места те лежаха настрани: бездомни крави се опитаха да видят какво има вътре и ги събориха. Веднага кучетата се разровиха из отпадъците, вятърът разнесе найлонови торби и хартия из селото. През лятото целият този позор се покрива с дъжд, през зимата снегът заспива.
„Според проекта трябва да бетонираме зоната за контейнери, да направим ограда, да поставим метален навес, табела с график за събиране на боклука, правила за изхвърлянето му, както и информация за националния проект „Екология“, обясни Фьодор. - Общо планираме да оборудваме 17 такива площадки.
„Просто искаме да го направим хуманно“, е обявеният краен резултат. Оградите трябва да бъдат ярко декорирани, превръщайки ги в истински предмети на изкуството. На сенниците ще се появят мотивационни надписи, предназначени да насърчават екологичната култура и да включат местните деца в процеса на преобразяване на тяхната малка родина. След като цялата работа приключи, се планира да се заснеме креативно видео за това как самите млади хора могат да променят живота към по-добро на своите територии.
Междувременно подобряването е в правомощията на местните власти.
„Има правомощия, но няма пари“, въздъхва ръководителят на администрацията на Раскатихинския селски съвет Акмеджан Тутуков. - Регионалният оператор докара кофите за смет, постави ги в целия район, събира пари за услугите си, а общината трябва да подготви площадките. Никой обаче не отдели средства за това. Разбира се, много благодаря на Федор. Не за първи път помага на селото. Имахме късмета да го имаме.
Всъщност събирането на боклука беше предшествано от проекта „Културно сърце на селото“, благодарение на който бяха обновени шест библиотеки в Тюменска и Курганска области, включително в родното село на активиста. Тогава дойде ред на оригиналната инициатива - „Не изложба на кожени палта“. Творците са забелязали, че кожените палта често се продават в селските културни центрове. Със спечелената безвъзмездна помощ те закупиха оборудване и оборудване, така че местният център за отдих да има клубове, да пуска музика, да провежда празници, а не да продава кожени палта.
Според спомените на директора на училището Раскатихинская Галина Кубасова, Фьодор винаги се е отличавал със своята загриженост, притеснен: защо градът се развива, но селището не? В седми клас дори писах на президента на Русия за това. И сега той самият трансформира селата, като оглави Центъра за творчески проекти на селските територии „Обърнатата къща“ в Тюмен и гордо носи суичър с надпис „Аз съм от селото“.
Доста напорист и обаятелен тюменски активист, бих казал, още малко и за президент ще се кандидатира! Така че моята версия е, че Путин се уплаши за бъдещето си в Кремъл, и:
(Фондът за президентски грантове)
Единый оператор грантов Президента Российской Федерации на развитие гражданского общества с 3 апреля 2017 года.
xn--80afcdbalict6afooklqi5o.xn--p1ai
Творческа реформа на боклука
Опазване на околната среда и хуманно отношение към животните
дата на кандидатстване
16.10.2023 г
Искана сума
4 596 051,50 рубли
Съфинансиране
1 647 642,00 рубли
Общата стойност на проекта
6 243 693,50 рубли
Статус на проекта: проектът не е получил подкрепа"
Еемии.. Абе, да сме живи и здрави. Поне Альончето е убава.