Google Анализ

cToKaTa

Member
Здравейте , нов съм в системата на Google Analytics и се чудих тези данни добре ли са :(сайта ми е на 11-12дена)
0aed3bff227b083f.png

Средна продължителност на сесията и степен на отпадане ми изглеждат добре , но за другите не съм сигурен .
Имам и един малко по-специфичен въпрос:
В Webmaster tools имам следното
620aec3fea85cb32.png

Обърнете внимание на Sitemap - там всеки ден си посочвам sitemap.xml и така мисля че ги индексира по-бързо. Въпроса ми е кога да спра и всичко ще почне автоматично ?
 
От: Google Анализ

Здравейте , нов съм в системата на Google Analytics и се чудих тези данни добре ли са :(сайта ми е на 11-12дена)
0aed3bff227b083f.png

Средна продължителност на сесията и степен на отпадане ми изглеждат добре , но за другите не съм сигурен .
Имам и един малко по-специфичен въпрос:
В Webmaster tools имам следното
620aec3fea85cb32.png

Обърнете внимание на Sitemap - там всеки ден си посочвам sitemap.xml и така мисля че ги индексира по-бързо. Въпроса ми е кога да спра и всичко ще почне автоматично ?


Посещенията са добре, стига да са от гуугъл, натурални, зависи и какъв трафик търсиш де (т.е нямам идея за какво е сайта ти), ако продаваш нещо може дори да ти е по-изгодно да пуснеш кампания в адуордс. От това което си пуснал не може да се каже кой знае какво. Щом си посочил веднъж адреса на сайтмапа, не виждам смисъл да го правиш всеки ден..
 
От: Google Анализ

Според мен за сайт на 12 дни, тия данни са си направо супер.
 
От: Google Анализ

Искам да попитам в тази тема, за да не отварям нова. За Google analytics показателят Direct при придобиването на посетителите, сигурно ли е че означава директни посещения. Тоест клиента направо е написал в браузъра url адреса на сайта. Или има и други случаи, които се приравняват на този, че ми стана интересно. Гледам за вчера 300 посещения на Direct и ще ми е от полза да знам.
Поздрави! :)
 
От: Google Анализ

Или има и други случаи, които се приравняват на този, че ми стана интересно.

Да, не е точен този показател.
 

Горе