Drigg, Pligg или... ?

TretiKolovoz

Well-Known Member
Искам да правя сайт като Свежо и другите подобни, но какво да избера. Drigg бил най-добър, само че май е зарязан от автора. Сайтът му е не е пипан с години, а форума е пълен само със спам. Не ми се иска да разчитам на зарязани от автора си скриптове. Да не говорим, че няма кьорав скин наличен, въпреки че се правели много лесно. Знам, че някой от форума предлагаше да прави скинове за Drigg, но все пак искам да имам някакъв избор.

Pligg още го поддържат, но всички хубави плъгини са платени, а не ми се занимава с пиратлък. Бил със затлачен код, товарел и т.н. Явно няма да стане.

Някаква алтернатива имат ли тези два скрипта? Няма ли нещо на Wordpress базирано? Не може да е чак толкова зле положението :( .
 
От: Drigg, Pligg или... ?

Pligg има хубави теми, но при Drigg сеото е "убийствено" ;) поне моите наблюдения са такива.
 
Всъщност Drigg e сбор от различни модули за Drupal, които продължават да се поддържат, така че това, че Drigg е зарязан не трябва да те притеснява. А и досега не съм видял хакнат Drigg, за разлика от Pligg.
 
От: Drigg, Pligg или... ?

Последните дни рових усилено за алтернативи. Не е лесно да се намерят. Намерих една вариация на Pligg, която също е зарязана и един свеж, многообещаващ проект наречен Hotaru CMS. Ако не друго, поне авторите му го разработват с много желание. За кратко време са постигнали впечатляващи резултати. Така като гледам, отзивите са добри. Ще помисля още малко.
 
От: Drigg, Pligg или... ?

Плиг не е приятен за човъркане. Карантиите му са доста бозаво подредени. Темвал съм и Плиг, и Дриг. Второто е по-приятно за работа. Скин не се прави лесно, има сума ти неща дето трябва да се имат предвид.
 
От: Drigg, Pligg или... ?

Пробвал съм ги и двата. Не може да се каже категорично кой е по-добър. Доста настройки са необходими, за да се получи завършен добре работещ сайт.
 

Горе