Global crisis 'to strike by 2030'

harkon

New Member
Growing world population will cause a "perfect storm" of food, energy and water shortages by 2030, the UK government chief scientist is warning.

By 2030 the demand for resources will create a crisis with dire consequences, Prof John Beddington predicts.

Demand for food and energy will jump 50% by 2030 and for fresh water by 30%, as the population tops 8.3 billion, he is due to tell a conference in London.
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

Нарастваща световното население ще доведе до "добра буря" на храна, енергия и вода недостиг от 2030 г., правителството на Великобритания главният учен е предупреждение.

До 2030 г. търсенето на ресурси ще създаде криза с последствия, проф. Джон Beddington предрича.

Търсенето на храна и енергия ще скочи 50% до 2030 г. и за прясна вода от 30%, тъй като населението на върховете 8,3 млрд., той трябва да изпрати на конференция в Лондон.

тъп превод от google :)
 
Последно редактирано:
От: Global crisis 'to strike by 2030'

@harkon, do togava moje da gi e udaril meteorid.
Mai shte e po dobriq varqnt. Pone nqma da se mychat :p

P.s. Ne se trevojete, do togava shte izmislqt I kak da "proizvejdat" prqsna voda. :) ako ne sa izmislili veche :)

Pozdravi, aibiemcho.
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

Това е първата тема направена в коша, която попада в друг раздел. :)
Защо ми местите темите от по-интересните раздели на сайта, като коша?:)
 
Последно редактирано:
От: Global crisis 'to strike by 2030'

ако някой има мерак да си пише статиики на тази тема мога да му помогна :D имам две домейнчета :D :)

Пиша на много теми стига да има защо.
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

@harkon, do togava moje da gi e udaril meteorid.
Mai shte e po dobriq varqnt. Pone nqma da se mychat :p

P.s. Ne se trevojete, do togava shte izmislqt I kak da "proizvejdat" prqsna voda. :) ako ne sa izmislili veche :)

Pozdravi, aibiemcho.

Количеството на водата в световен мащаб си остава същото, просто тя непрекъснато променя агрегатното си състояние вследствие изменението на климатичните условия.. а, btw, прясна водка се "произвежда" от около 50-ина години поне, а именно - чрез микрофилтри и пречиствателни станции..
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

@pesho92 не говорех за пречистване на водата за да стане питейна а просто да се произведе. Както намериха преди време начин да произвеждат злато да кажем.

поздрави, айбиемчо
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

Ами не съм имал честа да се запозная с хората :D
Не знам как става, но има начин. Само знам, че излиза по - скъпо от истинското си.

поздрави, айбиемчо
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

диаманти е ясно как се правят
пак излизат по скъпи от природните, но златото е елемент, не е например като диаманта да е бил един камък преди тва после след обработка да стане друг камък...

силно ме съмнява, но пък вече май сичко може да се прави..

п.с. ако някой знае как се прави азиатка, да свирква
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

За какво са ви злато и диаманти? Водата ще стане по-скъпа ,а чистия въздух ще се бутилира и продава.
 
От: Re: Global crisis 'to strike by 2030'

е нали все за нещо ще трябва да се продава или натурална размяна ще се прави въздух за вода :)

Всичко ще се купува и продава срещу вода. Тоалетни няма да има, защото всеки ще носи рециклиращ телесните течности 'костюм'. Чиста вода ще се пие само от сламка инсталирана в яката на 'костюма'.
Ако някой е чел Дюн или гледал филма знае за какво говоря.
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

Философския камък :D Правят жертвоприношение от затворници, които се превръщат на злато :D Сериалът е Fullmetal Alchemist само за фенове на анимето :)
 
От: Global crisis 'to strike by 2030'

...да да да и един мърмот ще завива шоколадите в станьолче докато сладко си пийва от сламката в костюма дето прави пикня,пот и лайна на питейна вода...
 

Горе