E-commerce Androdi app

stuklen

Well-Known Member
Някой запознат ли е колко би струвало да се направи E-commerce app за androeid използваш api.
Гледах няколко в codecanyon, но те си вървят с админ панел.
 
Ти имаш ли онлайн магазин? Или ще е съвсем отделно приложение за поръчки? Не ги гледай там тия издънки, по скоро нещо като Ionic framework. Аз на това бих се спрял. ;) Цената зависи от сложността и функционалността му най вече. ;)
 
Някой запознат ли е колко би струвало да се направи E-commerce app за androeid използваш api.
Гледах няколко в codecanyon, но те си вървят с админ панел.
Зависи.
Ако е от нулата за iOS и Android, ще е хиляди.
Най-вероятно 5 цифри ще удариш, зависи какви функции има.

Защо ти е E-commerce app? Процента хора които ползват апп-ове за да пазаруват, вместо мобилна версия, е много много нисък.
 
  • Like
Реакции: Sky
Зависи.
Ако е от нулата за iOS и Android, ще е хиляди.
Най-вероятно 5 цифри ще удариш, зависи какви функции има.

Защо ти е E-commerce app? Процента хора които ползват апп-ове за да пазаруват, вместо мобилна версия, е много много нисък.
Много истина. И е така. Не знам кои мазохисти си пълнят телефоните с какви ли не апове на магазини и платформи, като имат мобилни версии. За това и моя първи въпрос беше свързан с това дали има вече съществуващ магазин, а следващия ми е дали Мобайл френдли. :)
 
Функциите, като на настолен ел. магазин. ландинг, категории, продукти, количка, чекаут.
По-скоро си мислих за нещо опънсорс с доработка. Тези които гледах в codecanyon май не могат да се редактират.
И не мисля, че малко хора ползват апове за пазаруване, просто липсват. Да, все още Гугъл и Фб е интернет, но не винаги ще е така.

Гледам аповете на олх, базар, емаг, абв, карс и т.н. от 100к до 1м+ инсталирания и то само а android.

Да идеята е да е към съществуващ магазин.
 
Последно редактирано:
  • Sad
Реакции: Sky
От кодеканьон няма как да не може да се редактира.
Въпросът е дали ще намериш КОЙ да го редактира.
 
Функциите, като на настолен ел. магазин. ландинг, категории, продукти, количка, чекаут.
По-скоро си мислих за нещо опънсорс с доработка. Тези които гледах в codecanyon май не могат да се редактират.
И не мисля, че малко хора ползват апове за пазаруване, просто липсват. Да, все още Гугъл и Фб е интернет, но не винаги ще е така.

Гледам аповете на олх, базар, емаг, абв, карс и т.н. от 100к до 1м+ инсталирания и то само а android.

Да идеята е да е към съществуващ магазин.
Със сигурност тренда е да се използват все повече app-ове, както и conversion rate-a за е-commerce app-ове е по-добър.

Кажи повече за самия магазин, на какво е в момента, има ли API-и, и т.н.

ВАЖНО: Имай в предвид, че броя на хората и статистиката за потребление на app-ове не е за сметка на другите методи.
Приоритет е да знаеш по кой канал правиш най-много продажби.
Пример, ако FB ads ти носи трафик и добър conversion само наливаш още за реклама и ще имаш на практика печатница за пари.
Преди да се впускаш в приключение да develop-ваш app и да даваш една шапка пари, си направи един анализ на каналите.
Да не се окаже, че с много по-малко пари и усилия можеш да си удвоиш печалбите с текущ канал или лесното добавяне на нов такъв.

Mobile app не е за подценяване като усилие и разправия, трябва да си заслужава.
 
като станеш голям като емаг екипа който се занимва с това ще ти даде готово предложение.
Засега няма смисъл.
 
Много истина. И е така. Не знам кои мазохисти си пълнят телефоните с какви ли не апове на магазини и платформи, като имат мобилни версии. За това и моя първи въпрос беше свързан с това дали има вече съществуващ магазин, а следващия ми е дали Мобайл френдли. :)
Българина все още не е дорасал за PWA, но ще се изненадаш колко много се ползва в белите страни. Спри с това кашонно мислене и излез малко от кутията
 
Българина все още не е дорасал за PWA, но ще се изненадаш колко много се ползва в белите страни. Спри с това кашонно мислене и излез малко от кутията
Запознат съм и грам не съм изненадан, но както спомена, @Sky , това се случва при един друг етап при развитие на бранда. И предложението ти е най-бюджетно от всичко, което може да се предложи. Според мен авторът е имал предвид или хубрид или нейтив. ;)
 
Разбира се говорим за магазин с API. Търсих някакво опънсорс приложение, които с малка промяна да се "нагласи" да работи с API-то на магазина, но не успявам да намеря.
Разбира се няма да седна да уча андроид програмиране и търся човек, който може да я свърши тази работа.
А отсносно полваемостта, по-горе написах малко статистика.
 
Ако бюджетът не е с 3 или по-малко цифри, може да погледна въпросното АПИ + магазина в уеб варианта му.
 
API-то е в процес на разработка, може би ще се съобрази и с изискванията на приложението.
Бюджет има, зависи от оферата. Но си мисля, че с едино опънсорс приложение и дорабтоки, ще излезе под 4 цифрена сума.
 
Естествено, че има опън сорс инструменти - Ionic, React Native, Flutter, ...

Ако си представяш нещо готово, дето само ще си сложиш ендпойнтовете - някакси не го виждам много на практика.
Излизат разни неща: https://github.com/topics/ecommerce-application
Сигурно има причина никой да не ги ползвва.
 
API-то е в процес на разработка, може би ще се съобрази и с изискванията на приложението.
Бюджет има, зависи от оферата. Но си мисля, че с едино опънсорс приложение и дорабтоки, ще излезе под 4 цифрена сума.
Може би, но такова опенсорс приложение, няма.
Дори да вземеш кода на едно приложение, пак ще трябва да пишеш АПИ или да пренаписваш кода на приложението за връзка със сървъра.
В най-добрия случай ще имаш документация и само един service клас за пренаписване.

И това без да слагам разправията по качването на апп-а след това.

Под 4 цифрена сума, никъв шанс.
 

Горе