Etarget

VAsk0

Well-Known Member
Етаргет си направиха та*ак с мен. Искат банкова сметка, за да се регистрирам като издател. Питам ги, дали не може без банкова сметка и ми викат- не. Банковата сметка трябва, за да се изплащат печалбите. Не можело с ePay и PayPal...
 
От: Etarget

За какво единствено те трябва да ми искат банкова сметка? Ако съм рекламодател може да платя през ePay, но като съм издател не могат да ми платят през ePay. Не останаха свестни рекламни мрежи в българия. Всеки с тъпите си изисквания...
 
Напълно нормално е. Изиадс и те изплащат само по банкова сметка.
Epay и paypal си имат такси за транзакциите. На колко хора ще трябва да обясняват, защо вместо 100 лева са получили 95-90?
Хайде помисли малко преди да роптаеш.
 
От: Re: Etarget

Напълно нормално е. Изиадс и те изплащат само по банкова сметка.
Epay и paypal си имат такси за транзакциите. На колко хора ще трябва да обясняват, защо вместо 100 лева са получили 95-90?
Хайде помисли малко преди да роптаеш.
Добре де, може да платиш през ePay, но не можеш да получиш. Това също не мога да го разбера.
 
От: Etarget

Ами направи си една сметка, толкова ли е сложно?
 
Re: От: Re: Etarget

Добре де, може да платиш през ePay, но не можеш да получиш. Това също не мога да го разбера.

Когато плащаш за дадена услуга (превеждаш пари), чрез epay - парите ти се одържат на теб, нали? Внасяш 100 лева, дължиш такса 2 лева.
Когато обаче ти превеждат пари на теб - ти очакваш 100 лева, но горните такси си важат и получаваш 98 лева. Колко според теб ще бъдат хората, които ще тръгнат да реват за това, че са получили с 2 лева по-малко и да търсят обяснение? Като гледам нашият пазар, а и хората като цяло - много. А колко хора ще трябва да наемат за да отговарят на запитванията на горните?

Не ми отговаряй. Въпросите са реторични.
 
От: Etarget

ktomov, не съм съгласен с теб. Когато имаш фирмен epay акаунт и получаваш плащания, таксите (от epay) са за твоя сметка. Само ако плащаш с карта, тогава може и банката да те таксува. За фирмен epay акаунт има 2 варианта. 1) epay да е само като буфер и да не можеш да го ползваш за разплащания. Тоест само получаваш и можеш да си теглиш парите само към 1 фирмена банкова сметка, зададена при подписване на договора с epay. 2) Другия вариант е еpay да ти е банковата сметка с която оперираш, но там имаше повече такси, и не помня как беше точно. Но не е оферта. И пак като получаваш плащания, таксите от epay са за твоя сметка, като правиш плащания - също.

Моето мнение е, че от етаргет имат по-добри условия (по-ниски такси) при някоя банка и за това не изплащат по друг начин. Разликата може да е стотинки, но като се умножи по хиляди потребители не са малко пари.
 
От: Etarget

Етаргет си направиха та*ак с мен. Искат банкова сметка, за да се регистрирам като издател. Питам ги, дали не може без банкова сметка и ми викат- не. Банковата сметка трябва, за да се изплащат печалбите. Не можело с ePay и PayPal...

След като ползваш PayPal, трябва да имаш дебитна/кредитна карта там, а всяка карта има към нея картова сметка в банката издател.Просто въвеждаш IBAN-на на картовата сметка и парите ти отиват директно в дебитната/кредитна карта.
 

Горе