23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

white_pawn

Well-Known Member
Надъхайте се малко :)

Съоснователите пускат Snapchat за свободно ползване от света през септември 2011 година от лаптоп в хола на родителите на Евън Шпигел. Само две години по-късно, в социалната мрежа се споделят повече от 350 милиона изображения на ден.

http://smartnews.bg/even-spiegel-snapchat/
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Интересно и мотивиращо
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Мен пък изобщо не ме мотивира - точно обратното. Излиза, че човек с наистина уникална идея има по-малък шанс да я реализира и да забогатее, отколкото просто да преоткрие топлата вода и да се надява на късмет повече хора да пият от нея. Кое му е якото на това приложение - има сигурно, ако не стотици, поне десетки подобни. Да не говорим пък и като функционалност, че не виждам с какво би могло да ме привлече. Ама както и да е, явно аз съм ненормален нещо и не разбирам как се случват нещата.
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Мен пък изобщо не ме мотивира - точно обратното. Излиза, че човек с наистина уникална идея има по-малък шанс да я реализира и да забогатее, отколкото просто да преоткрие топлата вода и да се надява на късмет повече хора да пият от нея. Кое му е якото на това приложение - има сигурно, ако не стотици, поне десетки подобни. Да не говорим пък и като функционалност, че не виждам с какво би могло да ме привлече. Ама както и да е, явно аз съм ненормален нещо и не разбирам как се случват нещата.
Дано да не съжалява след година само
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Това го четох преди десетина дни някъде и първото, което си помислих е, че алчността няма край.
Квото и ща де .. 3 млрд. долара са тва бе.. с какъв акъл се отказват и колко още искаш ми не си живееш животеца.
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Излиза...

извода ти е малко странен за мен и не мога да ти отговоря.

Кое му е якото на това приложение - има сигурно, ако не стотици, поне десетки подобни. Да не говорим пък и като функционалност, че не виждам с какво би могло да ме привлече.

тоест, не би трябвало да има и конкуренция??? Oтносно функционалноста- питай някой от ~20-те милиона потребители.

Някой не чете Ен частта на форума май

Аз лично не.

Квото и ща де .. 3 млрд. долара са тва бе.. с какъв акъл се отказват и колко още искаш ми не си живееш животеца.

на един не му стигат за хляб на друг за остров, на трети мащаба им различен :)
 
е мащаба може да е различен но три милярда не са малко да бяха 3 милиона да ги откаже за мащаб или 30... тои и този на диг отказа 600 милиона мисля и после го продаде за 30... grupon бешепочти 12 милярда капитализация при излизане на борсата сега е 6 а ходил и до 2 милярда в най ниската си точка (собтвеника му можеше да го продаде за 6 милярда кеш) и да е милярдер (сега не е много сигурно че е такъв) 80 процената от компанята понеже има само дял от акциите може да е само мулти милионер (понеже държи около 20 процента от компанията) само за малко е имал 6 милярда и после му се топят (а групон е фирма с 1.6 миярда приходи) просто изпусна най добрата сделка този с чата


целия скайп струваше 8 милярда с абонатите а тами има и воис и една камара неща , целия майкрософт струва някъде 300 милярда... едва ли някакво чатче с 20 милиона абонати може да струва повече от няколко процента от компанията която произвежда ос за 90% процента от компютрите...
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

акциите му са малко има някаъде към 400 милиона ще вземе и аз не бих продал идеята си
пък у щатите ако си дори с един милион си много напред
 
Да си кажа честно, имаш ли добра идея, успееш ли да я развиеш и популяризираш добре, не е изключено да те налази някой гигант с предложение. :) Доста хора разчитат и на този модел, както е героят от Двама мъже и половина (игран от Аштън Къчър). Развива нещо и към някой голям. Явно в момента са доста атрактивни социалните идеи, чатове, сайтове, месинджъри, някакви други хелпъри и т.н.
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

яко балък. да беше взел кешовица, то с тая простотия без никакъв бизнес модел за изкарване на пари ще фалира като нищо
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Заглавието е малко тенденциозно написано. Всъщност по-правилното заглавие е "Защо беше отказана офертата от $3B за SnapChat"

И досега подозренията бяха, че така се иска по-голяма сума от останалите играчи на пазара. Не е тайна как голяма търсеща машина във момента се опитва да стане играч във социалните мрежи.

Всъщност обаче истината е малко по-различна:
http://venturebeat.com/2013/12/01/b...ash-from-facebook-a-founder-born-into-wealth/

"While he my have passed on an opportunity to be super wealthy, he was born and will remain very wealthy no matter Snapchat’s future."
(във статията има малко повече детайли)

SnapChat във момента са нагоре. Новината за отказаната сделка им повиши още повече цената и потребителите. Въпроса е докога при положение, че в момента приложението е спечелило $0.
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Лично аз стигна ли до там продавам всичко и си уреждам и пра пра внуците. Не знам какво повече може да искаш от тези пари. Ловя се веднага с друг бизнес. :)
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Балък, друго нямам какво да кажа.
 
С тея пари може да си купиш и ракета и да заживееш на марс бе.

Не знам.. тва ми звучи доста безсмислено, да ти дават толкова пари и ти да не ги вземеш?
Направи си после 15 бизнеса различни или си намери 1 дето те кефи и наливай там пари.

Абсолютно зле..
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

@roskobe
@redrum
@moneff

Ами нека да ви опонирам. Представете си сега да имате милиони и да имате възможност да промените света. Какво бихте направили?

Вземете пример от Бил Гейтс - след като стана мулти-милиaрдер той напусна всичко и в момента изобретява - лекарство срещу СПИН/рак, тоалетна за Африка без вода и т.н.

Та сега си представете горния младеж - има няколко милиона и пари не му трябват (не е като нас да се бори за насъщния) - той просто може да седне и да твори нещо което ще помогне на света.

ВСЯКА една компания умира когато икономистите превземат контрола върху нея - иновативноста спада до 0, за сметка на печалбите.
 
по принцип някой неща не се продават ама трябва да се види потенциала им да се сравни с друго налично подобно (ако може ) да се предцени потенциала и да се види къде е

скайп струва 8 милярда има повече потребители и предлага инфраструктура не само чат... бит месидж е по сигурен от този снапчат...

Прогнозирам че тук ще стане същото като с групон вместо да прибере 4 милярда чисти от 6 милярда който предложи гугъл той реши да излезе на борсата сега има 20тина процента от компанията (и като го уволниха миналата година стуваха 400 милиона -компанията се беше сринала до 2 милярда капитализация миналата година ) в неговия случай добре че е корпоративното управление (икономистиете) го изгони минлата година и я върна на крака и вече струва 6 милярда групон и той май пак е милярдер ... макар и 4 пъти по беден отколкото ако беше приел сделката от гугъл и оплют по медиите...

а сравнено със снапчат групон е фирма която генерира приход вече (коеот при всички тези венчъри тудно знам от опит) та групон прави 1.6 милярда долара на година печалба защо пък снап чат да е (наполвина толкова готин бизнес колкото групон или малко по готин отколкото е бил групон минлата година като е стувал 2 милярда според пазарната капитализация) това му е тавана (може и да съм в грешка) но вътрешното усещане годините на борсата и годините като уебмстър това ми го нашепват усещам че стане като с автора на групон или на дигг

(пп за дигг след продажбата за 30 милиона чувам че корпоративното управление го е изправило на крака макар далеч от старата си слава ) когато сайтовете се изискваше да са дигг прууф

пп и фейсбук са компания с уебсмтърски стил не са корпоративно чудовище...
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Groupon е класически пример, там обаче нещо грешките не са изцяло негови. Но това е тема на др. разговор. Общо взето проблема им е че за да растат приходите трябва да растат и разходите (sales managers, offices, etc). Дано са се изправили.

Снапчата без финансов модел е ОБРЕЧЕН. Обаче това се харесва в Силициевата Долина - намираме нещо, надуваме един балон, печелим едни пари и т.н. Всъщност аз още се чудя Twitter как ще се капитализират. И не съм само аз.

Дигг - е др. класически пример. Там обаче има др. проблем ден преди закупуването им от 10^100 сделката пропада защото купувачите гледат кода и той се оказва "индийски" (т.е. не си заслужава покупката). И дават заден ход. По-интересното е, че в момента Kevin Rose е част от Google Ventures (стартъп фонда на 10^100). Както се вика ирония на съдбата.

---

Обаче разликата със Снапчата е, че онзи е просто по-богат от горепосочените младежи. Само бъдещето ще покаже дали решението което е взел е правилно или грешно.
 
защо да е класически вчера рових докато си писах пост февруари 2013 като доверието е сринато компаният струва 2 милярда сега вече струва 6 въпроса е че

Mason was dismissed as Groupon's CEO on February 28, 2013 откакто е напуснал компанията е поскъпнала три пъти и от мулти милионер стана милярдер отново с неговите 20 процнеа

http://finance.yahoo.com/echarts?s=...n;ohlcvalues=0;logscale=off;source=undefined;

ако не беше излизал на борсата а беше кеширал от Г щеше да има 4 пъти повече пари кеш и никакви грижи... милярдите не растът по дърветата

а снапчата както и двамта сме съгласни трябва да измисли нещо много гениално за да извади пари който не ги виждам... групон поне има модел за кеш и то не малко кеш...
 
От: 23-годишен предприемач отказа три милиарда щатски долара от Facebook

Групона имат доста проблеми:
http://www.businessinsider.com/lessons-from-groupons-business-model-2013-3
http://seekingalpha.com/article/1242821-groupons-problem-is-not-the-ceo-its-the-business-model
http://www.thedailybeast.com/articles/2012/11/30/why-groupon-and-living-social-are-doomed.html

Нямам идея след изритването му какво се е случило. Нещо напоследък не чета и новини за LivingSocial-a.

Всъщност недоумявам ЗАЩО при положение че тукашните клонинзи процъфтяват, щатските оригинали трупат загуби.
 

Горе