disapproved account в Adsense?

dilyan_ostr

Active Member
Здравейте

Искам да попитам каква може да бъде причината блогът ми в Blogspot да не бъде одобрен за Adsense? Има ли някакъв код, който трябва да добавя в HTML -a на блога или нещо друго, което ми е убегнало? По принцип няма забранено съдържание, прочел съм изискванията, но 2-3 пъти вече не ме одобряват. Има ли например изискване за трафик, "възраст" на сайта и т.н?
 
От: disapproved account в Adsense?

Съдържание?
 
От: disapproved account в Adsense?

Блогът ми съдържа съвети за фенове на PC играта Football Manager, по принцип има доста такива блогове одобрени за Adsense, така че предполагам съдържанието не е проблема
 
От: disapproved account в Adsense?

съдържанието ти го приемат като некачествено
 
От: disapproved account в Adsense?

Напиши 5-6 хубави дълги статии.. и сложи няква тема там с що годе готин дизайн(тва не е толкова важно), и се пробвай отново да кандидатстваш ;)
 
От: disapproved account в Adsense?

За дизайна не съм го бутал изобщо, ползвам някакъв черен template. Досега наблегнах на оптимизирането и съдържанието. Имам само един пост, но съм сложил 10-на страници с доста съдържание, общо взето почти съм изчерпал нещата откъм инфо и туторинг към играта. Предпочетох да слагам тематичното съдържание като страници, а не нови постове, струва ми се по-прегледно така. Сега ще пооправя дизайна, ще сложа футболна тематика. Замислих се и за нещо друго - понеже ми се щеше блогът ми да има и вариант на английски, заглавията на страниците и метатаговете бяха освен на бг ами и на английски (примерно заглавие на стрница Тактики | Tactics). Обаче няма как самото съдържание да е на два езика, освен с google translate gadget, който е супер зле, а и едва ли ще мога да се боря с чужди подобни сайтове. Замислих се, че google може да искат чисто съдържание на един език, а не "циганска работа". Сега оставих само бг заглавията на страниците и мета таговете. Обаче дали няма да си прецакам така позициите в гугъл (към момента съм на 1ва страница). В смисъл оствям същите заглавия на страници и метатагове на бг, трия само английските.
 
От: disapproved account в Adsense?

такаа, месец по-късно след поредното отхвърляне на молбата ми се отказах от адсенс за този блог и си сложих рекламка на сайт за залагания.
Въпросът ми е, мога ли да кандидатсвам за адсенс с друг блог/сайт при това положение?
 
От: disapproved account в Adsense?

Ако са ти отказали молба (а не са те баннали след като са те одобрили и си показвал реклами), няма проблем пак да кандидатстваш. Следващия път обаче ще трябва да направиш по-приличен сайт - горе-долу добър дизайн, никакви граматични грешки, никакви нарушения на правилата (има купища такива изброени на сайта на Google).

Как да ви одобрят по-бързо при кандидатстване в Google AdSense
 
Последно редактирано:
От: disapproved account в Adsense?

Благодаря ти за инфото и линка. И все още не разбирам защо не ме одобриха, внимателно прочетох всички изисквания и мисля, че отговарям на тях. Освен това блогът ми не е грозен (вече), а и има доста съдържание.
Все пак е добре, че мога да пробвам с друг сайт, който съм намислил да правя.
 
От: disapproved account в Adsense?

Гледай съдържанието да не е свързано с хазарт. Сайтовете за спорт са съмнителни заради хазарта.
 
От: disapproved account в Adsense?

реших да пробвам с друг блог, обаче ми изписва че акаунта ми в адсенс не е одобрен и не мога да кандидатсвам с новия блог. отивам в стария, откъдето съм пратил молбата, и единствената опция е да обжалвам. Проблемът е, че няма опция да кандидаствам с друг url, стои си този на стария сайт и не мога да го променя. Как аджеба да кандидатсвам, освен това дайте някакъв имейл където мога да контактувам с хора, че ми писна едни и същи автоматични писма да ми пращат.
 
От: disapproved account в Adsense?

Подготви нещата за които са ти писали колегите, изчакай известно време (пруимерно месец) и обжалвай.
Чувал съм, че преразглеждат нещата и одобряват в някои случаи
 
От: disapproved account в Adsense?

това вече съм го направил, искам да се свържа с някой от екипа да ми каже точно и ясно какво не ги кефи, че да го оправя. Имам много съдържание, авторско, никакви нелегални неща и т.н. Яд ме е защото гледам какви сайтове и блогове одобряват, с една страница и един пост, 10 изречения на кръст, още повече че са на същата тематика. Едва ли правят повече посещения от мен, нито пък дизайна им е кой знае какъв. Изчел съм 100 пъти всички правила и изисквания, нямаше да пиша тук ако не бях.
Искам да пробвам да кандидатсвам с друг блог, някой ако знае как става да каже
 
От: disapproved account в Adsense?

Добавяй повече съдържание на всяка страница - по дълги части от постовете, подобни постове, препоръчани. Сайта трябва да изглежда богат на контент. И мен така ме въртяха с един сайт с около 100 статии, ама го одобриха накрая.
 
От: disapproved account в Adsense?

не съм голям фен на ползването на етикети, а и не са много практични в моя случай, за това липсват подобни постове.. Имам три поста - един 2 500 думи, два с 370. отделно имам 20на страници с по 400-500 думи средно. Да не би тъпаците да ми игнортират страниците и да не ги зачитат като съдържание? Така съм решил, статично да бъде съдържанието, защото е нещо като tutorial, искам да бъде видимо навсякъде под формата на страници в сайдбара. Не е нормално да ми отхвърлят молбата за преразглеждане 1-2 часа след като съм я пратил, според мен изобщо не са го поглендали, а по дифолт са ми пратили : Благодарим за постоянния интерес ала бала, решихме че не отговаря на изискванията. Ама какви изисквания, кое по-точно, съдържание ли липсва, дизайна ли е кофти, трудна ли е навигацията, неподходящо съдържание? кофтито е, че са монополисти и няма много други опции, а афилиейти подоходящи за този блог просто няма.
 
От: disapproved account в Adsense?

няма гаранции че ще те одобрят, на мен са ми отказвали сайт с над 300 публикации, над 3 годишен беше домейна, хилядииндексирани страници и явно зависи на кого ще попаднеш
 
От: disapproved account в Adsense?

мда, очевидно няма да ме одобрят с този блог. Не че съм го направил с идеята да печеля от него, но все пак важен е принципа.
happyslacker спомена, че мога да кандидатсвам с други сайтове, но никъде не мога да намеря как да сменя адреса с който искам да кандидаствам отново. някой да го е правил?
 
От: disapproved account в Adsense?

когато натиснеш повторно подаване на молба си мисля че можеш да смениш сайта
 
От: disapproved account в Adsense?

не може, изписва ми адреса на сайта, с който за сефте съм кандидатсвал, а полето е неактивно, не може да се променя.
 
От: disapproved account в Adsense?

преди два месеца правих на един познат и можеше да се коригира, даже си спомням че на два пъти го сменях докато го одобриха
 

Горе