Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от нея

kaiba_corp

Member
Здравейте, колеги!

Предварително се извинявам - ако темата не е в подходящия раздел.
Някой от вас занимавал ли се е с Easypay каса? Имате ли познати, които притежават такава?
Интересувам се, тъй като получаването на одобрение от Изипей за откриване на каса не е лесно и НЕ винаги отговорът на молбите е "да", а изготвянето на необходимите документи не е съвсем лесна процедура, защото са доста, а аз получих такова одобрение и и всички необходими документи и договори за започване са готови - остава само да започна.
Притеснявам се (обаче) - дали има смисъл едно такова начинание и струва ли си... Заработва ли се от каса на Easypay и колко? Вероятно това е абстрактен въпрос, чийто отговор зависи от локацията, но в случая става дума за град Бургас - една от централните възлови улици, по-която се движат както хора, така и автомобили...
Какво може да се очаква от лоши места, от средно-добри места и от много добри места? И кои места към кая от тези 3 категории спадат.
Нямам кого да попитам за наличие на опит в тази сфера, затова се обръщам към членовете на този форум. Струва ли си да се хвърлям, какъв чист прихиход (от *** лв до **** лв) може да се очаква евентуално?

Благодаря предварително за прочитането на въпросите ми и за евентуалните отговори и съвети! :)
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Не знам каква е комисионната, но според мен ще върви ако обслужването е на ниво и комбинираш със застраховки и др. подобни услуги.
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Има хляб , гледам ги хората се редят да си плащат всичко на тези каси. Един ден обаче хората , които не знаят , че могат да си плащат сметките и да пращат пари през интернет от вкъщи ще намалеят.
 
От: От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели

Не знам каква е комисионната, но според мен ще върви ако обслужването е на ниво и комбинираш със застраховки и др. подобни услуги.

Ами около - 0,20 - 0,30 лв за всяка една отделна битова сметка, паричните преводи са по-добре - 2 лв и нещо на 300 лв (например)...
Благодаря за съвета!
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Има хляб , гледам ги хората се редят да си плащат всичко на тези каси. Един ден обаче хората , които не знаят , че могат да си плащат сметките и да пращат пари през интернет от вкъщи ще намалеят.

Благодаря за съвета... А дали ще спрат... Защото аз съм останал с впечатлението, че българинът е на принципа "око да види и ръка да пипне"... Например за промоционални оферти, които пускаме през Grabo - минимум 80% предпочитат да заявят ваучера си онлайн и после да идат да го платят на някоя каса и тем-подобни места, вместо да си платят директно с дебитната/кредитната карта. Същото важи и за онлайн shopping-а. :D Но да не се отклоняваме от темата и категорията, в която е пусната...
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Благодаря за съвета... А дали ще спрат... Защото аз съм останал с впечатлението, че българинът е на принципа "око да види и ръка да пипне"... Например за промоционални оферти, които пускаме през Grabo - минимум 80% предпочитат да заявят ваучера си онлайн и после да идат да го платят на някоя каса и тем-подобни места, вместо да си платят директно с дебитната/кредитната карта. Същото важи и за онлайн shopping-а. :D Но да не се отклоняваме от темата и категорията, в която е пусната...

Точно това е , искат да имат хартиен носител.... но времето се променя , ето аз отивам на летището , а бордната ми карта е на телефона .... рано или късно ще забравим тези плащания , но както при всичко България ще е последна и в това.
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Много от парите в България минават от ръка на ръка. По тая причина винаги ще има такива плащания. Да сигурно ще намалеят, но в следващите 10 години не виждам как ще стане. Трябва да изчезнат всички поколения преди 1990, че и по-късно, че да мине всичко онлайн. Колега не виждам какво се чудиш, имаш разрешението, пробвай, какво можеш да изгубиш? Имай предвид, че много хора ще идват и ще можеш да си развиваш и съпътстващата дейност - кредити, застраховки, хазарт, ако щеш вземи франчайз на еконт, спийди, гъбко и.т.н. варианти много. Е, много е важно да има симпатична какичка или батко в униформа и да са много, много мили и културни. Щото хората с пари са все по интелигентни и чувствителни и се засягат.
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

И според мен трябва да пробваш. Не влагаш кой знае колко пари..
Според мен трябва да помислиш как да привлечеш хора - не само тези които твоя офис им е по-удобен (защото е на път примерно).

Успех!
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Благодаря за съветите, колеги... Вероятно няма как да се разбере - без да се пробва. Дано по-нататък в темата се включи някой, който е пробвал.

Още нещо: каква заплата би било добре и редно да се предложи на служител, който ще отговаря за Easypay каса + попълване на заявки за кредити + от време на време застраховки... ?
Ясно ми е, че в даден момент, ако наистина на Easypay касата се редят на опашки за плащане на сметки, то няма как да се извършва цялата дейност от само 1 служител и трябва някой да отговаря само за това. На мен ми се въртеше в главата нещо от сорта на основна заплата (400 - 500 лв) + между 10 и 20% от печалбата. Процент, за да има мотивация човекът в офиса да привлича клиенти за кредитите и застраховките.
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

тъй, тъй, ако прави по 20 хиляди оборот, дали няма да си бие шута някой ден или ще си ги изработва за 5 години...

няма смисъл, освен ако няма друга основна дейност, трябва ти договор и за инкасо, иначе как ги виждаш тези пари всяка вечер да нощуват в каса...
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Договор за инкасо не е задължителен , тъй като много каси имат практика да внасят дневния оборот по сметка в банка.
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

вече разбрахме, как се прави инкасо, касиерката слага 20 хиляди в чанта и хайде към банката...съвсем безплатно...
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

Към автора - освен одобрението на Х докуметни, какво друго искат от Easypay? Има ли задължително оборудване, софтуер... и на каква цена?
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

оборудването ти е компютър и принтер А4 черно-бял, Интернет, връзката е през браузер, дават ти име и парола, май има и сертификат за вход.

предполагам след договора ти дават и рекламни стикери ако ти трябват.
 
От: Easypay каса за парични преводи и плащане на битови сметки - колко се печели от н

оборудването ти е компютър и принтер А4 черно-бял, Интернет, връзката е през браузер, дават ти име и парола, май има и сертификат за вход.

предполагам след договора ти дават и рекламни стикери ако ти трябват.

Т.е. няма кажи речи никакви разходи?!?
 
Здравейте може ли малко по подробна информация за отварянето на изи пей каса. Изискванията от изи пей какви са освен да имаш фирма и офис?! Какви са документите които ти изискват, какво ти дават изи пей като материали и продукти и обзавеждане. Благодаря Ви предварително
 
Здравейте може ли малко по подробна информация за отварянето на изи пей каса. Изискванията от изи пей какви са освен да имаш фирма и офис?! Какви са документите които ти изискват, какво ти дават изи пей като материали и продукти и обзавеждане. Благодаря Ви предварително
Просто и се обади по телефон, или и пиши един мейл, като ти отговорят, contribute-ваш към комюнитито тук като дадеш информация какво са ти казали
 
Обадих се, само това ми казаха трябва да имам фирма и офис. Всичко останало след удобрение, затова питам тук някой ако има или е правил офис какво следва след удобрение.
 
Добре, утре и се обади и и кажи, че имаш фирма и офис и кажи ако нещо друго им трябва, и така ще изтискаш още малко прясна информация :). За по-убедително кажи, че имаш магазин, и дай някое квартално магазинче, но едва ли ще искат повече подробности, малко социално инжинерство и ще вземеш по-подробна информация.
 
Последно редактирано:

Горе