Всичко което става за копане е изкупено, иначе 7950, R9 280Х и 290Х
Мнозинството ползват Windows.
Всичко съгласен, ама златото що пада в момента? В койни ли да спестявам, или в злато? Въпросът не е конкретно към някого, по-скоро към всички....
Така че опасенията, че цената на националните валути ще падне до нула са неоснователни. Инфлация ще има, то е ясно, но няма да паднат до нула.
В много африкански държави ползват национални валути с голяма инфлация за ежедневните си разходи и за данъците, като в същото време ползват по-стабилни валути и злато за дългосрочно спестяване. Няма проблем да се приложи челния африкански опит и на останалите континенти.
А има ли сайт в момента, в който може да се депозира чрез кредитна карта? Защото откривам само с банкови трансфери или сайтове от рода на Скрил...
Всичко съгласен, ама златото що пада в момента? В койни ли да спестявам, или в злато?
В много африкански държави ползват национални валути с голяма инфлация за ежедневните си разходи и за данъците, като в същото време ползват по-стабилни валути и злато за дългосрочно спестяване. Няма проблем да се приложи челния африкански опит и на останалите континенти.
Би било безотговорно да си доверяваш парите за старини на предположението, че цената на някоя криптовалута няма да падне. Това е толкова безотговорно, колкото и да разчиташ на държавата, че ще ти дава пенсия или че пенсионния фонд, в който инвестираш ще ти дава пенсия. Пенсионния фонд има годишна такса за управление, освен това инвестира в акции и национални валути. Акциите могат да паднат, валутите - също (за валутите е най-сигурно, че ще падат, за акциите - не се знае в коя посока ще поемат).
За сега най-сигурната „пенсионна застраховка“ е инвестирането в собственото здраве, знания и умения. Защото когато остареете ще трябва да продължите да печелите пари (ако децата ви нямат възможност да ви издържат или нямате деца). Не можете да разчитате на държавата, защото тогава повечето от населението ще са пенсионери, а младите ще откажат да изхранват по 5-10 пенсионера, държавни служителя и всякакви други паразити. Пенсионните фондове също няма да осигурят сериозни доходи, защото валутите и акциите ще се обезценят.
Дори инвестициите в ценни метали не се знае дали ще си струват - напълно е възможно новите технологии да обезсмислят ползването на злато (но е възможно среброто да продължи да се ползва - има приложение при производството на лекарства).
Единственото сигурно нещо е, че няма нищо сигурно. Напълно е възможно хипотезите, които изказах да се окажат неверни - например акциите може да продължат да поскъпват и инвестициите в пенсионни фондове да се окажат изгодни, може да дойдат млади хора от други държави, които да бъдат облагани с осигуровки (с които да се плащат пенсиите на пенсионерите - познатата пирамидна схема, която е активна сега - осигуровките, които плащате на държавата сега се ползват за плащане на пенсиите на сегашните пенсионери, а вашите пенсии ще ги плащат тези, които ще плащат осигуровки когато вие се пенсионирате).
Всичко съгласен, ама златото що пада в момента?
Kредитните карти, личните данни, Пейпал и всички пиявици по веригата много ме дразнят. Държа си една кредитна като ходя по командировки, щото западното стадо вече са го приучили да харчи повече отколкото има, да се доверява на знайни и незнайни търговци дето работят с кредитни карти. И не на последно място - да продава свободата си, щото да не смееш да напуснеш работа заради кредитите си е вид робия. Насила кредит няма да ме накарат да тегля, ама плащам ежегодно тАкса за тая карта, и са ми от най-омразните и безсмислени харчове. Без кредитна на запад си като без дрехи, не приемат кеш и толкоз!Не е изгодно с кредитна (???) карта. Нито за теб е изгодно (ще те одерат с голяма комисионна и ще те въртят на шиш за да се уверят, че не си измамник), нито за търговците е изгодно (много е лесно да бъдат ограбени като им се даде крадена кредитна карта).
Кредитните карти са за финансово неграмотните и за богатите (да се фукат със „златната“ си карта). За останалите - има дебитни карти.
...
Златото пада щото го манипулират големите банкери но това е валидно още малко време - докараха цената под пределните разходи за единица унция фалитите на златодобивните компании и то на големите случат ли се това е възможно най-големият бичи сигнал.
правят къси непокрити ордери
Принципна разлика между валутите без вътрешна стойност и парите с някаква вътрешна стойност няма. Доларите например също струват нещо - можете да ги предадете на вторични суровини за рециклиране, можете да си запалите огън с тях. Със златото е същото - можете да го ползвате за да си направите тежест за въдицата, можете да го ползвате като охлаждащ радиатор за мощна интегрална схема и т.н. И двете имат някаква стойност, ако не се ползват като пари. Разликата е основно в това колко процента от пазарната цена се дължи на факта, че нещото се ползва като пари. При доларите - над 99% от цената им се дължи на това, че се ползват като пари. При златото - може би някъде между 60 и 90%, не съм сигурен (вижте съотношението в цената на златото и медта - медта може да замени златото в електрониката, среброто - също). Напълно възможно е цената на златото да падне до два-три пъти цената на среброто например (ако изведнъж всички решат, че златото не става за пари и спрат да го ползват като пари - което е изключително малко вероятно да се случи).
Фалитите на златодобивните компании (сами по себе си) не могат да се разглеждат като сигнал, защото е напълно възможно фалитите им да се дължат на обективни причини - предлагането превишава търсенето. Все пак златото се ползва основно като пари - не се губи, а се рециклира успешно (за разлика от среброто, което се губи, защото има реални приложения, при които няма как да се рециклира).
Много ми е интересно как точно се манипулира златото чрез сделки с фючърси, след като късите продажби трябва рано или късно да се затворят (да се купят фючърси). Като открият къса позиция, вечно ли я държат?
Добре, да речем че открият късата позиция когато няма ликвидност (петък е, банкерите са се настроили за почивка, няма много лимитирани поръчки, няма много пазарни поръчки).
„Манипулаторът“ прави късата продажба, цената пада бясно (защото лимитираните поръчки са малко). Задействат се стопове, което допринася за още по-бясното падане.
Обаче тази къса позиция не може вечно да стои отворена. Трябва да се затваря все някога.
Ако затворят позицията когато има малка ликвидност, това ще доведе до бясно повишаване на цената (което ще бъде подхранено и от стоповете на спекулантите, които имат също къси позиции). Това не е изгодно за „манипулаторите на цената“, защото така ще губят пари - може да се окаже, че средната цена, на която купуват се е доближила твърде много от цената, на която са продали - или даже я е надвишила.
Значи е логично да затворят късата позиция когато има повече ликвидност. Как разбират кога има повече ликвидност? Може да гледат например какви лимитирани поръчки има в дадения момент. Обаче как да са сигурни, че съществуващите лимитирани поръчки не са за заблуда (може да бъдат премахнати веднага след като роботът види, че някой започва да купува)? И изобщо на пазара на фючърси виждат ли се лимитираните поръчки (мисля, че се виждат - в платформата на Бенчмарк, доколкото си спомням се виждаха, но не съм сигурен дали са били всичките или само тези в рамките на Saxo Bank)?
Има и още един проблем с тази стратегия за манипулация. При продажбата (къса продажба) в момент на малка ликвидност (малко лимитирани поръчки) може да се окаже, че средната цена на продажбата е твърде ниска - по-ниска от бъдещата средна цена при затваряне на позицията. Така „манипулаторът“ ще губи пари. Ако има неограничено пари - не е проблем. Може да продължи да ги губи.
Обаче е доста съмнително дали това продаване (на късо) и последвало купуване реално ще доведе до понижение на цените или просто ще доведе до техните колебания без да се отразява на дългосрочния тренд. Може да излезе, че това губене на пари е било напразно и в действителност не са повлияли сериозно на цената (а даже са я повишили, защото повече напечатани и изгубени пари = повече инфлация = по-голяма цена на металите спрямо обезценилата се валута).
(Нямаш ли проверка на правописа във Firefox, която да ти подчертава сгрешените думи? Инсталира се много лесно и бързо.)
Да и криптовалутите сигурно ще са яко на горе - не знам. Нямам за жалост доверие в 1 и 0 - правено е от човек и може се развали, колкото и малка вероятно да е. Трябва да минат поне още 100 криптовалути и пазара да избере, кой ще са тези който ще осъществят функциите на парите. Чак тогава вече ще доверието навсякъде и тогава децентрализицията на парите, тази за която с теб се надавам ще е факт!
Хепи предлагането не превишава търсенето - сега е точно обратното.