5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

От: От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Един много важен въпрос тук. Колко е най-ниската оферта на операторите за ГПРС трафик. Колко лева за колко мб?
И някой знае ли колко трафик ще генерира един апарат, на ден, при да кажем 1000 покупки.
Нещо технически не ми е ясна системата, ако някой каже как става (от опит, проверено) може и да се намери начин да прецакаме поне операторите.

За сега за всеки апарат се плаща по 6 лв. на месец абонамент независимо от това какъв трафик се генерира. Лошото е че мобилните оператори искат 12 месеца предплата.
 
От: От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

За сега за всеки апарат се плаща по 6 лв. на месец абонамент независимо от това какъв трафик се генерира. Лошото е че мобилните оператори искат 12 месеца предплата.
Явно врътката е голяма. Направо не знам защо го правят толкова видно.

Ако ще щавиш бг бизнеса поне да е малко по-дискретно и интелигенто. Това ми прилича на тексаското клане в техен си стил. :)
 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Тя сметката е много ясна - едни 3-4 милиона на месец, които да си разделят трите мобилни оператора и едни 60-70 милиона от продажната на новите касови апарати само в периода от сега до края на март догодина, които трябва да си разделят 5-6 производителя на касови апарати.
Дай боже всеки му държавата да му осигури такава гарантирана рентабилност за такъв кратък период. Всички ставаме донори на 7-8 стопански субекта с цел да им осигурим просперитет по държавна поръчка.
Хайде да се опитаме да познаем колко ще са доволни няколкото чиновника от МФ, които са измислили новостите в тази наредба и кой точно им е поръчал тези промени.
 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Най лошото е че дори не са си направили труда да направят разчети колко от фирмите ще се откажат от бизнес и ще легнат на осигурителната система като безработни и колко ще се влоши бизнес климата в страната след като голяма част от фирмите които могат и без касов апарат започнат да карат клиентите си да им превеждат само по банков път.
От цялата работа ще намажат и банките защото количеството на преводите ще скочат доста.
 
От: От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Явно врътката е голяма. Направо не знам защо го правят толкова видно.

Ако ще щавиш бг бизнеса поне да е малко по-дискретно и интелигенто. Това ми прилича на тексаското клане в техен си стил. :)

Нямат срам вече и чак наглеят и гнясат душманската :wink:

 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Споко до края на годината ще има един отрезвяващ душ за самозабравилите се. Статистиката към момента сочи че около 50% от хората на балотажа ще гласуват против президент от управляващите (не ги интересува даже кой е), 26% Твърдо подкрепят кандидат от управляващите и 24% заявяват че партията не ги интересува и ще гласуват според кандидата.
Така че се задава интересна есен май секса няма да е само за фирмите
 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Всички големи печелят, малките да го духат. Нещо като естествения подбор, само че в БГ вариант.

Еми аз като човек, който познава (или поне претендирам за това) българина си мисля, че най-вероятно ще успеят да го направят (все пак трябва да се лапа), но същевременно ще си вкарат автогол, като го принудят да избива въпросните разходи (често в 5торен размер :) ) по тази простотия, като чаат от печалбите им влязат в сивата икономика. Те не само не мислят за вредите, а по-често за печалбите си, но и в голяма степен го правят така, че става и по-трудно за управяне после. И така затъвачката става все по-голяма. И те така от терикатщини и печалбарство, лакомия и освинване никога няма да успеем да пробием.

Те банките отдавана са осиновени от държавата. Доказателството е в лихвените %-ти и гърбешите договори, които нашите закони им позволяват да упражянват. За тях не се очудвам, че са в голямата лапачка. Ще видим как се прави по нашему "вътрешен" протест за новите касови апарати. Ще им излезе на нагорно на "умниците". :)
 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Абе сега майката му е един epassporte работещ само с Visa и MasterCart на бг терен и всеки да се хване за палците. :)

Абе тук идва въпроса - трябва ли да го играеш мръсно, за да си проспериращ бизнес тук? Само некви такива се крепят с години.
 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Банките няма да намажат.
Пробвано е.
Аз си бракувах касовия апарат и вече работя без такъв в знак на протест срещу тези нововъведения. Който иска на етажа под мен има банка и там имам сметка. Който иска фактури го пращам в банката плаща ми по метката и получава фактура. Познайте колко 1овека са отишли до сега. Аз няма да споделя резултата, обаче със сигурност не е в полза на оня човек с очилата (Дянков). Във всеки случай нямма клиент, който да се отказал от услугите ми. Някои само се отказаха да ходят до банката.
Естествено, че не всеки може да направи така. В магазин този номер не върви, но тези, които работят в офис не би трябвало да имат проблеми.
 
От: 5 Причини да подкрепите Бойкота на Новите Касови Апарати

Има един индекс за икономическа свобода много ми е интересно след година какви ще са резултатите на БГ сигурно ще се конкурираме със Зимбабве

А относно не отчитането на оборотите наскоро икономическият министър проплака : По добре сива икономика от колкото никаква - Малко хора го разбраха какво имаше в предвид. Явно човека се моли тези дето си махнат касовите апарати все пак да продължат да работят защото усеща какво предстои да се случи в икономиката
 

Горе