Bing реклами?

momcheto

Well-Known Member
Здравейте, четох че Bing рекламите били много по-ефективни от гугълските.

Да, но направих 1000 импресии на различни ключови думи и нито един клик. Това дали е нормално? Дали трябва да се смущавам?

Направих си проучване на сайтовете, излизащи с моите ключови думи. Видях какви сайтове влизат. Ами нищо по-различно от това, което аз предлагам. Подобни послания, подобни описания и т.н.

Има ли някакви хватки за по-голяма конвертируемост на импресиите.

Някъде бях чел, че на 100 импресии се пада 1 клик.

Рекламирам IT продукт.
 
И аз това чух от хората, използващи тази опция на Bing. Поне за US пазара говоря де.

payperclickgoogyahoobin.jpg

Снимка: localpulsemarketing.com

А да дадеш повече инфо.

- Къде се позиционира като позиция?
- Какви елементи има (заглавие, описание)?
- С какво се отличаваш от другите в карето?
- Какво си подбрал като думи?

Може да увеличиш CTR, като направиш нещо по-добро от другите и уцелиш това, което искат потребителите в тази ниша. Дай им повече. Отличи се повече. Знам, че няма много място да го изразиш в рекламата, но може да събереш добре посланието, така, че да стане идея по-кликаемо от да кажем 50% от другите. А това ще повиши и CTR-а ти. Не гледай да са подобни, а уникални и по-добри. И не забравяй, първите позиции не са гаранция за добро ROI. Както се вика и от 3та позиция може да се правят добри продажби, но на по-добри цени за клик.

Естествено, ако имаш наблюдение за първите места, може да видиш и как вървиш ти в общата картинка. Не за друго, но да знаеш потенциала, поне за най-таргет думичките ти. :)
 
От: Re: Bing реклами?

И аз това чух от хората, използващи тази опция на Bing. Поне за US пазара говоря де.

payperclickgoogyahoobin.jpg

Снимка: localpulsemarketing.com

А да дадеш повече инфо.

- Къде се позиционира като позиция?
- Какви елементи има (заглавие, описание)?
- С какво се отличаваш от другите в карето?
- Какво си подбрал като думи?

Може да увеличиш CTR, като направиш нещо по-добро от другите и уцелиш това, което искат потребителите в тази ниша. Дай им повече. Отличи се повече. Знам, че няма много място да го изразиш в рекламата, но може да събереш добре посланието, така, че да стане идея по-кликаемо от да кажем 50% от другите. А това ще повиши и CTR-а ти. Не гледай да са подобни, а уникални и по-добри. И не забравяй, първите позиции не са гаранция за добро ROI. Както се вика и от 3та позиция може да се правят добри продажби, но на по-добри цени за клик.

Естествено, ако имаш наблюдение за първите места, може да видиш и как вървиш ти в общата картинка. Не за друго, но да знаеш потенциала, поне за най-таргет думичките ти. :)


Истината е, че като проверих част от другите рекламиращи, някои дори бяха с изтекъл домейн от гоудеди. Има около 2-3 реклами общо и всички предлагат различни скриптове от моя.

Иначе предлагам php скрипт-система на тема новинарски сайт с видео и т.н.

При мен на първо място, проблемът е кликаемостта. Може би трябва да опитам да съм първи в резултатите. Цената изобщо не е висока.
 
А метода на отсяването пробвали го? Пускаш 5 различни - с различни послания, и след седмица или по -малко оставяш само добре работещите. ;)

И аз знам че цените са приемливи, не са като тези на Google, на първите места, но за сметка на това и трафик е такъв. За да имат цените на Google е редно и трафика им да е ако не като техния, то поне леко приближаващ се към него. Но за сметка това и двете са търсачки и естеството на трафика е един и същ. А какво ще рече на първо място проблема е кликаемостта? Както казах в предния си пост, не е нужно да си първи, за да събираш очите и кликовете за дадена дума. Даже не е добре да е така. Гледай хората да те кликат, заради атрактивността и добрите послания на рекламата, които отговарят на истината, а не защото си първи. Това пак е вид отсяване. Да, набиваш се по-добре на очи, ако си 1ви или 2ри, но пък като си 3ти и на долу, започваш да отсяваш и кликарите, които винаги дифолно отварят първите резултати и много много не гледат какво отвят. Интелигентният потребител разглежда резултатите и тогава клика. Но това по никакъв начин не означава, че не трябва да пробваш и първите места.

За изготвянето на рекламките е хубаво да проучиш себе си и конкурентите и да изтъкнеш това, което те различава от тях, като се надявам да има бенефит, който превъзхожда другите продукти. И е важно да го поднесеш много добре това, за да го разберат и да осъзнаят, че ти си пред останалите, благодарение на това. В опита ми съм засичал в много варианти, като конкурентите изтъкват предимство по различни критерии - от цена до гриин технология за направата. :)

Ако има нещо, с което да помагаме. ;)
 
От: Bing реклами?

Иначе предлагам php скрипт-система на тема новинарски сайт с видео и т.н.
Къде мога да го видя този скрипт...
 
От: Re: Bing реклами?

А метода на отсяването пробвали го? Пускаш 5 различни - с различни послания, и след седмица или по -малко оставяш само добре работещите. ;)

И аз знам че цените са приемливи, не са като тези на Google, на първите места, но за сметка на това и трафик е такъв. За да имат цените на Google е редно и трафика им да е ако не като техния, то поне леко приближаващ се към него. Но за сметка това и двете са търсачки и естеството на трафика е един и същ. А какво ще рече на първо място проблема е кликаемостта? Както казах в предния си пост, не е нужно да си първи, за да събираш очите и кликовете за дадена дума. Даже не е добре да е така. Гледай хората да те кликат, заради атрактивността и добрите послания на рекламата, които отговарят на истината, а не защото си първи. Това пак е вид отсяване. Да, набиваш се по-добре на очи, ако си 1ви или 2ри, но пък като си 3ти и на долу, започваш да отсяваш и кликарите, които винаги дифолно отварят първите резултати и много много не гледат какво отвят. Интелигентният потребител разглежда резултатите и тогава клика. Но това по никакъв начин не означава, че не трябва да пробваш и първите места.

За изготвянето на рекламките е хубаво да проучиш себе си и конкурентите и да изтъкнеш това, което те различава от тях, като се надявам да има бенефит, който превъзхожда другите продукти. И е важно да го поднесеш много добре това, за да го разберат и да осъзнаят, че ти си пред останалите, благодарение на това. В опита ми съм засичал в много варианти, като конкурентите изтъкват предимство по различни критерии - от цена до гриин технология за направата. :)

Ако има нещо, с което да помагаме. ;)


Имах предвид, че не се клика върху самата реклама. CTR -a е под 0,10%. От 10,000 импресии например съм получил 20 клика.
Реално, смених поне 5 типа рекламни слогани. С и без включена цена на скрипта. С и без гръмки заглавия, описания и т.н. Пробно опитах и в стила на останалите реклами. Естествено, във всяка реклама съм изписал, че при натискане ще могат да опитат демо на скрипта.

При Гугъл успеваемостта ми е стигала и над 2% CTR.

Пробвах с по-ниски оферти, в които съм 4ти или 5ти в рекламите. Сега ще опитам да се наместя 1ви или 2ри.

Тук не става дума за възвръщаемостта, защото първо няма кликаемост на рекламата, за да говорим за качеството на услугата.
Затова предполагам, че тук проблемът идва с мястото, на което се класирам.

За мен основните характеристики на рекламата следва да бъдат:
- уточнение, че има възможност за демонстрация
- уточнение, че скриптът е на тематика Новини и Видео

Второстепенно:
- уточнение за цената на скрипта
- уточнение за предоставяне на мнения за скрипта (макар, че демонстрацията е достатъчна, за да си изгради мнение купувачът)


Пробвах само с първостепенните критерии, после с второстепенните и трети вариант с реклама, съчетаваща и двата случая.

Ключовите ми думи... те са стандартни, използващи "script", "php","video", "news" в различни комбинации. Виждам, че и представено в импресии, са далеч като брой от Гугъл.

Но все мисля, че няма начин Бинг рекламите да са толкова неефективни.
 
Виж тази схема:
serpbreakdown111.jpg


Горе долу %-тите са същите или поне подобни с тези в Bing. Така, че сметни го това на първо лице. И после сметни така, както се смята за ограника - първия взима еди колко си, втория еди колко си, като взимаш под внимание и фактора "добре написани елементи" в цялата формула.

Проблема идва и с мястото, спор няма, но идеята е и да си видим. Виж с най-добре кликаните послания и елементи как ще на 1ва или 2ра позиция, ако и това не става добре, започвам да се съмнявам, че нещо не им е добра услугата. Ние реално имахме и я спряхме заради слаба покупваемост, оптимизирана на макс и нищо. Но не знам как е в този пазар. Може и това да е фактор.

Пипни си лендинг пейджа. Това също играе голяма роля. Нали, говоря само в случай, че стигнеш до силен поток от трафик, след доброто оптимизиране на рекламата. Отсей малко по-таргетирани думички и после разширявай диапазона им. Нещо от рода на buy php script online и мини на малко по-разширени. Не слагай прекалено общи неща. Спомням си един пич ми се опака, че не продавал в еди коя си ниша, след като го попитах защо и да ми каже с какви думи си е оптимизирал кампанията видях, че беше пропуснал силно тагетираните, и трафика му идваше за някакви алтернативи (което пак е добре, но се почва от центъра и се минава към периферията), както и за думи обхващащи нишата чак до всичките и допирателни с други ниши. Примерно, той да продава болтове, беше писал като дума "железария".

За ефективност исках да разбера от практиците, но предполагам са идея по-ефективни от тези във facebook. :) Да не кажа в пъти повече. За Google, не мога да ти кажа, но и те не са лоши. ;)
 
От: Bing реклами?

Аз правих горе долу 1.5 CTR ... но се оказа , че не мога да им платя с Виза Електрон и ми спряха акаунта... сега не мога да си направя друг на мое име. Знаете ли с какво може да им се плати на тия свинчовци и как :?
 
Re: От: Bing реклами?

Аз правих горе долу 1.5 CTR ... но се оказа , че не мога да им платя с Виза Електрон и ми спряха акаунта... сега не мога да си направя друг на мое име. Знаете ли с какво може да им се плати на тия свинчовци и как :?
Това сефте го разбирам и аз. Може да е само за твоя акаунт или като си задавал опция за плащане една, пък да е при чарджване да е друга. Но има и голям шанс да не приема Електрона, а само класик, което е безумие. Пиши им да им обясниш ситуацията. Според мен мисля, че е недоразумение. ;)
 

Горе