40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

Firefly

Well-Known Member
Абе аз сигурно нещо не съм наред, ама все си мисля, че тоя интернет за 40 000лв сигурно е някакъв много модерен, че да струва толкова. И забележете, че пише "доизграждане", което означава, че цялата работа струва доста повече.

"Министерският съвет одобри допълнителни разходи в размер на 40 000 лв. по бюджета на Министерството на културата за 2014 г. за финансиране на дейности по доизграждане на Wi-Fi-мрежа в сградата на "Национален дворец на културата - конгресен център София" ЕАД - София. "

 
От: 40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

Вместо да се купи Mikrotik ще се налеят пари за CISCO и ей ти ги 40к. Кво те притеснява :)
 
От: 40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

то така се пробива бетон, сигурно трябва по едно АР на стая/коридор...
 
От: 40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

Хората дават стотици хиляди вие за 40 бона сте се за притеснявали. 10 хубави рутера тплинк, струват 1000 лв. И това е любителска техника.
 
От: 40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

tplink и рутер в едно изречение стоят много, ама много смешно :D .С такъв рутер на етаж, като ти цъфнат 1000 човека на digital event и ще окапеш за секунди. При последното събитие на което присъствах там ни трябваха 4 mikrotik-а за да обслужат около 3000 потребителя, само на един етаж. Спрете да мислите на дребно. С техника от techno{.*} не се обслужват конферентни помещения. Замислете се каква техника се иска ако в Зала 1 има събитие, което трябва да се стриймва в реално време ? Един МОЛ отделя няколко пъти по толкова бюджет, само за да си цъкате по кафетата и да им работят CRM системите.
 
От: 40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

tplink и рутер в едно изречение стоят много, ама много смешно :D .С такъв рутер на етаж, като ти цъфнат 1000 човека на digital event и ще окапеш за секунди. При последното събитие на което присъствах там ни трябваха 4 mikrotik-а за да обслужат около 3000 потребителя, само на един етаж. Спрете да мислите на дребно. С техника от techno{.*} не се обслужват конферентни помещения. Замислете се каква техника се иска ако в Зала 1 има събитие, което трябва да се стриймва в реално време ? Един МОЛ отделя няколко пъти по толкова бюджет, само за да си цъкате по кафетата и да им работят CRM системите.
ТпЛинк имат много прого провесионални решения, и са водещ производител на телекумикационна техника, и то в профеаионалния клас...
 
От: 40 000 лв. за безжичен интернет в НДК

ТпЛинк имат много прого провесионални решения, и са водещ производител на телекумикационна техника, и то в профеаионалния клас...

опазил ме Господ да разчитам на такова телекомуникационно "оборудване"
 

Горе