30 000 фирми били мошеници?

AMOUN

Well-Known Member
Четох днес май в дира че 30 000 фирми от регистрираните по ддс, крадяли ддс
общо били 250 000 регистрираните по ддс?
значи това 12% ли колко се пада?
на всеки 10 фирми една е мошеник, даже
като махнем недействащите които са много едва ли не всеки трети търговец лъже и маже и краде?
ами то тогава бизнесмен тук е малко срамна дума?
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Аз преди 1 месец гледах задължения на фирмите в НАП, бяха ги сложили на стената - то някакви милиони, един го гледах с някакво ООД и пишеше че дължи 250 000 000, имаше и други с милиони и много с по 30-50 хиляди.
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Разбира се, точно така е. Отделен въпрос е, че има и към 2-3 милиона престъпници най-малко сред обикновените граждани.
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Аз преди като писах, всичко яко в сиво-черното се намира вие не та не правителстовто било виновно, най-много се краде на местно ниво и най-големите шашми са с ДДС, за 22 години преход е по лесно се научиш да крадеш и шашми да праивш, от колкото нещо смислено за жалост - болшинстовото е такова, поне за радост фалират
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Абе не можах да разбера какво правят тези фирми - не пускат по някоя касова бележка или точат ддс?

щото много това 30 000да точат не става. Явно броят и дребните фирмички за продажби без отчитане, ама то тогава трябва да са 250 000 почти
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Неотчитане на бончета, или силно начукване на бончета към края на раб. ден, то и затова са тези новите касови апарати, вече не става номера така както преди, тези големи обороти са за пране на пари идеални за не големи суми, врътки със стоково материалните запаси и вече идва точилката некой пич има 3 фирми и разигрва едни фиктивни обороти и корумпира яко данъчните, да залъгва в стоково материалните запаси, там яко точене става, а най-големите е с Експорните компании - пример Булгартабк вика на държавата изнасям 1милион къса без бандерол за турция, на митницата един празен камион, а безбандеролните на черно, и още колко много схеми....
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Ами ще точат ДДС, то държавата за това заслужава. Само иска да лапа ама не гледа да помага на бизнеса да се развива. Какви ли не такси и задължения измислиха последните 2 години, а до сега по никакъв начин не са подпомогнали бизнеса. Друг е въпроса, че хората ги мързи да работя ама то с толкова помощи кой да работи. И като няма пари, от къде да ги вземем ами от бизнеса, и мислят нови данъци.
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Аз пък нямам търпение, да видя кога ще стане факт ел. правителство - доста от бюрокращината и любимата ми мудна администрация ще си замине :D
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Правят фирми на името на други хора и натрупват дългове. Сега не знам дали още става този номер, но са ми разказвали как отива някой в циганската махала и взима някой циганин, облече го в костюм и отиват да му регистрира фирма. После циганина взима 200-300 лева и не му дреме, а на неговата фирма се правят заведения и какво ли не, взимат се кредити и после нека ходят да си търсят парите.
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

гея-96 май е рекордьора с 600 000 000 лева :)

едит: а, не е тая. нищо де, имаше неква с 600 милиона, даваха по новините миналата година :D
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

ахахаха 1 милион точели ахахах
то мноо удобно тва точенето било :)
аз не знам как без 4-5 фирми и човек къде требе се точи... ако някой знае да каже моля :)



ПП И моля някой да ми каже как да дам реп на теста, щото от 3 дена се мъча и не стаа и не стаа - да съм бил пообикалял малко, аз пообиколих и събирах, ама за реп на теста дето 3 дена ме шашка явно не моа да сабера :)
 
От: 30 000 фирми били мошеници?

Аз преди 1 месец гледах задължения на фирмите в НАП, бяха ги сложили на стената - то някакви милиони, един го гледах с някакво ООД и пишеше че дължи 250 000 000, имаше и други с милиони и много с по 30-50 хиляди.
Аз като бях в НАП за вадене на документи, гледам тия списъци и сумите бяха нещо от рода на дестки, стотици и радко единици милиони. И пича до мен с данъчната декларация седи, седи и вика "по дяволите, какво правя тук" и излезна май да пуши. Не си тръгна, защото така и така беше си я популнил декларацията. Мойте листи излеждаха фрапиращо. Това бяха длъжниците. Има много по десетки и стотици хиляди, но до тях не стигнах, гледах само големите цифри, че докато си чаках си измислих игра - "открий най-голямото число". :)

Мен това с ДДС-то не ми е много ясно какво е, тъй като вече нали Дянков давал ДДС, само при проверка. Или това са пак от "онези фирми", другите. Не знам как са пуснали толкова много да минат, ама явно не им работи и тази антикризистна мярка, ако това е истина. :)
 

Горе