144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

leonssss

Well-Known Member
С настъпващата пролет психиатриите се напълниха. Лекари записват пациенти за планово лечение за три седмици напред.

Националеният консултант по психиатрия и началник на Клиниката по психиатрия в столичната Александровска болница проф. Вихра Миланова обясни, че при тях няма нито едно празно легло, а нови болни ще приемат чак след половин месец.

В момента там лежат предимно млади хора на 30-40 години с депресии, тревожни разстройства, панически атаки.

През пролетта традиционно се обостря състоянието на хора с диагнози като биполярно разстройство (някога наричано циклофрения) и шизофрения.

„В последните две седмици 60% от приетите са все българи на терапия със силен бензодиазепин. Но той бе изтеглен и състоянието им се е влошило заради промяна в лечението”, посочи проф. Миланова, цитирана от „Труд”.

Повечето от пациентите й са жени.

Междувременно стана ясно, че 144 203 българи са се регистрирали като психично болни. Реалният брой обаче е неизвестен.

Причината е, че в България липсва цялостна информационна система, с която да се осъществява регистрация на лица с психични заболявания.


http://novinite.bg/articles/89674/Psihiatriite-se-prepalniha:rolleyes:
 
От: 144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

144 хиляди, много е малка бройката ми е струва. :) Като си направи една разходка човек навън ще види, че поне 2 от 10 са изпляскали....а останалите са на ръба.:p
 
От: 144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

В задачата се пита колко от тях са във форума? Затова съм и постнал темата:roll:
 
От: 144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

Според мен лудите са толкова много, че нормалните се считат за луди, то целия свят е изперкал ти говориш за България.
И за изперкването има вина и интернет честно казано, който постепенно заменя нормалния начин на общуване, а ние не сме евулюирали още толкова бързо, нуждаем се от нормално общуване и в същото време не се нуждаем от толкова много информация с която сме заляти всеки ден от всякъде, как да не се побъркаш:)
 
От: От: 144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

Според мен лудите са толкова много, че нормалните се считат за луди, то целия свят е изперкал ти говориш за България.
И за изперкването има вина и интернет честно казано, който постепенно заменя нормалния начин на общуване, а ние не сме евулюирали още толкова бързо, нуждаем се от нормално общуване и в същото време не се нуждаем от толкова много информация с която сме заляти всеки ден от всякъде, как да не се побъркаш:)

правилно
сигурно на ден в интернет
всъшност аз не излизам от него
вънка ли съм на телефона си гледам
прибирам се веднага на компа
егаси и наркомана дето съм станал
нти пъти влизам на ден по форумите и голите каки
икономически сайтове по малко
и какво ли не
егаси спряха ни тока и оревахме всичко
 
Последно редактирано:
От: 144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

Ненормални сме без да го осъзнаваме, но всъщност осъзната лудост не съществува:)
Малии добре, че няма режим на тока кат едно време:)
 
От: 144 203 българи са се регистрирали като психично болни.

Затова телефона е все на 100% заряд ако има контакт край мене :D
Ненормални сме без да го осъзнаваме, но всъщност осъзната лудост не съществува:)
Малии добре, че няма режим на тока кат едно време:)
 

Горе