Bitcoin / Биткойн

Не е от полза за никого...
Толкова много неща не са от полза за никого, но се случват така или иначе. Обаче да си в инвеститорски среди и да мрънкаш, че хората спамили за криптовалути е като да си доктор и да мрънкаш, че при теб идват болни хора.
 
Толкова много неща не са от полза за никого, но се случват така или иначе. Обаче да си в инвеститорски среди и да мрънкаш, че хората спамили за криптовалути е като да си доктор и да мрънкаш, че при теб идват болни хора.
Ключовата дума е "инвеститорски" (а не спекулаторски) среди. Имам толерантност към алтернативни виждания тип австрийска икономическа школа, но някои криптобро-та прекаляват с глупостите. Където и да отидат да пишат, винаги разводняват и свалят нивото на дискусиите.
 
Всичко което е ритейл инвестинг, и особено такива хазартни концепции като крипто където 95% е понзи и само 5% някаква смисленост, нагарчат някак.

Всеки който е учил икномика или се занимава с финансови неща, дори инвестиране, в някаква по-сериозна форма знае, че това са доста сухи и скучни концепции. Доста често и деморализиращи с това какви тъпотии трябва да направиш, за да се възползваш от тях.

Честно казано криптото е най-голямата глупост измислена някога. Има хиляди начини да постигнеш същия ефект в който парите ти не са вързани към едно определено правителство, без това да включва участието в понзи схеми, но разбира се тези начини не са забавни за 15-годишни пиклъовци, които от ферарито на баща им да ти обясняват как да инвестираш 20лв., за да станеш милиардер.
 
Ключовата дума е "инвеститорски" (а не спекулаторски) среди.
Окей, нека приемем че си в инвеститорски среди, където обикновено става въпрос за изграждането на нови бизнеси и услуги, а не спекулативното подхвърляне на разни акции и простотии. Но защо държа да дойдеш тук в този форум (и тази тема) за да измрънкаш против Биткойн, та дори против Киро Брейка? Какво очакваш да направят или кажат съфорумците ти тук, за да се почувстваш по-добре?

Според мен трябва да поставиш упреците си там в твоите групи дето посещаваш.

Освен това нали се сещаш, че по твоята логика аз мога да извъртя нещата така, че да определя теб като спамер, който едва дочака Биткойн да удари нов рекорд за да дойде в Биткойн темата да спами против криптовалутите.
 
Предположенията ти са изначално грешни, но карай. Важното е да сме живи и здрави.
 
 
BTC 8% надолу след като Иран нападна Израел. Поредния показател, че все още е просто още един спекулативен актив.
 
Това, че в момента прави отклонение ,не се знае в коя посока ще тръгне . Някой от тук търгувал ли е на Форекс платформи ? Нека да сподели какво ще стане? Като ми покажете анализ на тренда от последната година може да поспорим кое ще се покачи и кое ще намалее.
 
Това, че в момента прави отклонение ,не се знае в коя посока ще тръгне . Някой от тук търгувал ли е на Форекс платформи ? Нека да сподели какво ще стане? Като ми покажете анализ на тренда от последната година може да поспорим кое ще се покачи и кое ще намалее.

Една от "тезите" за Bitcoin (пък и не само BTC), е че дава защита. Ще оставя това тук, а някой от форума може да каже каква е корелацията и защо не е така.

SYP BDMI e "S&P Cryptocurrency Broad Digital Market Index"



Screenshot 2024-04-15 at 23.38.35.pngScreenshot 2024-04-15 at 23.45.16.pngScreenshot 2024-04-15 at 23.44.08.pngScreenshot 2024-04-15 at 23.43.37.png
 

Горе