Analytics бъгнат?

monefff

Well-Known Member
А бе нещо не мога да го разбера тоя Analytics..

В Tyxo.bg на сайт, който има трафик около 1000-3000 на ден, днеска ми пише, че имам 7000+ до към 19:30 часа, кеото значи, че ще се покачва доста повече.. (до 00:00)..

Влизам да видя в аналитикса какво е предизвикало такъв трафик, и там ми пише 200-300 посещения, че прави сайта, Dafaq? нищо не разбирам?

Къде изобщо се гледа какъв е трафика? Къде да цъкна в тоя тъп аналитикс, нищо не му разбирам.. тва е най-тъпия брояч някога създаван между другото..

На други сайтове ми пише, че съм имал 100 посещения днес.. и рекох да видя ключовите думи и те са.. NOT PROVIDE.. еми що не се гръмнат ритуално всички там дето са зад голямото Goo.. ?
 
От: Analytics бъгнат?

Имам сайт, който прави от 50 до 100+ посещения от Google спорд Тиксото.. обаче гоогле ми вади, че сайта ми има 1 сесия... 2 sessions.. 5 sessions.. 30 sessions..? Dafaq е това?
 
От: Analytics бъгнат?

Аз тея ги зае**х. Нищо не им разбирам на статистиката. Докато я пусна за определен ден минава половин час. И пак не мога да направя сравнение на къде върви трафика, какво се случва. Ключови думи не би трябвало да можеш да видиш някъде, освен УМТ на гугъл, понеже им е криптирана връзката в търсачката. Иначе туксото си е доста точно. Между другото може да ползваш и Piwik брояча. Много е готин. Леко товари хостинга, но не е болка. Има много статистики и се разбират елементарно.
 
От: Analytics бъгнат?

Аналитикса много си е наред даже, но от къв зор ползваш това скапано тиксо, че и да го сравняваш с аналитикса? :?:
 
От: Analytics бъгнат?

това е бъг, утре ще се оправи.

На мен ми се е случвало да дава бъг - имам 5 000 дневни посещения, обаче в аналитикса показва x2 t.e. 10 000,
 
От: Analytics бъгнат?

В момента ми отчита, че за вчера в сайт, който днес е направил 11(30к импресии) хиляди посещения (според тиксо), аналиткса ми отчита 1300 SESSIONS ... What the fuck ?!

ай сиктир, бахти бъгавия аналитикс
 
От: Analytics бъгнат?

ако имаш над 20к посещения аналитикса започва да се бъгва и да работи с 1 ден назад, както и да показва от време на време някой ден статистиката му х2 :D
 
От: Analytics бъгнат?

ако имаш над 20к посещения аналитикса започва да се бъгва и да работи с 1 ден назад, както и да показва от време на време някой ден статистиката му х2 :D

Ей, ама само колко много му разбирате :lol:
Като се съмнявате толкова, не се доверявайте на измислени броячи като тиксото, че изглеждате несериозни, ми си вижте awstats-а, той си е точен!
 
От: Analytics бъгнат?

Тиксото е много сбъркано според мен. Бих вярвал на аналитикса. Awstats е верен, но показва и ботовете, така че ще е повече от реалното. Като дойде някой спам бот от Китай може и 50 000 посещения на ден да направи. Но това не са от хора и аналитикса ще си покаже правилно.
 
От: Analytics бъгнат?

Долното твърдение не знам на колко опит се базира, но определено не е вярно в повечето случаи.
Забавянето в част от данните в аналитикса става при доста над 20к посещения на ден (много пъти над 20к) :).

ако имаш над 20к посещения аналитикса започва да се бъгва и да работи с 1 ден назад, както и да показва от време на време някой ден статистиката му х2 :D
 
От: Analytics бъгнат?

Не ви разбирам логиката колеги. Щом не разбирате нещо, значи автоматично се превръща в скапано, бъгаво, неточно, неработещо и не знам си какво още. Аз бих казал WTF? Аналитикс, както може да се предположи от името му, е нещо много повече от обикновен брояч, служи за анализ на трафика, качеството му, поведение на потребителите, анализ на каналите от които идва трафика и много други полезни за всеки уебмастър неща.

Да го сравнявате с тиксота и тем подобни е смешно. Още повече, че аналитикс отчита реалния трафик, а не ботове и т.н, т.е много по-точно може да видите колко са били потребителите на сайта ви. Да, може понякога малко да се забавя с отчитането на данните , но мисля за 24 часа нищо няма да ви стане.
 
От: Analytics бъгнат?

Аз не съм казал че е скапан. Просто не го използвам, понеже не ми е удобен. Интересува ме колко човека са влязли днес, а ми пише съвсем други неща, а това което ми е важно ми го казва на другия ден. Не ме въърши работа, просто.
 
От: Analytics бъгнат?

kamentk - Гугъл Аналитикс не е предназначен да показва трафика в реално време, има известно забавяне в показване на данните. Въпреки това Гугъл Аналитикс позволява да можеш да следиш колко хора са в момента онлайн в сайта ти и какво разглеждат и откъде са дошли. KISS - Awstats-а показва и ботовете, но също така могат лесно да ги отметнат и така ще разберат кое какво е.
 
От: Analytics бъгнат?

аналитиксът ме загуби, когато спря да показва ключовите думи. сега гледам едни числа и или гадая в кристалното кълбо или правя разни налудни сметки по дедуктивната метода - тъп туул
 
От: Analytics бъгнат?

@Странникът, гледай и се учи как се прави, вместо да хейтваш...
Когато започнеш да правиш това на сайт за Америка, тогава ми обяснявай какъв си "разбирач"


asdddddd.jpg
 
От: Analytics бъгнат?

@Странникът, гледай и се учи как се прави, вместо да хейтваш...
Когато започнеш да правиш това на сайт за Америка, тогава ми обяснявай какъв си "разбирач"

Това, че ти си некомпетентен и не разбираш нещо, не означава, че то не работи!
 
От: Analytics бъгнат?

tikso.jpg
На кое от 2те да вярвам?
anal.jpg

След като импресиите по РЕКЛАМИТЕ за този ден от GLOAD са 18,000 ??? (Имам само 1 банер на глоад, и както е всеизвестно, те бая лъжат с импресиите)
 
От: Analytics бъгнат?

Нали не очакваш аналитикс и тиксото да изчисляват по един и същ начин? Всъщност тук във форума има поне 2 теми за това недоразумение сред броячите - тиксото, намери ги и ги прочети, в тях пишат кое как става и дават повече подробности.

Цял свят може да работи с аналитикс само вие се оплаквате.
 
От: Analytics бъгнат?

Колеги, всичко това са метрикс данни и за всеки индивидуален бизнес са различни. Предполагам че всеки от вас познава бизнеса си добре, така че в отделните маркет сегменти резултатите не са диферинцирани, както на всеки от нас ни се иска. Ако аз имам 1200 импресии дневно и 15 конверсии с реализации на стойност 1000 лева съм доволен. Но по пътя на логиката, ако имам 10 пъти повече импресии дали ще имам толково пъти отгоре реализация и приходи?
 

Горе