E-Mail Spam контрол - знаете ли нещо за dnswl.org High Trust

maksoft

New Member
Някой знае ли нещо за dnswl.org ?

Преглеждайки хедърите на спам и фишинг мейли към клиенти бях удивен от огромното количество спам писма маркирани
с -5 HighTrust !!!
защото били листнати в dnswl.org

-5 в обратна посока в spamassassin реално прави един оценен като Спам мейл редовен
защото точките с + ако мейла е листнат в някой от известните Спам директории е 1-3.

Оказва се, че https://www.dnswl.org/ е някаква директория, в която явно всеки може да си плати, за да е
HighTrust !

В нашите мейл сървъри около 80% от спам мейлите са вътре, поради което стават редовни
като им сложиш -5 в Spam Score!

Естествено променихме настройката в custom rules на spamassassin и сега всичко е наред,
но все пак
се питам някой знае ли нещо по въпроса
и откога се появи тази глупост?!
 
от около 10 години..... и много такива антиспам лист работят на същия принцип. Плащаш си и пращаш наред. Схемата е лесна, заради начина по-който spamasssasin формира оцентата и факта, че е най-използвания антиспам филтър за linux mail server-и out of the box. Не знам как @devilx не я е научил и не е почнал да пита как да направи trusted antispam list service.... и да бори милионите, а не да хленчи по форумите :D
 
от около 10 години..... и много такива антиспам лист работят на същия принцип. Плащаш си и пращаш наред. Схемата е лесна, заради начина по-който spamasssasin формира оцентата и факта, че е най-използвания антиспам филтър за linux mail server-и out of the box. Не знам как @devilx не я е научил и не е почнал да пита как да направи trusted antispam list service.... и да бори милионите, а не да хленчи по форумите :D
Tова нещо ще си е чиста загуба на време и нищо повече :)
 
Tова нещо ще си е чиста загуба на време и нищо повече :)
Абе всичко, което подхванеш е загуба на време но се пънеш нали.
 
Не мога да повярвам, че вече в толкова напреднало технологически израснало общество....преди време си беше още нещо като ориентиране в джунглата.....СПАМЪТ е още нещо, което се практикува. Освен всичките спам филтри, подозрителните и вечно задаващи въпроси потребители, и каквото стигне до инбокса, пак се прави. На мен лично ми е повече от странно.
 
Не мога да повярвам, че вече в толкова напреднало технологически израснало общество....преди време си беше още нещо като ориентиране в джунглата.....СПАМЪТ е още нещо, което се практикува. Освен всичките спам филтри, подозрителните и вечно задаващи въпроси потребители, и каквото стигне до инбокса, пак се прави. На мен лично ми е повече от странно.
Нямаш си ни най-малка представа колко богата индустрия е мейлинга и колко пари се влагат във фокуси за заобикаляне на антиспам филтри. Да не говорим за phishing-а - масово катериците и лелките от банковия сектор и държавната администрация се хващат като шарани на бастун н а всичко, което съдържа 'admin' или 'Administrator' в текста. Но те така или иначе си пишат паролите в тефтерите или на хартийки по мониторите така, че всеки security audit е пародия.
 
Мейлингът да, съгласен. Спама??? И кво излиза, на всеки му се иска да стане богат за един ден без работа и за това спам и фишинга още се крепят на върха. :) По-лошо е. Държат ги в някой драйв или ексел, който лесно може да се намери, носещ обикновено името ПАРОЛИ или ВАЖНИ ПАРОЛИ. Но въпреки всичко това не е ли е променило с времето. И то драстино. Гледам всеки 2-3ти поне е с телефон, имащ парола, което малко ме обнадеждва. Пак е някаква еволюция. Защо да не е се е случило и на раб. място с мейлите и споделените спейсове.
 

Горе