Google ще плаща за онлайн съдържанието на АФП, което се появява в търсачката му

Krumov

Well-Known Member
Google и Франс прес са сключили споразумение, по силата на което интернет гигантът ще плаща за онлайн съдържанието на френската осведомителна агенция, което се появява в търсачката му.

Започва да става интересно. Ясно е, че АПФ са гигант и не всяка медия ще има достъп до такъв договор. Но дали това ще промени играта в бъдеще:

- Повече фалшиви новини или по-малко?
- Повече ограничения на свободния достъп до информация или по-малко?
 
Пак ще има дискриминация, освен че трябва да се борим с рекламите, сега сигурно ще ги бутнат и тях на първите места и вече няма да има смисъл да се мъчиш с гугъл
 
Общо взето каквото сървайвъра написа.

Постепенно окрупняват/присвояват все повече типове информация, като почнеш от прогноза за времето, всякакви конверсии/калкулатори, речници, сега искат да покриват и новините.

Гащниците ще трябва да се бутаме в разни подниши ако искаме трафик от Гугъл.
 
@Krumov, ше извиняваш за еднократния офтопик. Ако мислиш, че заспамва - ще го изтрия.:)

Една от последните професионални проверки на фактите на АФП категорично доказа, че твърденията в два шеговити туита, че Байдън не е президент, са НЕВЯРНИ.
Горещото проучване първо разгласи Ройтерс:
Ето и АФП-то:

Някой трябва да заплати професионалната работа. Заслужават си договорите и челни места в търсачките. :)

А ето и непрофесионалното тълкование на проверката на едни гащници:
 
Последно редактирано:
Много наши сайтове, а съм сигурен, че и чужди ползват AFP като източник.


Те имат дори и събкрипшън плановеза медии, като в едните имат ползване на съдържанието, ползване на съдържание + снимков материал без споделяне в мрежата, и ползване на съдържание + снимков материал и споделяне му. Сигурно имат и други - по-големи планове.

Това е от малкото, поне според мен, надеждни източници в мрежата, редом до Ройтерс, Риа Новости, ББС.

За мен са по-малко фейк нюз със сигурност.
 

Горе